a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Kronika rodu Frey 

 Kronika rodu Frey

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Dorzecze
Skąd :
Bliźniaki
Liczba postów :
208
Join date :
25/09/2014

PisanieTemat: Kronika rodu Frey   Pon Lut 02, 2015 11:05 pm
House Frey of The TwinsFreyowie są jedną z rodzin o historii stosunkowo krótszej niż inne familie z Westeros. Główną siedzibą rodu są Bliźniaki, jak nazywa się tę parę podobnych sobie zamków, które wybudowano po obu stronach rzeki Trydent, na odciku Green Fork. Ich panowie nazywani są Lordami Przeprawy, ponieważ należący do nich most jest jednym z niewielu, które przecinają rzekę w promieniu wielu setek mil. Ten fakt upoważnia ich w pewien sposób do ściągania wysokich opłat za przejście.

Freyowie z Dorzecza z początku należeli do pomniejszych rodów Westeros, a pierwszą wzmiankę o nich datuje się na około sześć wieków wstecz. Założyciel rodziny Frey zapragnął wybudować twierdzę zdolną do tego, aby połączyć oba brzegi Green Fork i wkrótce też zabrał się do budowy Bliźniaków. Most został ukończony dopiero przez jego wnuka, który użył drewnianych belek do podtrzymania konstrukcji na brzegach. Późniejsze pokolenia zastąpiły jednak drewno kamieniem oraz ochrzciły całość jako Bliźniaki. Dzięki pobieraniu niemałych cen za przeprawę, Freyowie prędko stali się jedną z najbogatszych oraz najbardziej wpływowych rodzin nie tylko w Dorzeczu, lecz również wśród wszystkich tych leżących wzdłuż dorzecza Trydentu. Dosyć szybki wzrost znaczenia Domu pozwolił innym na postrzeganie ich jako parweniuszy oraz dorobkiewiczów.


siedziba: the twins
armia: 3 600
skarbiec: 825 000
suzeren: house tully

 

 


Ostatnio zmieniony przez Devon Frey dnia Sro Lip 20, 2016 10:07 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Dorzecze
Skąd :
Bliźniaki
Liczba postów :
208
Join date :
25/09/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Frey   Pią Kwi 03, 2015 5:08 pm
House Frey of The TwinsBliźniaki, czasem nazwane Przejściem, to dwa identyczne zamki położone na skraju Zielonego Rozwidlenia Tridentu, które łączy kamienny i łukowaty most. Jest on na tyle szeroki, że można by tam zmieścić dwa spore wozy, kilku piechurów i pewnie jeszcze ze dwóch jeźdźców. Na samym środku znajduje się pilnie strzeżona Water Tower, z której rozciąga się widok na całą rzekę i najbliższe okolice.
Most łączący Bliźniaki jest naprawdę imponujących rozmiarów i choć w kilku miejscach widać pęknięcia i dość spore szczeliny, to dalej stanowi jedyną, sensowną przeprawę na drugi brzeg rzeki chyba w promieniu setek mil w dowolnym kierunku. Freyowie dbają, by wszelkie ubytki i uszkodzenia nie sprawiały zagrożenia zarówno dla członków rodu, jak i dla osób zainteresowanych podróżą na północ, południe czy wschód bądź też zachód.
Wejść na most na obu brzegach pilnuje straż, a zależnie od pory dnia ich liczba waha się od tuzina do dwóch. Freyowie mogą sobie pozwolić na takie "szastanie" wojskiem, nie dość, że ich stać, to jeszcze mają pod dostatkiem wojska. W końcu każdy, komu zależy na przejściu i na czasie, musi przejść właśnie tędy, przez ziemie Freyów.
Most jest także regularnie patrolowany przez nieduży oddział - wypatruje on wszystkich, którzy nielegalnie próbują dostać się na drugi brzeg, czy to przekraczają rwący nurt rzeki, czy to przemykając w jakiś nieznany sposób mostem, ryzykując nie tyle swoje zdrowie, co życie i honor.
Przejście na drugi brzeg nie kosztuje zbyt wiele, wbrew pozorom. Dziesięć smoków od osoby to niska cena - podróż okrężną drogą może się okazać znacznie, znacznie droższa i niebezpieczna.
 

 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Dorzecze
Skąd :
Bliźniaki
Liczba postów :
208
Join date :
25/09/2014

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Frey   Sro Lip 20, 2016 10:34 am
House Frey of The Twins
Aktualne dzieje rodu


262 AL - w dniu koronacji Aerysa II Targaryena zorganizowano bal, w trakcie którego doszło do zamachu na życie króla. Władca umknął szponom śmierci, jednakże Bethany Frey, wnuczka Lorda Waldera, nie miała tyle szczęścia i zmarła na wskutek odniesionych ran. W kilka dni później Walder Frey otrzymał nominację na członka Małej Rady, co stanowiło rekompensatę za śmierć wnuczki. Tego samego roku Lord Przeprawy został pojmany i wtrącony do lochów Czerwonej Twierdzy pod zarzutem zdrady oraz działaniem na szkodę Korony. Został stracony przez ścięcie, jego głowę Aerys II Targaryen zaserwował Maegorowi Targaryenowi w ramach ostrzeżenia. Również w 262 roku śmierć poniosła Adrienne Frey - w drodze powrotnej z Winterfell została brutalnie zamordowana przez nieznanych sprawców.

263 AL - Devon Frey, dziedzic Bliźniaków, brał udział w Wielkim Turnieju w Harrenhal, gdzie też w walce na miecze pokonał bratanka Lorda Końca Burzy, Dereka Baratheona. Dalsze starcia przerwał wybuch zarazy w Dolinie Arrynów, przez co znaczna większość gości powróciła do swych zamków, jednakże sam Devon pozostał w Harrenhal, gdzie zacieśnił kontakty z dziedzicem rodu Whent, Rosselem. Wyruszając w drogę powrotną do Bliźniaków, Devon uprowadził z Harrenhal służkę, którą uczynił swą kochanką.

264 AL
- na samym początku nowego roku, Freyowie wypowiedzieli posłuszeństwo Dolinie Arrynów, do której przynależeli od 262 AL postanowieniem królewskiego pokoju. Swoją decyzją doprowadzili do powrotu na łono Dorzecza Bliźniaków oraz ziem położonych na zachód od Królewskiego Traktu. Niedługo po tej decyzji Devon Frey poprowadził oddział na południe, gdzie wraz z Rosselem Whentem przeprowadził atak na niewielką, rzeczną twierdzę wybudowaną przez Arrynów. Zamek zdobyto i podzielono wpływy nad nim między Bliźniaki i Harrenhal.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Kronika rodu Frey   

Powrót do góry Go down
 

Kronika rodu Frey

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Walder Frey
» Kronika domu Mallister
» Zamek Rodu Kasmitrów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kroniki-