a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Kronika rodu Bolton 

 Kronika rodu Bolton

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Kronika rodu Bolton   Pią Wrz 26, 2014 11:36 am

House Bolton
   

   

   
   

   
Boltonowie to starożytny i potężny ród z Północy, który przez wiele wieków walczył ze Starkami o tytuł Króla na Północy - podczas starć niejednokrotnie zdołali pojmać i oskórować swych rywali. Plotki głoszą, iż Boltonowie nosili skóry swoich wrogów niczym płaszcze - praktyki te dały rodowi z Dreadfort złą reputację, sugerującą również, że legendarny Król Nocy był Boltonem.
Około tysiąca lat temu, Boltonowie przysięgli wierność Królom na Północy i zgodzili się porzucić swoją niechlubną oraz budzącą grozę praktykę skórowania ludzi. Trzy wieki później jednak ponownie zbuntowali się przeciwko Starkom z Winterfell. Oblężenie Dreadfort trwało cztery długie lata - dopiero po tak długim czasie Boltonowie skapitulowali i od tamtego czasu wiernie służą Starkom, chociaż krążą pogłoski, że nadal w tajemnicy obdzierają ze skóry swoich więźniów.
House Bolton of the Dreadfort
Our Blades are Sharp
« A flayed man holds no secrets »
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   Pią Wrz 26, 2014 12:26 pm

House Bolton
   

   

   
   

   
Przyszedł na świat jako pierwszy syn Lorda Boltona, wyprzedzając swego bliźniaczego brata Aegona zaledwie o kilka minut i zdobywając tym samym tytuł dziedzica Dreadfort. Rodercik dorastał pod czujnym okiem zbrojmistrzów, którzy jęli przygotowywać go do roli wojownika już od najmłodszych lat. Do codziennych zajęć młodego dziedzica należało ćwiczenie się w wojaczce, jednak sam Red nigdy nie mógł poszczycić się entuzjazmem do narzuconych mu zajęć - częściej można było znaleźć go pochylonego nad książką czy mapą, pogrążonego w rozmyślaniach lub debatującego żywo nad aktualną sytuacją w królestwie. Od młodzieńczych lat przejawiał polityczne zacięcie i to właśnie ono sprowadziło na niego zgubę - w 262 roku po lądowaniu Aegona Zdobywcy wraz z Walderem Freyem oskarżony został o spisek, który miał na celu pozbawienie życia obecnie panującego króla Aerysa II Targaryena. Próba zamachu wyszła na jaw, zaś sam Roderick został pojmany i skazany na śmierć przez ścięcie - zgodnie z prawem Północy, wyrok wykonał Lord Brandon Stark.
Rodrick "Red" Bolton
najstarszy syn Lorda Dreadfort
« 26 dni imienia w chwili śmierci »
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   Wto Kwi 07, 2015 2:03 pm

House Bolton
   

   

   
   

   
Przyszedł na świat jako drugi syn z bliźniaczej ciąży, przez co niejednokrotnie przykładano mniejszą uwagę co do jego postępów w umiejętnościach walki. Ćwiczeń fechtunku nie darzył szczególną sympatią, zaś jedynym, w czym mógł wygrać z młodszą siostrą Kyrą, było strzelectwo. Czasami jeździł na polowania, niestety nie było to zajęcie wystarczająco godne miłości lorda dlatego zniesmaczony ojciec postanowił w końcu dać synowi spokój i skupić się na córce, dając w ten sposób Aegonowi wiele wolnego czasu. Nauczył się czytać, pisać i liczyć - właśnie wtedy odkrył swoją pierwszą miłość, czyli książki. Poznał dawne historie, zrozumiał dzięki temu cenę informacji. Studiował mapy, czytał sprawozdania kupców, liczył zyski i straty, uczył się jak posiadając jedną monetę sprawić żeby byłą warta przynajmniej trzy. Światłą przyszłość przerwała śmierć, jaka spadła na niego w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy - nieznany sprawca pozbawił Boltona życia i porzucił jego zwłoki nad brzegiem Długiego Jeziora.
Aegon Bolton
drugi syn Lorda Dreadfort
« 26 dni imienia w chwili śmierci »
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   Nie Lip 17, 2016 9:57 pm

House Bolton
   

   

   
   

   
Urodziła się jako trzecie dziecko Lorda Boltona. Od małego widać było, że różni się od swoich braci jak dzień od nocy. W wieku sześciu lat ujawnił się jej niezdrowy pociąg do przedmiotów ostrych i zdolnych wyrządzić wiele szkód. Z początku walczyła z dziećmi służby długimi kijami. Szybko jednak zauważyła, że miecze czy sztylety są o wiele bardziej interesujące. Co prawda ciężkie szable nie były dla niej bardzo praktyczne – choć nie znaczy to, że nie umiała z nich korzystać, wręcz przeciwnie – z łatwością rozbrajała starszych braci. Noże i sztylety obdarzyła szczególnym uczuciem, tym bardziej, że miała świetne oko, a rzucane przez nią ostrza trafiały zawsze tam, gdzie chciała. Kyra dwukrotnie owdowiała, przez co podczas kolejnych lat nie znalazł się żaden kolejny kandydat do jej ręki. W 262 roku po Lądowaniu Aegona zaginęła w Wilczym Lesie i od tamtej pory uznawana jest za zmarłą, co znacznie osłabiło zdrowie Lorda Boltona, który w swej jedynej córce miał ulubienicę.
Kyra Bolton
jedyna córka Lorda Dreadfort
« 23 dni imienia w chwili śmierci »
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   Nie Lip 17, 2016 10:06 pm

House Bolton
   

   

   
   

   
Karl już w dzieciństwie spędzał cały wolny czas nie tylko na nauce fechtunku, lecz również strategii, taktyki i jeździectwa. Swe umiejętności podszkolił, gdy odesłano go do Ostatniego Domostwa na służbę Lordowi Umber - to właśnie u jego boku walczył z dzikimi, którzy przekroczyli Mur i dotarli do Daru. Po powrocie do Dreadfort walczył z rabusiami oraz zbirami, którzy grasowali na ziemiach Północy - tym bardziej ironiczna wydaje się jego śmierć, zginął bowiem z rąk dwóch banitów, którzy zrzucili go z jednej z wież Dreadfort.
Karl Bolton
trzeci syn Lorda Dreadfort
« 24 dni imienia w chwili śmierci »
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Dreadfort
Liczba postów :
135
Join date :
14/04/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   Nie Lip 17, 2016 10:21 pm

House Bolton
   

   

   
   

   
Hadrian przyszedł na świat jako ostatnie dziecko Lorda Dreadfort, przeto nikt nie podejrzewał, by kiedykolwiek miał zostać dziedzicem rodu. Lata dziecięce oraz młodość spędził pod opieką matki, która dostrzegała w nim wiele swych cech - to właśnie z uwagi na pobłażliwość Lady Bolton, Hadrian posiadał swobodę znacznie większą od swego rodzeństwa. Już jako młody chłopak przejawiał niezdrowe zainteresowanie praktykami właściwymi dla swego rodu, przez co znaczną część wolnego czasu spędzał w lochach Dreadfort. Po śmierci całego rodzeństwa, zwłaszcza zaś braci, stał się jedynym dziedzicem swego ojca - od tamtej pory Hadrian stoczył kilka walk z dzikimi, brał udział w ślubie Maegora Targaryena oraz zaręczył się z Margot Manderly, córką lorda Białego Portu.
Hadrian Bolton
czwarty syn Lorda Dreadfort, dziedzic rodu
« 25 dni imienia»
   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Kronika rodu Bolton   

Powrót do góry Go down
 

Kronika rodu Bolton

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Kronika rodu Bolton
» Kronika rodu Dayne
» Kronika rodu Tarth
» Kronika Rodu Greyjoy
» Kronika rodu Baratheon

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kroniki-