a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
WesterosZobacz posty bez odpowiedzi
 

Westeros

 
Brak nowych postów

Północ to największy region Siedmiu Królestw, powierzchniowo niemal odpowiadający reszcie rejonów razem wziętych. Jest słabo zaludniony, głównie z powodu ogromnych puszczy, lasów i nieurodzajnych wyżyn, a także z uwagi na chłodny klimat. Większość mieszkańców nadal oddaje cześć Starym Bogom i jest wierna rodowi Starków, który od tysięcy lat włada Północą. Bękarty z tego regionu noszą nazwisko Snow.

avatar
Boży Gaj
Pią Lis 11, 2016 3:50 pm
Eorlund Bolton Zobacz ostatni post

tematów: 98 postów: 1243
Brak nowych postów

Siedem skalistych wysp położonych z dala od zachodnich wybrzeży kontynentu, niemal całkowicie pozbawionych zasobów naturalnych oraz żyznych ziem. Wody okalające archipelag zwane są Zatoką Żelaznych, władzę zaś sprawuje nad nimi ród Greyjoy z Pyke. Dominującą religią wśród Żelaznych jest wiara w Utopionego Boga, którą datuje się na długo przed Inwazję Andalów. Bękarty urodzone na wyspach nazywają się Pyke.
Pyke | Harlaw |

avatar
Lordsport
Wto Cze 28, 2016 5:24 pm
Harlon Greyjoy Zobacz ostatni post

tematów: 20 postów: 85
Brak nowych postów

Region Dorzecza obejmuje równiny, lasy, wzgórza i niekończące się rzeki. Jego granicami są bagniste ziemie Przesmyku na północy, Królewski Trakt na wschodzie, Zatoka Żelaznych Ludzi i ziemie Lannisterów na zachodzie oraz wody Czarnego Nurtu na południu. Ta część królestwa jest bogata, żyzna i gęsto zaludniona, włada nią zaś ród Tullych z Riverrun. Bękarty w Dorzeczu przybierają nazwisko Rivers.

avatar
Las na prawym br...
Pią Gru 16, 2016 4:48 pm
Orys Baratheon Zobacz ostatni post

tematów: 87 postów: 837
Brak nowych postów

Dolina Arrynów przez tysiące lat znana była jako niezależne Królestwo Gór i Vale, zaś rządy nad nią przez cały ten czas sprawował ród Arryn z zamku zwanego Orlim Gniazdem. Chroniona i okrążona przez Księżycowe Góry Dolina odizolowana jest od reszty Siedmiu Królestw podczas zim nawiedzających Westeros, przez co jej mieszkańcy musieli przywyknąć do srogich warunków. Bękarty wywodzące się z tej części królestwa noszą nazwisko Stone.

avatar
Las w pobliżu Or...
Sob Sty 02, 2016 4:45 pm
Faylinn Stone Zobacz ostatni post

tematów: 23 postów: 308
Brak nowych postów

Znaczna część Zachodu terenu składa się z gór oraz wzgórz i nie jest najgęściej zaludnionym regionem królestwa, ale z pewnością posiada potencjał do stania się najbogatszym. Jedna z najbardziej dochodowych kopalni złota ulokowana jest w Castamere, reszta złóż niestety znajduje się na wyczerpaniu. Zachodem włada ród Lannister z Casterly Rock. Bękarty zrodzone na tych ziemiach noszą nazwisko Hills.

avatar
Sala jadalna
Sob Sty 23, 2016 4:45 pm
Marianne Reyne Zobacz ostatni post

tematów: 49 postów: 427
Brak nowych postów

Niegdyś były to ziemie sporne pomiędzy innymi regionami, dopiero podbój Aegona to zmienił. Włościami rządzi bezpośrednio król na Żelaznym Tronie - Aerys Targaryen. Tereny te obejmują Królewską Przystań i okolicę, w tym miasto Rosby, Królewski Las, Smoczą Skałę oraz inne wyspy w Zatoce Blackwater. Teren składa się głownie z równin i dolin rzecznych, oraz lasów na południu i północy. Bękarty zrodzone tutaj przybierają nazwisko Waters.

avatar
Chata Lucasa
Pon Cze 20, 2016 5:04 pm
Valar Dohaeris Zobacz ostatni post

tematów: 103 postów: 2088
Brak nowych postów

Reach to jeden z większych regionów Siedmiu Królestw, uchodzi jednocześnie za najbardziej żyzny oraz najgęściej zaludniony. Jego stolicą jest Wysogród, siedziba rodu Tyrell, który sprawuje pieczę nad tymi ziemiami. Reach uważane jest również za dom rycerstwa Westeros, zaś sami rycerze są tu traktowani z wielkim szacunkiem.Tereny tej części królestwa są obfite w żyzne równiny, rzeki i lasy. Bękarty stąd pochodzące noszą nazwisko Flowers.

avatar
Karczma "Suto i ...
Czw Sty 21, 2016 9:13 pm
Yvienne Swann Zobacz ostatni post

tematów: 31 postów: 221
Brak nowych postów

Ziemie Burzy to region Westeros, który nazwę zawdzięcza częstym oraz gwałtownym wyładowaniom atmosferycznym, nawiedzającym te tereny. Ziemie te są mocno zalesione na północy i południu, surowe i kamieniste, często nawiedzane na wybrzeżu przez nawałnice. Graniczą od zachodu z Reach, na południu z Dorne oraz od wschodu z Wąskim Morzem. Ziemiami Burzy rządzi ród Baratheon. Bękarty tu urodzone noszą nazwisko Storm.

avatar
Główna Sala
Pon Kwi 18, 2016 4:44 pm
Rolland Caron Zobacz ostatni post

tematów: 45 postów: 277
Brak nowych postów

Dorne jest najgorętszym regionem w Westeros. To skalisty i suchy region, znajduje się tu jedyna pustynia na kontynencie. Kilka rzek zapewnia pewien obszar żyznej ziemi, więc nawet podczas długiego lata mieszkańcom nie grozi klęska głodu. W Dorne panuje ród Martell, tytułujący swych członków książętami lub księżniczkami, z siedzibą w Słoneczej Włóczni. Bękarty zrodzone w tej części królestwa przybierają nazwisko Sand.

avatar
Komnata gościnna...
Pią Lis 04, 2016 9:08 pm
Harmen Uller Zobacz ostatni post

tematów: 37 postów: 341
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Nowe postyNowe postyBrak nowych postówBrak nowych postów  Forum ZablokowaneForum Zablokowane