a
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj
Koszary



 

 Koszary

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Anonymous

Koszary Empty
PisanieTemat: Koszary   Koszary EmptyNie Wrz 07, 2014 9:37 pm

Młody chłopak szesnasto lub siedemnastoletni w czarnym płaszczu wyraźnie wyróżniającym się spośród typowych żółto-pomarańczowych strojów mieszkańców Słonecznej Włóczni wszedł do wysokiego i podłużnego budynku tuż przy twierdzy, w którym mieściły się koszary dla wojowników słóżących pod chorągwią słońca. Młodzieńcem był nikt inny niż najmłodszy brat samego Księcia. Choć większość zgromadzonych była dużo starsza od chłopaka traktowali go z należytym szacunkiem. W trakcie wojny każdy kto nie słuchał poleceń dowódcy narażał cały oddział na zgubę. Na szczęście cały garnizon pozostawiony przez Księcia przed wyprawą na zbuntowany ród Dayne'ów był cały czas w stanie gotowości a ich broń ostra i dobrze wyczyszczona. Każda z włóczni trzymanej przez mężczyzn mogła z łatwością przebić zarówno kolczugę jak i ciało na wylot. Daemon był zadowolony z każdego ostrza, w którym odbijało się silne światło gorącego, Dornijskiego słońca wpadające przez otwarte okna.
-Kapitanie, ilu wojowników zostawił mój brat w mieście. -spytał młody Martell Czerwonego Maryna, odważnego weterana wielu bitew, który służył jako szeregowy już za czasów jego dziadka.
-Jego Książęca mość Edric zostawił pod twoim dowództwem dziewięć oddziałów włóczników, sześć oddziałów łuczników, dwa oddziały Dornijskiej kawalerii, oraz jeden elitarny oddział ciężkiej kawalerii. Każdy oddział liczy sto głów. Każdy z twoich wojowników jest zdrowy i najedzony, zaś jego broń w stanie gotowości. Wszystkie konie kawalerzystów są zadbane i mają owsa pod dostatkiem. Powiedziałem koniuszemu, że jeśli zaniedba choć jedno zwierzę zostanie chłopcem na posyłki maestera.- odpowiedział mu wojownik, który choć niski z urodzenia szczyci się pokonaniem aż trzech rycerzy.
-Dziękuję kapitanie gdyby coś się stało chcę zostać o tym bezzwłocznie powiadomiony. -Deamon przyjrzał się uważniej broni stojącej przy drzwiach koszarów po czym wyszedł udając się do Pałacu.
zt
Powrót do góry Go down
 

Koszary

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Koszary
» Koszary

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Westeros :: Dorne :: Słoneczna Włócznia-