a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Dolina Arrynów 

 Dolina Arrynów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Dolina Arrynów   Wto Kwi 22, 2014 7:45 am


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:07 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Dolina Arrynów   Wto Kwi 22, 2014 7:45 amHouse Arryn

as high as honor

Historia

Arrynowie pochodzą od królów Gór i Doliny, są jednym z najstarszych rodów w Westeros. Pochodzą od najczystszych rodów andalskiej szlachty.
W Dolinie żyje kilka gałęzi rodu Arrynów. Najbardziej znani to Arrynowie z Gulltown, którzy mieli wystarczająco dużo rozsądku aby zawierać małżeństwa z kupcami dzięki czemu stali się majętni. Pozostałe gałęzie rodu są ubogie przez co nie mają żadnych wpływów i nie stanowią żadnego zagrożenia dla panującej dynastii, która raczej odcina się od wszelakich powiązań z tą częścią rodziny.
Siedzibą rodu jest Orle Gniazdo, zamek położony wysoko na górze zwanej Włócznią Giganta. Orle Gniazdo jest najmniejszym z wielkich zamków Westeros. Charakterystyczne dla zamku są wysokie wieże, których jest siedem. Eryie słynie również z podniebnych cel, które spełniają funkcję lochów otwartych na oścież. Podłoga jest śliska i nachylona pod kątem, dzięki temu zdarza się, że więźniowie podczas snu po prostu ześlizgiwali się w przepaść. Egzekucje przeprowadzane są w sali tronowej, gdzie skazanym pozostaje tylko jedno wyjście przez księżycowe drzwi, prowadzące prosto w przepaść. Zasługującym na uwagę jest fakt, że jest to jedyny zamek, w którym brakuje czar drzewa, które niestety nie mogło się zakorzenić w kamienistej glebie.

Fabularnie

Reinmar Arryn, dziedzic i Namiestnik Wschodu, poślubił Nihil Stark. Został znaleziony martwy w okolicach Orlego Gniazda, zginął na wskutek nieszczęśliwego wypadku - spadł w przepaść.
Drugi syn Lorda Arryna, po śmierci swego starszego brata został dziedzicem Orlego Gniazda.
Vilihame Arryn, trzeci syn Lorda, jest dezerterem z Muru.
Damon Arryn, najmłodszy syn Lorda, na rozkaz króla wziął ślub z Artemis Tully - kobieta została wdową po tym, jak Damon zginął podczas wyprawy zwiadowczej w góry na północ od Orlego Gniazda.
Anna Arryn, najmłodsza z dzieci Lorda.
Jane Arryn, siostrzenica Lorda Arryna, w tajemnicy przed całym światem oddała swą rękę Argielowi Dayne - mężczyzna został jednak zamordowany przez szpiega Księcia Dorne.


Arrynowie zostali zaatakowani przez Tully'ch. Sojusz Doliny oraz Baratheonów zaskutkował zwycięstwem pod Krwawą Bramą i wzrostem potęgi Arrynów.

Dolina wsparła Lannisterów w ich wojnie z Greyjoy'ami, zaś zawarta pomiędzy sojusznikami umowa przewiduje dalekosiężne plany ożenku potomków dziedziców zwycięskich rodów.

W związku z aktem nieposłuszeństwa Lorda Blackwooda, Arrynowie odebrali mu ziemię i osadzili na nich własnego zarządcę.

Nihil Arryn, małżonka Reinmara Arryna, zmarła w połogu. Martwa urodziła się również ich córka.
Dolina pogrążyła się w żałobie, z kolei Lord Arryn wyraźnie podupadł zarówno na duchu, jak i zdrowiu.Stan posiadania

SIEDZIBA: Orle Gniazdo
REGION: Dolina
HERB: księżyc i sokół, białe na błękitnym tle
TYTUŁ: Lord Orlego Gniazda i Namiestnik Wschodu
LICZEBNOŚĆ ARMII: 9 900
FLOTA:  55 statków
MAJĘTNOŚĆ: 730 tysięcy smoków
RODY PODLEGŁE: Belmore, Borrell, Coldwater, Corbray, Donniger, Egen, Elesham, Grafton, Hardyng, Hersy, Hunter, Longthorpe, Lynderly, Melcolm, Moore, Pryor, Redfort, Royce, Ruthermont, Shett, Sunderland, Templeton, Tollett, Torrent, Upcliff, Waxley, Waynwood, Wydmanstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Stark
Poprawne stosunki pomiędzy Winterfell a Orlim Gniazdem w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy umocnione zostały poprzez ożenek Reinmara Arryna z najmłodszą córką Namiestnika Północy, Nihil Stark. W tym samym roku jednakże Nihil zmarła w połogu, wydając na świat martwą córeczkę, zaś sam Reinmar zginął w Dolinie, najpewniej wiedziony rozpaczą po utracie małżonki. Starkowie listownie poparli również Arrynów podczas agresji rodu Tully na Dolinę, mimo to słowa te pozostały bez pokrycia i wojska Północy nie opuściły Winterfell. Po śmierci Nihil, a także samego Reinmara, stosunki pomiędzy rodami nie uległy zmianie.

House Lannister
Pozytywne stosunki pomiędzy Casterly Rock a Orlim Gniazdem sięgają 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, gdy to Lannisterowie przystąpili do oblężenia Riverrun, gdy ród Tully zaatakował Dolinę - wyświadczona przez Zachód przysługa nie musiała zbyt długo czekać na spłatę. Jeszcze w tym samym roku Lannisterowie zaatakowani zostali przez ród Greyjoy i wyłącznie dzięki pomocy Arrynów zdołali odnieść zwycięstwo nad agresorem. Od tamtej pory stosunki pomiędzy Casterly Rock a Orlim Gniazdem utrzymywane są na pozytywnym gruncie, podpartym obopólną przyjaźnią.

House Baratheon
Sojusz pomiędzy Orlim Gniazdem a Końcem Burzy przypieczętowany został zbrojnym wsparciem rodu Baratheon w czasie decydującej bitwy pod Krwawą Bramą na początku 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, dzięki czemu ród Arryn odniósł zwycięstwo nad rodem Tully. Pomoc panów Burzy po dziś dzień nie została zapomniana w Dolinie, dzięki czemu oba rody łączą silne, pozytywne stosunki, mówi się również o długu krwi, jaki posiadają Arrynowie wobec Baratheonów - relacje osłabły nieco po śmierci Reinmara Arryna, jednakże żadna ze stron nie rezygnuje z obopólnej sympatii.

Neutralne
House Martell
Podczas wojny w Dolinie toczonej między rodami Arryn oraz Tully, Martellowie ze Słonecznej Włóczni nie opowiedzieli się za żadną ze stron konfliktu, pozostając w nim neutralnym obserwatorem. Podobny stan rzeczy utrzymany został, gdy Dornijczycy znajdowali się w stanie czynnej wojny z Baratheonami, którzy byli sojusznikami Doliniarzy - ród Arryn nie wsparł zbrojnie Końca Burzy, co pozwoliło uniknąć eskalacji sporu. Dzięki podobnemu stanowisku stosunki między Orlim Gniazdem a Słoneczną Włócznią po dziś dzień utrzymywane są na neutralnym gruncie.
House Frey
Lord Walder Frey poinformował listownie o swoim poparciu dla Doliny podczas wojny z rodem Tully, jednakże oba rody po dziś dzień dzieli obopólna nieufność, która na sile przybrała po śmierci Nestora Przeprawy. Po zawartym z Riverrun pokoju, Bliźniaki trafiły pod pieczę Orlego Gniazda jako repatriacja wojenna, zaś sami Freyowie zostali chorążymi Doliny, jednakże po dziś dzień żaden z przedstawicieli Przeprawy nie złożył Arrynom przysięgi wierności.

House Tully
Ród Tully na początku 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy zaatakował Dolinę i wkroczył tym samym w zbrojny konflikt z Orlim Gniazdem. Arrynowie, przy pomocy rodu Baratheon, odnieśli zwycięstwo nad agresorami i w ramach repatriacji wojennych zajęli wschodnią część Dorzecza, w tym Bliźniaki oraz Raventree Hall. Aerys II Targaryen nakazał, by pokój pomiędzy Riverrun a Orlim Gniazdem zawarty został w oparciu o mariaż - z tego też powodu Damon Arryn poślubił Artemis Tully, zaś relacje pomiędzy Doliną a Dorzeczem osiadły na neutralnym gruncie.

House Targaryen
Król Aerys II Targaryen nakazał rozwiązać konflikt zrodzony pomiędzy rodem Arryn oraz Tully poprzez małżeństwo Damona Arryna z Artemis Tully. Dodatkowo dziedzic Orlego Gniazda, Reinmar Arryn, mianowany został przez władcę Starszym Nad Prawem, jednakże z racji niewywiązywania się ze swych obowiązków zraził do siebie Aerysa II Targaryena. Mawia się również, iż po wojnie między rodami Arryn oraz Tully, to z decyzji króla część ziem Dorzecza przypadła Dolinie, jednakże świadczący o podziale dokument nie posiada królewskiej sygnatury, co pozwala przypuszczać, że został sfałszowany.

Negatywne
House Greyjoy
Ród Arryn po zwycięskiej bitwie pod Krwawą Bramą przekazał część pojmanych jeńców rodowi Greyjoy - więźniowie mieli trafić do królewskiego karceru na Żelaznych Wyspach i tam dokonać żywota na ciężkich pracach w porcie. Początkowo pozytywne stosunki pomiędzy Doliną a rodem Greyjoy uległy jednak diametralnemu pogorszeniu, gdy Arrynowie zbrojnie wsparli ród Lannister podczas wojny na Zachodzie - doprowadziło to do jawnego konfliktu pomiędzy Pyke oraz Orlim Gniazdem, który - choć z czasem zażegnany - po dziś dzień budzi pomiędzy rodami obopólną niechęć, sprowadzając ich kontakty na negatywny grunt.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:07 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Dolina Arrynów   Sro Wrz 23, 2015 1:50 pmHouse Royce

we remember

Historia

Ród Royce z Runestone to najprawdopodobniej najpotężniejszy chorąży Arrynów. Siedzibą rodu jest prastary zamek ulokowany na wybrzeżu Wąskiego Morza. Wywodzą się od Pierwszych Ludzi, którzy niegdyś zamieszkiwali Dolinę, jednakże na przestrzeni wieków oraz po podboju tamtejszych stron przez Andalów powoli ulegali zewnętrznym wpływom. Co ciekawe, ród zachował z czasów świetności kilka zbroi płytowych z wyrytymi na nich runami, które mają jakoby strzec przed ranami i są odporne na uszkodzenia.


Fabularnie

Rethel Royce, dziedzic rodu i Ostrze Runestone, był jedną z pierwszych ofiar buntu dzikich plemion w Dolinie Arrynów.

Ród Royce wsparł swego suzerena podczas wojny na Zachodzie - siły z Doliny wsparły Lannisterów zaatakowanych przez ród Greyjoy i odparły atak Wyspiarzy.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Runestone
REGION: Dolina
HERB: deszcz kamieni na ciemnym polu otoczony runami
TYTUŁ: Lord Runestone
LICZEBNOŚĆ ARMII: 4 850
MAJĘTNOŚĆ: 100 tysięcy smoków
FLOTA: 15 statków
SUZEREN: ród Arryn
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Dolina Arrynów   

Powrót do góry Go down
 

Dolina Arrynów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Dolina Arrynów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-