a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Kronika rodu Dayne 

 Kronika rodu Dayne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Nie żyje
Skąd :
Starfall
Liczba postów :
159
Join date :
14/08/2013

PisanieTemat: Kronika rodu Dayne   Czw Paź 24, 2013 12:39 pm

KRONIKA RODU DAYNE  Ród Dayne ze Starfall jest rodem chorążych Martellów. W ich rękach znajduje się miecz z valyriańskiej stali zwany Dawn. Każdy posiadacz tego rodzinnego skarbu jest nazywany Mieczem Poranka - wieloletnia tradycja pokazuje, że wielu mężczyzn było świetnymi szermierzami oraz wyjątkowo lojalnymi rycerzami Gwardii Królewskiej.
  Starfall, siedziba rodowa, znajduje się u ujścia rzeki Torrentine. W odróżnieniu od innych rodów z Dorne, Dayne'owie nie przypominają Rhoynijczyków - cechą szczególną jest blada cera, włosy przechodzące od jasnego blondu do ciemnego brązu oraz fioletowe oczy.
  Od wieków ród ten rywalizuje z rodem Yronwood o pierwszeństwo wśród chorążych Martellów. Złe stosunki ma także z rodem Oakheartów ze względu na burzliwą historię sprzed wieków.


Ostatnio zmieniony przez Aries Dayne dnia Pią Lis 01, 2013 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Starfall
Liczba postów :
159
Join date :
14/08/2013

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Dayne   Czw Paź 24, 2013 12:42 pm

RODOWÓD  Osiedlenie się zapewne podczas podboju Andalów. Pochodzenie rodu nie jest do końca znane.
  Rodowód sięga jedynie trzech pokoleń wzwyż, wcześniejsza kronika spłonęła, wiedza zaginęła.

  Gwaine Dayne, syn lorda Edrica Dayne'a i Jylles Dayne z domu Morrigen. Miecz Poranka. Zmarł w wieku 63 lat.
  Elysia Dayne, córka Edrica Dayne'a i Jylles Dayne z domu Morrigen. Żona ser Petyra Conngintona, matka jego dwóch córek, Anny i Jylles. Zmarła w wieku 80 lat.
  Lynesse Dayne z domu Corbray, jedyna córka lorda Eddarda Corbray'a i Jeyne Corbray z domu Hunter. Żona Gwaine'a. Zmarła w wieku 56 lat.

  Felicia Dayne, najstarsza córka lorda Gwaine'a Dayne'a i Lynesse Dayne z domu Corbray. Żona Hostera Freya, matka jego syna, Juliusa. Zmarła w wieku 29 lat.
  Elysia Dayne, druga córka lorda Gwaine'a Dayne'a i Lynesse Dayne z domu Corbray. Niezamężna, wstąpiła do Milczących Sióstr. Zmarła w wieku 67 lat.
  Terrence Dayne, syn lorda Gwaine'a Dayne'a i Lynesse Dayne z domu Corbray. Miecz Poranka. Zmarł w wieku 52 lat.
  Aurel Dayne z domu Stokeworth, najmłodsza córka lorda Gerolda Stokewortha i Loretty Stokeworth z domu Swyft. Żona Terrence'a, zmarła w wieku 34 lat.
  Lysa Dayne z domu Bracken, córka lorda Waldera Brackena i Mariel Bracken z domu Flint. Wciąż żyje.

  Aileen Dayne, najstarsza córka lorda Terrence'a Dayne'a i Aurel Dayne z domu Bracken. Żona lorda Lorcána Lannistera, matka jego trojga dzieci, dwóch synów i córki.
  Lancel Dayne, najstarszy syn lorda Terrence'a Dayne'a i Aurel Dayne z domu Stokeworth. Żyje.
  Ernest Dayne, drugi syn syn lorda Terrence'a Dayne'a i Aurel Dayne z domu Stokeworth. Członek Gwardii Królewskiej. Miecz Poranka. Zmarł w wieku 38 lat.
  Shira Dayne, najmłodsza córka lorda Terrence'a Dayne'a i Lysy Dayne z domu Bracken. Zmarła w wieku 11 lat.
  Persival Dayne, syn lorda Terrence'a Dayne'a i Lysy Dayne z domu Bracken. Lord High Hermitage. Żyje.
  Hermia Dayne z domu Vaith, najstarsza córka lorda Jedera Vaitha i Nedii Vaith z domu Toland. Żyje.
  Alysanne Dayne z domu Wyl, trzecia córka lorda Cyrusa Wyla i Valary Wyl z domu Vaith. Żyje.

  Aries Dayne, najstarszy syn lorda Lancela Dayne'a i Hermii Dayne z rodu Vaith. Miecz Poranka. Żyje.
  Ares Dayne, drugi syn lorda Lancela Dayne'a i Hermii Dayne z rodu Vaith. Żyje.
  Argiel Dayne, trzeci syn lorda Lancela Dayne'a i Hermii Dayne z rodu Vaith. Żyje.
  Alys Dayne, najstarsza córka lorda Lancela Dayne'a i Hermii Dayne z rodu Vaith. Żyje.
  Aida Dayne, najmłodsza córka lorda Lancela Dayne'a i Hermii Dayne z rodu Vaith. Żyje.
  Galahad Dayne, najstarszy syn lorda Persivala Dayne'a i Alysanne Dayne z domu Wyl. Żyje.
  Lucide Dayne, starsza córka lorda Persivala Dayne'a i Alysanne Dayne z domu Wyl. Żyje.
  Lhotte Dayne, młodsza córka lorda Persivala Dayne'a i Alysanne Dayne z domu Wyl. Żyje.


Ostatnio zmieniony przez Aries Dayne dnia Sob Lis 02, 2013 11:57 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Starfall
Liczba postów :
159
Join date :
14/08/2013

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Dayne   Wto Paź 29, 2013 11:57 pm

LOSY DZIECI TERRENCE'A DAYNE'A  W 200 AL na świat przychodzi Aileen, pierworodna córka Terrence'a Dayne'a i Aurel z domu Stokeworth, późniejsza żona Lorcána Lannistera, lorda Casterly Rock. Po niej, w roku 214 AL na świat przyszedł Lancel, dziedzic Starfall. W roku 215 AL na świat przychodzi późniejszy członek Gwardii Królewskiej oraz Miecz Poranka, Ernest. W roku 221 AL na świat przychodzi Shira, Gwiazdka Południa, pierwsze dziecko Terrence'a Dayne'a i Lysy Dayne z domu Bracken. W roku 223 AL na świat przychodzi Persival Dayne, dziedzic High Hermitage. 

  W wieku 16 lat za Lorcána Lannistera, dziedzica Casterly Rock, wyszła lady Aileen. Pozostaje ona w twierdzy lwów razem ze swoim potomstwem. Chętnie przybywa do Starfall w odwiedziny do swoich bratanków.

  Młody Lancel pobierał nauki w domu swojej ciotki w Królewskiej Przystani, co diametralnie ukształtowało jego poglądy i miłość do targaryeńskich rządów. Przyszły lord Starfall mógł raz porozmawiać z królem twarzą w twarz podczas osobistej audiencji, co nie zdarzało się często i od tego czasu dla rodu Dayne'ów zaczął się okres uwielbiania trójgłowego smoka. 

  Wkrótce potem swoje ostrogi zdobył drugi z braci, Ernest. W królewskim turnieju walczył z prawdziwymi sławami swoich czasów. Wiadomo, że jego damą serca był nikt inny, jak Hermia Vaith, późniejsza żona lorda Lancela. Młody rycerz dość szybko otrzymał propozycję wstąpienia do Gwardii Królewskiej (co Lancel uczytywał jako swoją zasługę). Pod naporem siły ojcowskich oraz braterskich argumentów przyjął ten zaszczyt. Wkrótce stał się najbardziej oddanym sprawie gwardzistą. Z Dawn u boku świecił przykładem - był honorowy, lojalny i mądry jak na rycerza. Nigdy nie doczekał się pełnego uznania ze strony króla Jaeherysa - umarł na jedną z tych mniej znanych chorób (niektórzy sądzą, że został otruty). 

  W tym czasie dziedzic Starfall ożenił się ze wcześniej wspomnianą Hermią Vaith, która wciąż pałała gorącym uczciem do jego młodszego brata. W ramach osobistej zemsty postanowiła wychować wszystkie swoje dzieci w jedynej prawdziwej wierze - wierze w Pana Światła. Po śmierci Ernesta lord Lancel wysłał kruki do Królewskiej Przystani, prosząc o zwrot kości brata oraz Dawn do Starfall - dwór długo czekał na odpowiedź, aż wreszcie przyszła ona sama w postaci powracającego z wychowania w domu Stokeworthów syna, Ariesa. Krótko po tym zdarzeniu młody dziedzic otrzymał w spadku po stryju jego miecz, by z jego pomocą wybronić dom z ewentualnych kłopotów. 

  Persival, najmłodszy z braci Dayne'ów, z powodu zakończenia linii Dayne'ów z High Hermitage, przejął tę twierdzę i osiadł w niej wraz ze swoją żoną, Alysanne z domu Wyl. Ze względu na silną więź z matką, nadal utrzymuje stosunki z rodem Bracken. Lady Lysa Dayne przeniosła się wraz ze swoim jedynym synem do High Hermitage i służy mu radą. Dwaj synowie lorda Persivala osiągnęli już wiek męski, drugi z nich stara się o zdobycie ostrogów.

  Lady Shira Dayne zmarła w wieku 11 lat w wyniku upadku z konia. Był to ogromny cios dla jej rodziców. Dziewczynka ta zwana była Gwiazdką Południa ze względu na radość, jaką dawała nie tylko swojemu domowi, ale także wszystkim, którzy byli gośćmi w Starfall. Całą miłość z Shiry przeniesiono na Persivala, co skończyło się niekoniecznie dobrymi stosunkami najmłodszego dziecka z rodzeństwem. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Starfall
Liczba postów :
159
Join date :
14/08/2013

PisanieTemat: Re: Kronika rodu Dayne   Nie Gru 08, 2013 1:57 pm

ROZŁAM GWIAZDY  Każde z dzieci lorda Lancela Dayne'a czekał inny los - synowie, najstarszy i trzeci w kolejności, zostali wysłani na wychowanie do innych domów. Ariesowi przytrafiło się mieszkać w niedalekiej okolicy Królewskiej Przystani, gdzie dobra lady Stokeworth zajęła się nim jak własnym synem, którego nie miała. Dodatkowo miał on możliwość przebywania blisko swojego stryja, Ernesta. Argiel trafił do rodzinnego domu swojej matki, gdzie przeżył wiele niesamowitych dni w towarzystwie temperamentnych Vaithów.
  Poozstałe dzieci swoją młodość spędziły w rodzinnym Starfall, gdzie odebrały dobre wychowanie pod każdym względem, choć wszytkich wciąż zastanawia, skąd wzięła się ta ogromna wojowniczość córek lorda Lancela. Może to z krwi matki? Któż to wie?
  Aries powrócił do domu niedługo po śmierci swojego stryja wraz z Mieczem Poranka. Otrzymał go wkrótce od swojego ojca ponownie jako spadek. W tym czasie zaczęły rodzić się niepokoje w rodzinie. Po powrocie Argiela, zachowanie Aresa stało się jeszcze bardziej podejrzane. Czy średni brat spiskował przeciwko pozostałym?
  Dziwna atmosfera sięgnęła zenitu, gdy Aries najpierw niespodziewanie wyjechał do Królewskiej Przystani, a po swoim powrocie udał się od razu do ojca, który przekazał mu informację o wojnie i zdradzie, jakiej mieli dokonać Dayne'owie względem swojego suwerena. Najstarszy syn wyruszył niedługo później, by dopełnić planu.
  W tym czasie reszta rodziny, prócz lady Hermii oraz domyślającego się Aresa, niespecjalnie znała cel podróży najstarszego z braci. Dopiero wskutek dość burzliwej rozmowy, pani domu postanowiła, że ona, wraz z najmłodszym synem, dwiema córkami oraz ich kuzynostwem, opuszczą Dorne i udadzą się w gościnę do lady Aileen Lannister, siostry lorda Lancela.
  Koleje losu wysłały ich jednak kompletnie w inne miejsce - gdy okazało się, że lord Casterly Rock wraz ze swymi dziećmi udał się do Winterfell na wesele, lady Hermia postanowiła ruszyć za nimi.
  Po raz pierwszy od kilku pokoleń, ród Dayne znalazł się tak daleko na Północy...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Kronika rodu Dayne   

Powrót do góry Go down
 

Kronika rodu Dayne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Zamek Rodu Kasmitrów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kroniki-