a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell



 

 Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Północ
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
107
Join date :
07/04/2016

PisanieTemat: Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell   Pon Lip 18, 2016 8:44 am



1. H i s t o r i a rodu........................................................................................
2. D z i e j e najnowsze..............................................................................❄❄
3. O ś czasu......................................................................................................❄❄❄
4. O b y c z a j e i tradycje.................................................................❄❄❄❄
5. D r z e w o genealogiczne.......................................................❄❄❄❄❄
6. C z ł o n k o w i e rodziny.....................................................❄❄❄❄❄❄
6.1. Aidan Stark.............................................................................................................
6.2. Edwyn Stark.......................................................................................................☆☆
6.3. Aryana Stark....................................................................................................☆☆☆
6.4. Loarhis Stark................................................................................................☆☆☆☆
6.5. Diryan Stark..............................................................................................☆☆☆☆☆
6.6. Nadira Stark (Mormont)....................................................................☆☆☆☆☆☆
6.7. Nihil Stark (Arryn)............................................................................☆☆☆☆☆☆☆

☆☆☆☆☆☆☆☆

6.8. Aliser Stark..............................................................................☆☆☆☆☆☆☆☆
6.9. Kylen Stark.........................................................................☆☆☆☆☆☆☆☆☆





Scheda i kodowe dobrodziejstwo po Aidanie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
107
Join date :
07/04/2016

PisanieTemat: Re: Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell   Pon Lip 18, 2016 8:46 am






Starkowie z Winterfell wywodzą się od Pierwszych Ludzi z Ery Herosów. Założycielem rodziny był Brandon Budowniczy, który w następstwie Długiej Nocy pomógł założyć Nocną Straż. Według legendy, przy budowie wielkiego lodowego Muru wykorzystano siłę olbrzymów oraz potężną magię Dzieci Lasu. Mur ten chroni Królestwo od wielu tysięcy lat. Brandon kontynuował swoje dzieło, wznosząc rodową siedzibę, Winterfell i obejmując później tron jako pierwszy Król na Północy.
Starkowie panowali niepodzielnie przez setki wieków. Na Fosie Cailin, nieprzełamanej nigdy fortecy na ziemiach Przesmyku, odpierali oni dzielnie ataki Andalów, którzy przybywali wtedy do Westeros zza Wąskiego Morza. Kiedy południowe królestwa upadały jedno po drugim, a Dzieci Lasu zostały przepędzone z tamtych terenów, aż w końcu unicestwione – w opozycji do szerzącego się na kontynencie kultu Siedmiu, Północ trwała wciąż silna oraz wierna swojej religii i prastarym obyczajom.
Ostateczny koniec panowania Królów Zimy przypada na czasy Aegona Zdobywcy, inwadera ze starożytnego imperium Valyrii. Zaraz po tym, jak Aegon i jego smoki pokonali armie Reach oraz Skały na Polu Ognia, Król Torrhen Stark ugiął kolano, przyrzekłszy tym samym wierność dynastii Targaryenów, aby zapobiec zniszczeniu Winterfell oraz śmierci tysięcy jego ludzi. Po tym wydarzeniu historia zapamięta go jako „Króla, który klęknął”, a Północ weszła do sztucznie wytworzonej unii Siedmiu Królestw.
Starkowie chlubią się długą, bogatą historią oraz wyjątkowymi w skali pozostałych Królestw tradycjami. Wyróżniają się też przede wszystkim przywiązaniem do uniwersalnych wartości takich, jak honor, uczciwość, sprawiedliwość. To jeden z niewielu szlacheckich rodów, który utrzymuje wiarę w Starych Bogów. Uświęcone przez nich Czardrzewo o białym pniu i czerwonych liściach góruje zdecydowanie wśród drzew w Bożym Gaju w Winterfell.
Starożytne ostrze należące do rodu, Lód, zostało wykute z valyriańskiej stali o magicznych właściwościach. Okazały miecz jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, podobnie jak tytuły Lorda Winterfell, Nadrzędnego Lorda regionu oraz Namiestnika Północy, które Aegon nadał wpierw Torrhenowi w nagrodę za jego poddaństwo. Starkowie pozostają również wytrwali we wspieraniu Nocnej Straży, nawet jeśli bractwo dni świetności ma dziś daleko za sobą.
Podobnie jak widniejący w ich herbie szary wilkor, ród Starków jest przedmiotem wielu legend, opowieści i podań na zimnym pustkowiu Północy oraz pośród ludności Królestw rozsianych na Południu. Ich dewiza, „Nadchodzi Zima”, nie przypomina zwyczajnego motta – występuje w roli wspomnienia ich początków podczas świtu Długiej Nocy, lecz przede wszystkim jest ono ponurą zapowiedzią wydarzeń mających dopiero nadejść.



Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
107
Join date :
07/04/2016

PisanieTemat: Re: Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell   Pon Lip 18, 2016 9:10 am




Rok 216 po Lądowaniu Aegona Zdobywcy był rokiem, gdy na świat przyszedł pierwszy syn ówczesnego Lorda Winterfell oraz Namiestnika Północy. Brandon, bo właśnie takie imię otrzymał chłopiec, z chwilą narodzin został dziedzicem swego ojca i przyszłością całego rodu.

237 rok AL upłynął pod znakiem zaślubin Brandona z lady Bathildą Reed ze Strażnicy nad Szarą Wodą. Małżonkowie pobrali się siódmego księżyca roku i ledwie trzy miesiące później było pewnym, że oczekują pierwszego dziecka. Chłopiec przyszedł na świat w 238 roku po Lądowaniu Aegona i - podobnie jak jego ojciec przedtem - z chwilą narodzin stał się dziedzicem Brandona. Aidan, bowiem takie miano otrzymało dziecko, był zdrowym, silnym niemowlęciem, które bez problemu przetrwało panującą wówczas zimę. W dwa lata później Brandon oraz Bathilda doczekali się kolejnego syna - w 240 roku na świat przyszedł Edwyn, który - w przeciwieństwie do swego starszego brata - był dzieckiem chorowitym oraz, jak okazało się niedługo po narodzinach, pozbawionym daru wzroku. Imię otrzymał po dawnym królu Starków, zwanym Królem Wiosny - wszystko zaś z uwagi na fakt, że rok 240 był pierwszym rokiem wiosny.

W 241 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, za panowania Aegona V Targaryena i w drugim roku wiosny, rządy nad Winterfell przejął Brandon Stark, pierworodny syn Rickarda Starka. Po naturalnej śmierci ojca, Brandon przyjął tytuł Lorda Winterfell oraz Namiestnika Północy. Już wtedy od czterech lat posiadał małżonkę z rodu Reed - Lady Bathildę - oraz dwóch męskich potomków, co stanowiło gwarant ciągłości rodu. Tego roku doczekał się jednak narodzin trzeciego dziecka a pierwszej córki - na świat przyszła zdrowa Aryana.

W roku 242 po Lądowaniu Aegona na świat przyszły bliźniaki - Loahris oraz Diryan. Dwóch kolejnych chłopców w rodzie napełniło szczęściem serca lordowskiej pary oraz świadczyło o ciągłości rodu. W dwa lata później, bowiem 244 roku AL, narodziła się druga córka Lorda Winterfell, Nadira. Zaledwie rok później na świat przyszło ostatnie z dzieci Lorda Stark i jednocześnie trzecia córka - Nihil.

W tym samym czasie brat Lorda Brandona doczekał się trójki potomków - w 243 roku po Lądowaniu Aegona narodził się Aliser, w 246 roku - Lilyetthe i zaledwie rok później ostatni syn lordowskiego brata, Kylen.




Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Północ
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
107
Join date :
07/04/2016

PisanieTemat: Re: Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell   Pon Lip 18, 2016 9:26 am



216 AL - na świat przyszedł pierwszy syn ówczesnego lorda Winterfell oraz Namiestnika Północy - Brandon, przyszły lord Stark oraz Namiestnik.

237 AL - zaślubiny Brandona z lady Bathildą Reed ze Strażnicy nad Szarą Wodą.

238 AL - narodziny pierwszego dziecka Brandona oraz Bathildy, Aidana.

240 AL - na świat przyszedł drugi syn małżonków, Edwyn.

241 AL - po śmierci lorda Rickadra Starka, rządy nad Północą przejął Brandon. Był to również rok narodzin pierwszej córki jego oraz jego małżonki Bathildy - na świat przyszła Aryana.

242 AL - w Winterfell rodzą się bliźniaki, Loahris oraz Diryan.

243 AL - brat lorda Brandona doczekał się pierwszego potomka, któremu nadał imię Aliser.

244 AL - na świat przyszła druga córka lorda, Nadira.

245 AL - rodzi się ostatnie z dzieci lordowskiej pary, Nihil.

246 AL - brat lorda celebruje narodziny drugiego dziecka a pierwszej córki, Lilyetthe.

247 AL - na świat przychodzi ostatnie dziecko lordowskiego brata, Kylen.

262 AL - Nadira Stark, druga córka lorda Brandona, poślubiła dziedzica Niedźwiedziej Wyspy, Terryna. Niestety tego samego roku owdowiała, kiedy to jej małżonek zginął w trakcie polowania na niedźwiedzie. W tym czasie Nihil poślubiła Reinmara Arryna, drugiego syna lorda Orlego Gniazda.

263 AL - ku rozpaczy całego rodu ze świata odchodzi lady Bathilda Stark, małżonka lorda Brandona. Tego samego roku, podczas powodzi nad rzeką Fever, ginie Aryana Stark, pierwsza córka lordowskiej pary. W połogu umiera Nihil, najmłodsza córka lorda, wydając na świat martwą córeczkę.

264 AL - pierwszego księżyca roku śmierć poniósł Aidan Stark, dziedzic rodu, który wyruszył do Dorzecza w poszukiwaniu meteorytowych kamieni - wraz z kompanami padł ofiarą zdradliwych bagien dzień drogi od Kamiennego Septu. Dziedzicem został Edwyn, Ślepy Wilk z Winterfell.



Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell   

Powrót do góry Go down
 

Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Dzieje rodu Stark i kroniki żywotów potomków Winterfell
» Kroniki Hogwartu
» Kroniki rodu Martell
» Kroniki rodu Yronwood
» Kroniki rodowe

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kroniki-