a
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj
Daen Clegane



 

 Daen Clegane

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

Anonymous

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyPon Lip 07, 2014 9:54 pm





Daen Clegane

Wiek:
23 dni imienia
Miejsce urodzenia:
Włości Lorda Clegane,
a dokładniej sama Twierdza Clegane

Ród:
Clegane
Stanowisko:
Najstarszy syn, dziedzic Lorda Clegane

Aparycja


Daen, jak przystało na syna jego lordowskiej mości, wyglądem bardzo przypomina swojego ojca. Jest to postawny, mierzący sobie 6 stóp wysokości młody następca lordowskiego tronu, który od najmłodszych lat kształcił się pod czujnym okiem nauczycieli swojego Pana ojca. Efektem tychże nauk, poza samą bystrością umysłu był także trening ciała, który w efekcie młodemu paniczowi nadał smukłą, acz dobrze wyrzeźbioną sylwetkę, która niejedną pannicę mogłaby przywrócić o zawrót głowy. Daen na wzór swojego Pana ojca, nosi włosy zapuszczone tuż za uszy, a ich odcień z całą pewnością mieści się pomiędzy stwierdzeniem jasnych, a ciemnych. To co nie czyni go idealną kroplą swojego ojca, to kolor oczu, których barwa szaro-niebieska jest pamiątką, po własnej matce. Kolejnym istotnym faktem, który odróżnia go od rówieśników to zarost, który nosi z upodobaniem, i który bardziej czyni go podobnym do dalekich mieszkańców zamieszkujących północ Westeros. Może to właśnie on przyczynia się do intrygowania płci pięknej, która z westchnięciem obserwuje młodego lorda?
Daen Clegane jest prawomocnym dziedzicem Twierdzy Clegane i ubiera się jak prawowity następca tronu. Poza wyszukanymi szatami, które składają się na jego garderobę, przede wszystkim można go zauważyć w wygarbowanych spodniach i lnianej koszuli na którą narzucona jest zwykle lekka zbroja, która nadaje przyszłemu władcy stosowny dla jego pozycji oddźwięk na dworze jego Pana ojca.



Historia


Daen Clegane przyszedł na świat pewnej letniej nocy. Jego narodzinom towarzyszyły głośne krzyki matki, jak i jego własne, ciche kwilenie. Zdrowy noworodek, ważący prawie 8 funtów, pomimo nadszarpnięcia zdrowia Lady Clegane, był prawdziwym darem, z którego cieszyli się wszyscy w włościach Lorda. Było to w końcu ich pierwsze dziecko, a do tego syn, który pozwalał na przedłużenie rodu.
Ostatecznie Daen był jednym z całej trójki dzieci Lorda i Lady Clegane, ale to on mógł cieszyć się od małego największą uwagą swojego ojca. W przeciwieństwie do najmłodszego z rodzeństwa - swojej siostry, nie był w końcu obwiniany o odebranie życia matce przy porodzie, a dodatkowo na jego korzyść przemawiał fakt, że w przyszłości to on obejmie we władanie Twierdze Clegan i powinien odebrać właściwe wykształcenie stosowne do przyszłych obowiązków.
Mająć to wszystko na względzie Lord Clegane dopilnował, aby jego syn stale mu towarzyszył i pobierał przy tym należyte nauki. Dlatego też jego obecność podczas polowań, audiencji, przeglądów wojska, przestała po krótkim czasie dziwić wszelkich doradców czy też gości. Nabyta w ten sposób wiedza sprawiła, że chłopak doskonale poznał rodowe włości i częstokroć przewyższał swoją znajomością w tych dziedzinach ludzi starszych. Niemniej nauczony szacunku, nie okazywał, ani nie wywyższał się nad innych.
Pamiętając o swoich obowiązkach wasala wobec seniora, Lord Clegane niejednokrotnie wyruszał do siedziby Lannisterów w Casterly Rock, odnawiając hołd, płacąc należny podatek, a zarazem usilnie starając się, by jego syn jak najlepiej poznał bądź przynajmniej zobaczył najważniejszych ludzi tego miejsca które z punktu ich widzenia było dla nich bardzo ważne. Daen przyjął i zrozumiał te lekcje. Niemniej jednak nigdy nie pozwolił wyrazić sobie, że taki stan rzeczy mu się nie podoba i chętnie tą posługę by zmienił, a może nawet odwrócił? Któż to wie.
Mijały lata, a Daen dorastał. Wpojona przez ojca duma do rodu, a odziedziczona po matce pogoda ducha, uczyniła z niego człowieka, z którym wielu ludzi chciałoby mieć więcej do czynienia bo można się było po nim spodziewać zarówno wewnętrznej siły zmuszającej do działania, jak i twardych zasad których by się trzymał w życiu codziennym i które nie zniosłyby ludzi mu towarzyszących na manowce. Pomimo tego jego kontakty z rodzeństwem nie należały do najbliższych. Kochał ich, w końcu to była jego rodzina, ale pewne odizolowanie od innych dzieci w jego wieku, w pewien sposób spaczyło jego sposób pojmowania świata. Wszelakie przejawy dziecinności, braku zachowania powagi, zwyczajnie go drażniło.
Można by się zastanowić, czy poświęcając aż zanadto uwagi synu, Lord Clegane nie popełnił błędu. Sprawdzianem tego miała być nadchodząca, walna bitwa, która miała się odbyć pod Lannisportem. Wtedy też Lord Clegane mógł się przekonać o zdolnościach bojowych i zmyśle taktycznym swojego syna. kiedy to chorąży Lannisterów dostali za zadanie swoją jazdą okrążyć, a następnie zaatakować armię najeźdźców z prawej flanki. Daen, który dowodził wtedy czwartą częścią wojsk swojego ojca, podołał zadaniu i zdołał wbić się, a następnie rozbić od środka czworobok utworzony na prędce przez Żelaznych Ludzi. Tamtego też dnia żołnierze Cleganów przekonali się o wyższości własnego żelaza, Daen dowiedział się jakie to uczucie odebrać komuś życie, a Lord Clegan uzmysłowił sobie, że doskonale przygotował przyszłego następce.



Ekwipunek


Wśród rzeczy, które Daen Clegane przy sobie nosi, niewątpliwie wartym odznaczenia jest broń jak i wspomniane wcześniej odzienie.
Półtoraręczny, stalowy miecz znajduje się u boku młodego mężczyzny, a pod pasem skórzanych spodni, ukryty jest ostry jak brzytwa sztylet, którego siostra bliźniaczka znajduje się również w lewej cholewce buta. Na strój młodego dziedzica Twierdzy Cleagane składają się skórzane spodnie, lniana koszula, a także lekka kolczuga, która kryje tors jak i plecy swojego właściciela.
Tak jak pozostała dwójka rodzeństwa Daena, ten posiada także swojego ulubionego wierzchowca. Jest nim gniady rumak, który był prezentem od ojca na 18 dzień imienia chłopaka. Wierzchowiec był krzyżówką najlepszych ogierów znajdujących się w Casterly Rock.
Kolejnym nieodłącznym towarzyszem młodego następcy Twierdzy Clegane jest jasnej maści, ważący 95 funtów brytan wabiący się "Kieł", który tresowany od szczenięcia stał się doskonałym towarzyszem polowań. Pies niemalże nie odstępuje swojego właściciela, będąc jego najwierniejszych strażnikiem. Poniekąd jednak, jego obecność nie powinna w końcu nikogo dziwić biorąc pod wzgląd godło tego rodu, prawda?





Ostatnio zmieniony przez Daeon Clegane dnia Pią Lip 11, 2014 9:43 pm, w całości zmieniany 11 razy
Powrót do góry Go down
Derek Baratheon

Derek Baratheon
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
242
Join date :
16/03/2014

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyWto Lip 08, 2014 1:44 am

Ta historia ciut za krótka, mógłbyś rozbudować? I popraw tam Clegane wszędzie (; Myślę, że rycerska kariera bardzo by pomogła naszemu młodzianowi - kiedy zdobył ostrogi? Czy walczył z jakimiś rycerzami? Może wychowywał się na innym dworze? W końcu Delia Clegane wyszła za Lannistera, ojca naszego Aarta :) Ponadto w Dorzeczu toczyły się walki o Riverrun, Cleganowie chyba towarzyszyli w tym czasie Lannisterom. Masz bardzo dużo możliwości rozbudowania historii, zerknij jeszcze do swojej siostry (;

Mundur? Nie lepiej po prostu zaznaczyć, że to jakiś skórzany komplet (choć brzmi to dość... hmm...)? Może sama skórzana zbroja? I ma jakiegoś konia? Lepiej jest umieścić go w ekwipunku :)
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyWto Lip 08, 2014 8:58 pm

Poprawiłem nazwisko. Dodałem wzmiankę o walce łącząc z powołaniem wojsk chorążych no i dodałem konika. Pojawił się także oczywiście piesek, coś po dziadziusiu musi w końcu być!

PS. I jeśli można by było to prosiłbym o zmianę nicku z DAEON Clegane na DAEN Clegane :P (oczywiście normalnymi literami). Daeon chyba bardziej do Targaryenów pasowałoby.
Powrót do góry Go down
Derek Baratheon

Derek Baratheon
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
242
Join date :
16/03/2014

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyCzw Lip 10, 2014 6:24 pm

Spoko, to już zmieni admin z imieniem po akcepcie, nie obawiaj się :D
Co do reszty... ta historia mnie mierzi byciem krótką, ale trudno, wykaż się na fabule w takim razie :3

Królewski rumak z Lannisportu? o: I myślę, że lepiej byłoby opisać wygląd psa niż dawać mu rasę (;
Powrót do góry Go down
Gość

Anonymous

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyPią Lip 11, 2014 9:37 pm

Derek Baratheon napisał:
Spoko, to już zmieni admin z imieniem po akcepcie, nie obawiaj się :D
Co do reszty... ta historia mnie mierzi byciem krótką, ale trudno, wykaż się na fabule w takim razie :3

Królewski rumak z Lannisportu? o: I myślę, że lepiej byłoby opisać wygląd psa niż dawać mu rasę (;

Piszesz, że mierzi krótkością, jednakże wymóg ze wzoru KP został spełniony, ale dobra. Dopisałem i rozwinąłem niektóre wątki. Mam nadzieję, że wszystko jest teraz w porządku. Nie zamierzam zaczynać, z jakimś zaciągniętym długiem ;)

Do pozostałych uwag również się zastosowałem i wprowadziłem zmiany.
Powrót do góry Go down
Derek Baratheon

Derek Baratheon
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
242
Join date :
16/03/2014

Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane EmptyNie Lip 13, 2014 12:01 pm

Wymogi jak wymogi, dla mnie to wciąż krótkie, ale dlatego mówię, że liczę na jakąś okazałą fabułę xP Do reszty nie mam zastrzeżeń - akcept! (;
Powrót do góry Go down
Sponsored content


Daen Clegane Empty
PisanieTemat: Re: Daen Clegane   Daen Clegane Empty

Powrót do góry Go down
 

Daen Clegane

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Henry Clegane
» Lydia Clegane
» Razor Clegane
» Fabien Clegane

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karczma :: Offtopic :: Kosz :: Karty Postaci-