a
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj
Arateris Targaryen



 

 Arateris Targaryen

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Anonymous

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptySob Kwi 19, 2014 9:31 pm

Arateris Targaryen


Wiek:
33 dni imienia

Miejsce Urodzenia:
Smocza Skała

Stanowisko:
Taktyk, oficer Armii Smoków. Brat króla.

Ród:
Targaryen


Wygląd:

Jakże wyglądać może obiekt pożądania wielu kobiet? Z pewnością całkowicie odmiennie od reszty pospólstwa. Arateris włosy ma koloru złotego, sięgają do ramion i niemal zawsze utrzymywane są przez Araterisa w nienagannym stanie. Przenikliwe, filetowe oczy wydają się zdolne do zajrzenia w głąb duszy i rozpoznanie dobra i zła. Tors zawsze okryty jest białą koszulą, która opina się ciasno na jego pokaźnie zbudowanej klatce piersiowej. Mimo wszystko Targaryen nie jest górą mięsa, jego sylwetka to okaz doskonałości męskiej rzeźby. Na myśli mam tutaj idealnie dobrane proporcje wagi co do wzrostu, a wszystko ubite i wyrzeźbione latami wojaczki i ciężkich ćwiczeń. Od pasa w dół Arateris przyodziany jest w czarne spodnie z grubej skóry, które okala dodatkowo standardowa toga rycerska. Twarz Araterisa jest blada, ale zmienia się to gdy nadchodzi czas walki czy innych ważnych w jego życiu zdarzeń. Profesja i historia naznaczyły jednak mężczyznę wieloma śladami pozostawionymi przez zarówno pokonanych jak i zwycięskich przeciwników Araterisa. Bujne włosy skrywają sporą bliznę, która nieomal przyczyniła się do jego śmierci. Mężczyzna pewnym okresie swego życia przebywał w niewoli, gdzie poddany torturom został naznaczony bliznami na nogach Jednak to nie jedyna strona wyglądu młodego potomka smoków. Arateris Targaryen jak każdy szanujący się rycerz szlachetnej krwi, podczas bojów nosi niezwykle drogą i wytrzymałą zbroję o czerwono czarnym zabarwieniu. Każdy element zbroi idealnie przylega i pasuje do reszty co wygląda jak pełna i uszczelniona smocza skorupa, a efekt taki Arateris bardzo chciał uzyskać mimo, iż naturalnie z łusek tych nie jest wykonana.  Pod zbroją Arateris nosi specjalny czarny kombinezon zrobiony z odpowiednio przyciętej i przeszytej niedźwiedziej skóry.
Nie sposób nie wspomnieć o charakterze taktyka, bowiem jest to osobistość złożona pod wieloma względami. Arateris to typ twardego mężczyzny, który za nic ma obowiązujące zakazy i nakazy. Sam sobie wyznacza granice i jednocześnie próbuje je pokonywać by dążyć w całym swoim fachu do perfekcji. Mężczyzna wychowywał się wśród członków wysokiego rodu zatem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnym rzemiosłem jest połączenie szlachetnego pochodzenia i wojaczki ( w czym jednak pomaga mu płynąca w jego żyłach krew). W całej tej otoczce, która sprawia wrażenie jakoby Targaryen był postacią niedostępną można dostrzec , że nie unika kontaktów. Arateris uwielbia żartować i wylewać swoje ogromne pokłady poczucia humoru zarażając wszystkich dookoła śmiechem. Prócz tego jest uważnym słuchaczem, bo doświadczenie już parę razy pokazało, że to co się usłyszy można później wykorzystać, nie ważne czy ktoś zdradził Ci to po głębokim pucharze wina, czy po prostu drogą szczerych wyznań. Mimo wszystko z Araterisem nie należy, a wręcz nie można negocjować podczas gdy ten wykonuje zadanie, potrafi kroczyć do wyznaczonego celu choć by po trupach. Czasami mężczyzna potrafi zbesztać i zrównać z ziemią najbliższe mu osoby, po czym przez kilka dni przeprasza je i sam się przeklina. Innym zaś razem może zamykać się godzinami w pokoju nie odzywając się zupełnie do nikogo. Mężczyzna nigdy nie zaprzątał sobie głowy związkami bowiem nie miał na to czasu. Przez swój taktyczny umysł i talent do miecza stracił na talencie do uwodzenia. Często widząc olśniewającą nieznajomą chciał by spróbować szczęścia, ale nie wie nawet od czego zacząć. Jak na nieszczęście Araterisa, jest on obiektem westchnień wielu jednostek płci przeciwnej. Jego nieprzeciętna uroda mogła by być już istną legendą gdyby tylko mężczyzna bardziej rozwinął swoje umiejętności uwodzenia. Zatem tak, jest to jedna z jego wad. Ciężko mu obcować z kobietami mimo, że miłuje je ponad wszystko. Bywa także ufny i zbyt szybko potrafi obdarzyć kogoś miłością, co często zapędzało go w tarapaty. Jego sympatia do wina jest powszechnie znana i zdarzało mu się także popijać przed wykonaniem zadania. Dlatego też teraz służba, na jego własny rozkaz stara się dawkować alkohol w zależności od tego co znajduje się w planach dnia Araterisa.


historia:

Rodząc się na dworze wielkich Targaryenów ciężko ustrzec się równie wielkich wymagań. Arateris w momencie narodzin otrzymał więc cel. Targaryenowie potrzebowali sprawnego miecza, który poprowadzi wojska w razie potrzeby, zdecydowano więc, że Arateris będzie szkolony, aby dopełnić wszystkich obowiązków wielkiego dowódcy. Od najmłodszych lat nie pozwalano mu myśleć o zabawie z rówieśnikami czy młodzieńczych harcach, jego jasno określony cel miał być niezmącony niczym tafla jeziora, ale jak się szybko okazało nie trzeba było chłopaka do tego zmuszać. W tym na kogo go kreowano widział swoją przyszłość i czasami wydawał się wiedzieć, że właśnie po to został poczęty i po to narodził się zdrowy. Rok po roku chłopak otrzymywał doradców i nauczycieli, który uczyli go filozofii, religii, fechtunku i sztuki manipulacji. Szybko okazało się, że młodzieniec ma niesamowicie chłonny umysł i często sam zaskakiwał swych nauczycieli odwracając karty na swoją stronę. Mając 15 dni imienia potrafił już sprawnie korzystać z tego co wpoili mu mistrzowie, a w wieku 16 dni imienia został wcielony do armii by u boku strategów upatrywać swej przyszłej pozycji, a fachu uczyć się w praktyce. Uznano go za godny uwagi umysł Targaryenów tego pokolenia, jednak chłopak nigdy nie lubił być na szpicy. Przez cały ten czas dorastał u boku swych braci, którzy naturalną koleją rzeczy również byli poczęci ku wielkim celom. Aerys od najmłodszych lat był kreowany na przyszłego Króla, co naturalnie ziściło się w pełni. W cieniu przyszłego króla dorastał jego ewentualny następca i doradca – Maegor. To właśnie do niego było bliżej Araterisowi, jednakże na harce se swym rodzeństwem Arateris najzupełniej w świecie nie miał czasu. Chłopak często obserwował wręcz zażartą rywalizację pomiędzy Aerysem a Maegorem, ale nigdy nie przyłączył się do tego szaleńczego wyścigu. Zdobywał wiedzę i umiejętności inaczej bo wiedział, że kiedyś będzie tej dwójce potrzebny jako spokojna i rozsądna osoba. Atmosfera na dworze wkrótce znużyła chłopaka i opuścił on włości by poznać świat i ludzi, by rozmawiać z lordami i poznawać ich myśli, strategie oraz charaktery. Wówczas był jeszcze młody, stąd nikt nie brał na poważnie dysput z Araterisem, a właśnie to pozwoliło mu dowiedzieć się tak wiele. Jego podróż często była przerywana przez rozkazy, które nakazywały mu wykonywać pewne zadania we włościach. Po skutecznym i precyzyjnym zaplanowaniu i poprowadzeniu jednej z operacji, gdzie udało się zlikwidować zagrożenie bez utraty własnych ludzi, Arateris zdobył rycerskie ostrogi, które odtąd czyniły go prawdziwym rycerzem. Gdy wrócił w rodzinne progi, jego najstarszy brat był już Królem, co stało się powodem opuszczenia przystani przez Maegora. Gdy Arateris obchodził 30 dni imienia miał zostać dowódcą armii, którą poprowadzi do wielkich sukcesów. Jednakże mężczyzna odmówił i przyjął stanowisko stratega i doradcy Armii Smoków. Został jednym z najwyższych oficerów i dowodził wojskami zarówno na taktycznym rzucie jak i na polu walki. Stanowisko do którego przymierzany był Arateris ostatecznie objął Maegor, wprowadzając do armii surową dyscyplinę. W ten czas Arateris został zmuszony do ożenku z córką Lannisterów. Z łatwością można odgadnąć jak ciężkie były to chwile dla Araterisa, który na polu uczuć był totalnym osłem. Mimo wszystko małżeństwo z rozsądku, a nie z miłości zaowocowało tym, że para nie spędzała ze sobą zbyt wiele czasu. W czasie służby mężczyzna zdołał z powodzeniem wypełnić wiele rozkazów,które zapewniły mu powszechny szacunek. Przy dowolnej okazji zapraszany jest na wszelkie uczty oraz jest honorowym gościem wielu dworów, napawając dumą członków rodu Targaryenów. Jego dobra rada uważana jest za rozsądną i istnieją tacy, którzy by dziewki oddali , byle radę otrzymać. Jak na 33dni imienia, Arateris osiągnął w życiu naprawdę wiele, ale to co planuje jest jego jedyną  być może najbardziej skrytą sprawą świata. Na ziemiach Westeros znany jest jako Arateris, Smoczy Umysł.

ekwipunek:

- Miecz ze stali z rękojeścią zdobioną motywem czerwonego smoczego łba, z którego wydobywa się przepiękne ostrze, a która to rękojeść kończy się smoczym ogonem. Otrzymał go od swego brata króla z uwagi na zasługi i kunszt taktyczny, oraz przynoszenie chwały Targaryenom od najmłodszych lat, a nawet i od urodzenia. Arateris nadał mu imię „Tchnienie Bestii”.
- Kompletna zbroja o czerwono czarnym zabarwieniu – znak rozpoznawczy Araterisa na polu walki.






Ostatnio zmieniony przez Arateris Targaryen dnia Wto Kwi 22, 2014 1:33 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Ivory Targaryen

Ivory Targaryen
Dorne
Skąd :
Dorne, Słoneczna Włócznia
Liczba postów :
2203
Join date :
23/10/2013

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptySob Kwi 19, 2014 9:59 pm

Arateris napisał:
lekko blada

To brzmi trochę nieskładnie, może lepiej poprawić

Arateris napisał:
Targaryenowie potrzebowali sprawnego miecza, który poprowadzi wojska w razie potrzeby, zadecydowany więc że Arateris będzie szkolony by dopełnić wszelkich cnót i umiejętności wielkiego dowódcy.

Nie lepiej brzmiałoby: Targaryenowie potrzebowali sprawnego miecza, który poprowadzi wojska w razie potrzeby, zdecydowano więc, że Arateris będzie szkolony, aby dopełnić wszystkich obowiązków wielkiego dowódcy[i]?

Ponadto: w Westeros nie istnieje pojęcie [i]psychologii
.

Arateris napisał:
Mając 15 lat zakazał przysyłania kolejnych doradców i zaczął rozwijać swoje filozofie, a już w wieku 16 lat został doradcą armii w sprawie wszelakich taktyk.

"Rozwijać swoje filozofie", to znaczy co? Opracowywał własny nurt filozoficzny? Wiesz, że piętnaście lat to bardzo mało jak na odsyłanie nauczycieli, a szesnaście to stanowczo za mało jak na posadę DORADCY ARMII, skoro nie brał udziału w żadnych wojnach, nie zaskoczył żadnym innowacyjnym rozwiązaniem, które się sprawdziło... Twoja postać ma trzydzieści lat, możesz trochę zmienić te daty, aby było bardziej realistycznie. Piszesz też o wielu wielkich zwycięstwach, lecz na przestrzeni ostatnich piętnastu lat Smoczy ród nie prowadził żadnych konkretnych wojen, aby można było AŻ TAK zasłynąć. Kreujesz wielkiego herosa i stratega, skłaniając się mocno w stronę epickiej fantasy Tolkiena, a Twoja postać nie ma praktycznie żadnych wad. Świat wykreowany przez Martina jest nieco inny, ma więcej realistycznych przywar, może nad tym warto by popracować? Myślę też, że nazywanie postaci najdoskonalszym umysłem smoków jest trochę przesadzone i skłania się ku PG znowuż. ;)
Tak samo wiek dwudziestu lat jest jak na moje oko zbyt niski jak na pozycję głównego stratega armii.
A zbroja nie może być wzmocniona smoczą łuską, ponieważ od wielu lat na świecie nie ma już żadnego smoka, więc zwyczajnie nie byłoby skąd wziąć tych łusek.
Ponadto przejrzyj kartę pod względem interpunkcyjnym, bo nazbierało się sporo błędów.
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptySob Kwi 19, 2014 10:28 pm

Ok, zastosowałem się do wskazówek. Dodałem wątek mówiący o tym, że w wieku 16 lat został wcielony do armii by w praktyce przyglądać się pracy strategów. Następnie w wieku 30 lat miał objąć dowództwo nad armią, ale odmówił i został jednym z taktyków oraz oficerem. Wielkie bitwy zamieniłem na zadania, które zostały mu powierzone, a wiek postaci podniosłem do 35 lat. Psychologia wyrzucona, co racja to racja nie ten świat :). Dodałem też kilka niebezpiecznych cech, które są słabością Araterisa i mogą z łatwością przysporzyć mu problemów.

Arateris nie jest tez już najdoskonalszym umysłem smoków, ale tym "wartym uwagi". Smocza łuska również zniknęła.

I koniec końców, starałem się poprawić interpunkcję. Zawsze miałem z tym problem, więc wiele błędów na pewno nie wyłapałem za co przepraszam.
Powrót do góry Go down
Diryan Stark

Diryan Stark
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
153
Join date :
16/11/2013

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptySob Kwi 19, 2014 11:25 pm

Przepraszam, że się wcinam, ale... ^^"

Historia jest nieproporcjonalnie krótka względem opisu wyglądu. Wiem, że w wyglądzie zawarłeś również usposobienie postaci, ale może dałoby radę jakoś rozwinąć biografię? ^_^
Część cech charakteru możesz zawrzeć w historii właśnie. Możesz opisać, co w życiu postaci sprawiło, że wykształciły się w niej takie a takie cechy. Ponadto helloł, ale jesteś Targaryenem! Pełne pole do popisu, jeśli chodzi o kreowanie różnych skandali i dziwactw! :D Jeśli czujesz się na siłach, możesz też porwać się na postać nie do końca zrównoważoną psychicznie, wszak Arateris jest - jakby nie patrzeć - owocem miłości dwójki rodzeństwa ;)
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptySob Kwi 19, 2014 11:31 pm

Chcę uniknąć postaci niezrównoważonej. Właśnie to jest w nim wyjątkowe, że wychowując się w rodzinie nie do końca zrównoważonej i o innych standardach, on sam uchował się od tego wszystkiego. Moje KP zawsze wyglądają tak samo. Lubię przedstawiać swoją postać od strony wyglądu i charakteru, a już niekoniecznie historii. Zawsze bazowałem na tym, że historie zaczynam kreować rozpoczynając rozgrywkę - i tu dysproporcja ma swoje źródła ;p. Na skandale w związku z tym, też przyjdzie pora.
Powrót do góry Go down
Ivory Targaryen

Ivory Targaryen
Dorne
Skąd :
Dorne, Słoneczna Włócznia
Liczba postów :
2203
Join date :
23/10/2013

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptyNie Kwi 20, 2014 9:02 am

Jeszcze mi umknęło.

Arateris napisał:
prześwietlać niemal każdego, a wielu twierdzi, że jest on nimi w stanie odczytać każdy wrogi ruch.

To znaczy jak zdają się prześwietlać? ;x Ma rentgen w oczach? Radziłabym zmienić na wzmiankę o spojrzeniu przenikliwym.

Arateris napisał:
Gdyby spojrzeć, to na pierwszy rzut oka Arateris wygląda jak młodzieniec wchodzący dopiero co w prawdziwie dorosły świat.

Okej, twoja postać ma lat 30, a niestety w Westeros nie znamy specjalistycznych technik odmładzających!

Arateris napisał:
Mimo tego, iż jest wojownikiem niemal od najmłodszych lat swojego życia, to nie widać na jego ciele żadnych śladów walki. Wielu mówi, że jest to spowodowane tym iż nigdy jeszcze nie dał się zranić swojemu przeciwnikowi.

No bez przesady, KAŻDY wojownik kiedyś był zraniony, a nie wierzę, aby główny strateg i doradca nigdy nie został pokonany, nawet jako młokos. Przymknęłabym oko na idealną aparycję, gdyby postać nie specjalizowała się w wojaczce, ale ponieważ tak jest, to musimy zachować trochę realizmu, nie sądzisz?

Arateris napisał:
podczas bojów nosi niezwykle drogą i wytrzymałą zbroję o czerwono czarnym zabarwieniu, na polu walki jest osobą rozpoznawalną co przekłada się na to iż każdy z jego przeciwników wie na kogo podnosi swój oręż.

W sumie Maegor też nosi taką zbroję, a jest dowódcą armii, więc szczerze wątpię, aby na polu walki wśród kwiku koni, szczęku stali i krzyków agonii, zbyt wielu zastanawiało się co masz pod hełmem.

Arateris napisał:
można znaleźć luki wyraźnie pokazujące, że nie unika kontaktów.

Luki wyraźnie pokazujące, że nie unika kontaktów? Niestety nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu.

Arateris napisał:
Mężczyzna nigdy nie zaprzątał sobie głowy związkami bowiem nie miał na to czasu. Przez swój taktyczny umysł i talent do miecza stracił mimo swego uroku na talencie do uwodzenia. Często widząc olśniewającą nieznajomą chciał by spróbować szczęścia, ale nie wie nawet od czego zacząć. Jak na nieszczęście Araterisa, jest on obiektem westchnień wielu jednostek płci przeciwnej. Jego nieprzeciętna uroda mogła by być już istną legendą gdyby tylko mężczyzna bardziej rozwinął swoje umiejętności uwodzenia

Brak logiki. To w końcu ma ten niezwykły talent do uwodzenia, czy jednak nie wie co powiedzieć?

Arasteris napisał:
Mając 15 lat dyskutował niemal na równi ze swymi nauczycielami

Dalej wieje PG. Genialny umysł, genialnym umysłem - ale bycie na równi z doświadczonymi uczonymi jako nastolatek, dla mnie to dalej jest mocna przesada.
Przejrzyj kartę jeszcze raz, bo dalej wyłapuję literówki jak "który uczyli go", albo "nie ważne".

Arateris napisał:
30 urodziny

W Westeros obchodzimy Dni Imienia.

Arateris napisał:
Jego dobra rada uważana jest za jedyną słuszną

Z pewnością nie przez wszystkich, ale to brzmi tak, jakby wszyscy padali do stóp Araterisowi z błaganiem "Poradź mi coś, bo nie wiem co czynię".

Arateris napisał:
wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że nie wykorzystuje on tam gdzie jest nawet części swego potencjału

I tak wielokrotnie wspominałeś, że jest genialny, to ile on ma jeszcze tego potencjału? ;x
Plus kwestia wieku. Nie możesz mieć 35 lat. Z tego co widzę musiałbyś być najmłodszym bratem, bo wzmianek o żonie nie ma, a więc... Musisz być młodszy od Maegora (który ma lat 34) o co najmniej dwa lata, aby pomiędzy mógł się zmieścić brat, który ma lannisterską żonę.
Jak rozumiem ten miecz ze stali to jest miecz ze zwykłej stali, tak? Valyriańskiej stali już nie rozdajemy, gdyż to zbyt cenny kruszec, a i tak już było kilka wyjątków, więc większej ilości poczynić nie możemy.
Możesz ewentualnie rozbudować biografię, tak jak radzi Diryan, bo jest nieprzyzwoicie wręcz krótka w stosunku do opisu aparycji. ;) Brakuje mi tutaj wzmianki o rodzeństwie, którego masz przecież sporo.
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptyPon Kwi 21, 2014 2:27 pm

Zastosowałem się do tego co wyżej wymienione. Pozmieniałem większość zwrotów. Dopisałem też część historii, w której przedstawiam relację z braćmi i zapełniam lukę w historii pomiędzy wcieleniem do armii a propozycją objęcia nad nią dowodzenia.

ad: Ach i dopisałem wzmiankę o żonie, bo to w tego brata celowałem od początku. Nie robiłem tego jednak szczegółowo bo jeśli ktoś się zdecyduje na te postać, to musi mieć prawo do jej wykreowania na swój sposób.
Powrót do góry Go down
Aylward Baratheon

Aylward Baratheon
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptyWto Kwi 22, 2014 11:04 am

Uwagi zostały wzięte pod uwagę, poprawki naniesione, wszelkie nieścisłości w miarę możliwości wyjaśnione - dla mnie pozostaje zatem jedynie prośba, byś z racji niezwykłego nacisku, który kładziesz na wojskową karierę swej postaci, dopisał w biografii, kiedy i z jakiej okazji Arateris otrzymał rycerskie ostrogi oraz pas, bo bez tytułu "ser" w królewskiej armii nie da się osiągnąć zbyt wiele. Dodatkowo dopisz proszę w stanowisku, że jesteś drugim bratem króla, by inni użytkownicy od początku wiedzieli z kim mają do czynienia, bez potrzeby poszukiwania Araterisa w rodowym drzewku. Uzupełnij też pola w profilu - i jeśli zdecydowałeś się na Orlando Blooma jako wizerunek, dodaj jego imię i nazwisko w opisie tematu. Po tych kosmetycznych poprawkach będzie akcept ;)
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptyWto Kwi 22, 2014 1:34 pm

dodane / uzupełnione.
Powrót do góry Go down
Aylward Baratheon

Aylward Baratheon
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen EmptyWto Kwi 22, 2014 6:51 pm

A zatem akcept!
Powrót do góry Go down
Sponsored content


Arateris Targaryen Empty
PisanieTemat: Re: Arateris Targaryen   Arateris Targaryen Empty

Powrót do góry Go down
 

Arateris Targaryen

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Arateris Targaryen
» Naelyer Targaryen
» Maegor Targaryen i Ivory Targaryen
» Daemon Targaryen
» Victarion Targaryen

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karczma :: Offtopic :: Kosz :: Karty Postaci-