a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Północ 

 Północ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Północ   Wto Kwi 22, 2014 7:46 am


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:11 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Wto Kwi 22, 2014 7:47 amHouse Stark

winter is coming

Historia

Starkowie wywodzą się od sławnego Brandona Budowniczego i Królów Zimy. Od lat władają północną ziemią, która niemalże dorównuje wielkością wszystkim pozostałym królestwom razem wziętym. Jest to jeden z najstarszych i najznamienitszych rodów, w dawnych czasach nosili oni tytuł dziedziczny jako królowie północy, aż wreszcie Torrhen Stark uklęknął przed Aegonem Zdobywcą zamiast stawić mu czoło w bitwie, od tego czasu północ została integralną częścią królestwa. Starkowie są twardymi ludźmi, którzy hartowali się w trudnych warunkach panujących na północy, ponad miarę cenią sobie honor i sprawiedliwość.
Legendy mówią, że ich siedziba została zbudowana przez samego Brandona Budowniczego, któremu pomagały olbrzymy. Winterfell zbudowane jest na gorących źródłach, które zapewniają naturalne ciepło murom podczas długich, mroźnych zim. Zamek otoczony został dwoma potężnymi murami z granitu pomiędzy, którymi znajduje się szeroka fosa. W środku można znaleźć liczne wieże i koszary, są tam także dzwonnica, biblioteka, plac ćwiczebny, psiarnie, a nawet niewielki Sept. Najstarszą częścią Winterfell jest Boży Gaj, gdzie rośnie pradawne czardrzewo zwane Drzewem Sercem.

Fabularnie


Aidan Stark poślubił jedną z córek lorda Wysogrodu, Cailet, która zmarła podczas epidemii w Braavos - sam Aidan zginął podczas wyprawy w poszukiwaniu meteorytowych kamieni na początku 264 roku.
Edwyn Stark, drugi syn Lorda i po śmierci starszego brata - dziedzic, nie posiada planów ożenku.
Diryan Stark, trzeci co do starszeństwa syn Namiestnika Północy, nie posiada obecnie sprecyzowanych planów ożenku.
Aryana Stark, najstarsza z córek Lorda, tragicznie zmarła podczas jesiennych powodzi na Północy - utonęła w nurtach rzeki Fever.
Nadira Stark, druga pod względem wieku córka, została wdową po Terrynie, dziedzicu rodu Mormont.
Nihil Stark, najmłodsza z rodzeństwa, poślubiła Reinmara Arryna. Zmarła w połogu, martwa urodziła się także jej córka.
Bratanek Lorda,  Aliser Stark obecnie nie posiada planów ożenku, podobnie jak dwójka jego młodszego rodzeństwa - Kylen oraz Lilyetthe.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Winterfell
REGION: Północ
HERB: szary wilkor na białym polu
TYTUŁ: Lord Stark, Namiestnik Północy
LICZEBNOŚĆ ARMII: 14 500
FLOTA:  5 statków
MAJĘTNOŚĆ: 600 tysięcy smoków
RODY PODLEGŁE: Bolton z Dreadfort, Cassel, Cerwyn z Cerwyn Castle, Condon, Dustin z Barrowton, Fenn, Flint z Flint’s Finger, Flint z Widow’s Watch, Glover z Deepwood Motte, Hornwood z Hornwood, Ironsmith, Karstark z Karhold, Lake, Lightfoot, Locke z Oldcastle, Manderly z White Harbor, Marsh, Mollen, Mormont z Bear Island, Moss, Overton, Poole, Reed z Greywater Watch, Ryswell z Rills, Slate, Stout z Goldgrass, Tallhart z Torrhen’s Square, Umber z Last Hearth, Waterman, Wells, Whitehill, Woolfield


stosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Arryn
Poprawne stosunki pomiędzy Winterfell a Orlim Gniazdem w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy umocnione zostały poprzez ożenek Reinmara Arryna z najmłodszą córką Namiestnika Północy, Nihil Stark. W tym samym roku jednakże Nihil zmarła w połogu, wydając na świat martwą córeczkę, zaś sam Reinmar zginął w Dolinie, najpewniej wiedziony rozpaczą po utracie małżonki. Starkowie listownie poparli również Arrynów podczas agresji rodu Tully na Dolinę, mimo to słowa te pozostały bez pokrycia i wojska Północy nie opuściły Winterfell. Po śmierci Nihil, a także samego Reinmara, stosunki pomiędzy rodami nie uległy zmianie.

House Baratheon
Długoletnia przyjaźń pomiędzy Winterfell a Końcem Burzy umacniania była przez bliskie kontakty dziedzica Północy, Aidana Starka, z drugim synem Lorda Burzy, Aylwardem Baratheonem - to właśnie on miał poślubić najstarszą córkę Lorda Winterdell, Aryanę Stark, jednakże poniosła ona tragiczną śmierć podczas powodzi nękających Północ na początku jesieni w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy. Pomimo tragicznego splotu wydarzeń, stosunki pomiędzy Burzą a Północą opierają się na pozytywnych relacjach oraz obopólnej przyjaźni.

House Greyjoy
Początkowa niechęć pomiędzy Winterfell oraz Pyke uległa znacznej poprawie, kiedy oba rody połączyła korzystna dla obu stron umowa handlowa (obecnie nie ma ona jednakże przełożenia na rzeczywiste kontakty). Ród Stark zachował neutralność podczas wojny rodu Greyjoy z Lannisterami, co pomogło uniknąć ewentualnych waśni pomiędzy Północą a Żelaznymi Wyspami. Obecnie stosunki, choć pozytywne, nie są w żaden sposób umacnianie.

House Tyrell
Budowany przez lata sojusz pomiędzy Reach a Północą przypieczętowany został małżeństwem jednej z córek Lorda Tyrella, Cailet, z dziedzicem Lorda Winterfell, Aidanem Starkiem. Młodzi małżonkowie udali się do Braavos w podróż poślubną, tam niestety Cailet zmarła na wskutek panującej w mieście epidemii - dziedzic Winterfell powrócił do Siedmiu Królestw pogrążony w żałobie po utracie małżonki. To właśnie po śmierci Cailet stosunki pomiędzy Reach a Północą stosunki uległy nieznacznemu ochłodzeniu, choć nadal utrzymywane są na pozytywnym gruncie.

House Reed
Długoletnia przyjaźń oraz sojusz pomiędzy rodem Reed oraz rodem Stark przypieczętowana oraz umocniona została małżeństwem Bathildy Reed, siostry obecnego Lorda Reed, z obecnym Lordem Winterfell - Brandonem Starkiem. Choć sama Lady Stark zmarła w 262 roku po Lądowaniu Aegoa Zdobywcy, rody naturalną koleją rzeczy utrzymują jak najbardziej pozytywne oraz zażyłe stosunki, dodatkowe połączone tragedią na początku jesieni tegoż roku - Aryana Stark, najstarsza córka Lorda Winterfell, poniosła śmierć w powodzi wraz ze swoją kuzynką, Aithnee Reed.

House Manderly
Pomiędzy Białym Portem oraz Winterfell przez lata utrzymywane były stosunkowo ciepłe relacje, które znacznemu zacieśnieniu uległy w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy - wtedy też najmłodszy brat Lorda Winterfell, Barnett Stark, poprosił o rękę siostrę Lorda Białego Portu, Eldrith Manderly. Kobieta przyjęła zaręczyny, co stanowiło jednoznaczną zapowiedź ugruntowania stosunków pomiędzy rodami.

House Mormont
Stosunki pomiędzy Niedźwiedzią Wyspą a Winterfell wkroczyły na pozytywny grunt w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, kiedy to dziedzic rodu Mormont, Terryn, poślubił drugą córkę Lorda Winterdell - Nadirę Stark. Małżeństwo nie trwało jednakże długo, Terryn zginął podczas polowania w lesie, zaś sama Nadira została młodą wdową, która pozostawiła nazwisko po mężu i znacznie ociepliła kontakty z jego młodszym bratem, Kevanem.

Neutralne
House Targaryen
Stosunki między rodziną królewską a rodem sprawującym pieczę nad Północą obecnie znajdują się na neutralnym gruncie, choć Starkowie po wizycie na ślubie Maegora Targaryena, Namiestnika Siedmiu Królestw, nieco ocieplili relacje na linii Królewska Przystań-Winterfell. Obecnie pomiędzy Północą a Włościami Korony utrzymywane są głównie stosunki handlowe, niewkraczające na grunt stricte polityczny.

House Bolton
Choć Lord Dreadfort złożył przysięgę wierności rodowi Stark, zaś dziedzic Północy spędził część swej wczesnej młodości w Dreadfort, jeszcze w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy stosunki pomiędzy rodami wystawione zostały na ciężką próbę - dziedzic Dreadfort, Red Bolton, oskarżony został za spisek na życie króla Aerysa II Targaryena i skrócony o głowę - zgodnie z tradycją - przez Namiestnika Północy. Od tamtej pory stosunki na linii Winterfell-Dreadfort uległy ochłodzeniu i osiadły na neutralnym gruncie.

House Umber
Stosunki pomiędzy Winterfell i Ostatnim Domostwem opierają się na neutralnych filarach - choć dziedzic rodu Umber spędził znaczną część dzieciństwa oraz wczesnej młodości pod pieczą rodu Stark, nie wpłynęło to w żaden sposób na zacieśnienie stosunków na linii suzeren-chorąży, które po dziś dzień utrzymywane są w stanie politycznej stagnacji.
Negatywne
House Lannister
Od lat pomiędzy Winterfell a Casterly Rock panują zaskakująco chłodne stosunki, które swój początek miały w tragedii, jaka spadła na ród Lannister podczas wizyty w siedzibie rodu Starków - przed czterema laty najstarszy syn Lorda Skały, Willem Lannister, miał poślubić najstarszą córkę Namiestnika Północy, Aryanę Stark - jednakże na zaledwie kilka dni przed ślubem, niedoszły pan młody odnaleziony został martwy w granicach Winterfell. Jego podejrzana, niewyjaśniona śmierć pogorszyła stosunki pomiędzy Zachodem a Północą, oczekiwanego skutku nie przyniosły również starania Maureen Lannister, która próbowała ocieplić relacje na linii Casterly Rock-Winterfell. Po dziś dzień rody nie dążą się sympatią

House Tully
Podczas wojny toczonej pomiędzy Doliną oraz Dorzeczem, Namiestnik Północy wyraził listowne poparcie dla rodu Arryn, opowiadając się tym samym w konflikcie po stronie zjednoczonych sił Orlego Gniazda oraz Końca Burzy. Choć od wojny minął ponad rok, stosunki pomiędzy Winterfell oraz Riverrun nie uległy ociepleniu - początkowo córki zmarłego Lorda Tully pragnęły naprawić panujące między rodami kontakty, jednakże ich działania nie przyniosły wymiernych skutków, rzutujących na sytuację polityczną na linii Północ-Dorzecze.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:09 pm, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Wto Kwi 22, 2014 7:48 amHouse Bolton

our blades are sharp

Historia

Boltonowie to starożytny i poteżny ród z Północy, którzy przez wiele wieków walczyli ze Starkami o tytuł Króla na Północy. Pojmali i oskórowali kilku rywali. Plotki głoszą, że Boltonowie nosili skóry swoich wrogów niczym płaszcze. Praktyki te dały Boltonom złą reputację, sugerują również, że legendarny Król Nocy był Boltonem.
Około tysiąca lat temu, Boltonowie przysięgli wierność Królom na Północy i zgodzili się porzucić swoją taktykę skórowania ludzi. Trzy wieki później jednak Boltonowie ponownie zbuntowali sie przeciwko Starkom z Winterfell. Oblężenie Dreadfort trwało cztery lata, po tym czasie Boltonowie skapitulowali. Od tamtego czasu wiernie służą Starkom, chociaż krążą pogłoski, że nadal w tajemnicy obdzierają ze skóry swoich więźniów.

Fabularnie


Red Bolton, na rozkaz króla Aerysa II, trafił do niewoli w stolicy Westeros, gdzie postawiono mu zarzut spiskowania z Walderem Freyem. Lord Stark zgodnie z prawem Północy skrócił zdrajcę o głowę.
Aegon Bolton został znaleziony martwy w okolicach Długiego Jeziora.
Kyra Bolton zaginęła po śmierci swych braci i uznawana jest za zmarłą.
Karl Bolton zamordowany został w Dreadfort przez nieznanych sprawców, jego ciało znaleziono zrzucone z zamkowej wieży.
Hadrian Bolton, jedyny żyjący potomek Lorda Dreadfort oraz dziedzic rodu, poślubić ma córkę Białego Portu, Margot Manderly.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Dreadfort
REGION: Północ
HERB: obdarty ze skóry człowiek na różowym tle
TYTUŁ: Lord Dreadfort
LICZEBNOŚĆ ARMII: 6 950
MAJĘTNOŚĆ: 410 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Stark


stosunki dyplomatyczne

Pozytywne

House Frey
Początkowo rody złączone miały być ślubem Leony Frey oraz Reda Boltona, jednak plany wygasły z chwilą śmierci ówczesnego dziedzica Dreadfort; obecnie stosunki między rodzinami oparte są na obopólnej przyjaźni pomimo dotkliwej straty każdej ze stron. Nieoficjalnie mówi się, że dziedzice obu rodów mieli okazję spotkać się oraz porozmawiać w Harrenhal, podczas trwania turnieju - są to jednakże informacje niepotwierdzone.

House Manderly
Pomiędzy rodem Bolton oraz rodem Manderly dotychczas były utrzymywane neutralnie stosunki oparte na prowadzonej wymianie handlowej. Status quo uległ zmianie, kiedy to dziedzic Dreadfort miał okazję spotkać dziedzica Białego Portu podczas turnieju w Harrenhal - podjęte między mężczyznami rozmowy sprowadziły relacje pomiędzy rodami na pozytywny grunt, co dodatkowo umocnić ma mariaż dziedzica Boltonów - Hadriana - z córką Lorda Manderly, Margot.

House Umber
Zarówno ród Bolton, jak i ród Umber zachowują poprawne, pozytywne stosunku, co poniekąd uwarunkowane jest graniczeniem ich ziem oraz - co za tym idzie - utrzymywaniem kontaktów handlowych. Relacje ocieplone zostały podczas turnieju w Harrenhal, kiedy to dziedzic Dreadfort oraz dziedzic Ostatniego Domostwa mieli okazję się spotkać i wspólnie ruszyć w drogę powrotną na Północ, co zaowocowało dialogiem pomiędzy oboma rodami.

Neutralne
House Stark
Choć Lord Dreadfort złożył przysięgę wierności rodowi Stark, zaś dziedzic Północy spędził część swej wczesnej młodości w Dreadfort, jeszcze w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy stosunki pomiędzy rodami wystawione zostały na ciężką próbę - dziedzic Dreadfort, Red Bolton, oskarżony został za spisek na życie króla Aerysa II Targaryena i skrócony o głowę - zgodnie z tradycją - przez Namiestnika Północy. Od tamtej pory stosunki na linii Winterfell-Dreadfort uległy ochłodzeniu i osiadły na neutralnym gruncie.

House Mormont
Oba rody zachowują wobec siebie neutralność, która jednakże ze strony Niedźwiedziej Wyspy zaostrzona jest poprzez krytykowanie praktyk, jakie Boltonowie podejmują w lochach Dreadfort. Obecnie ani ród Bolton, ani ród Mormont nie utrzymują zażyłych kontaktów, swe relacje osadzając na chłodnym gruncie.

Negatywne

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pią Sty 01, 2016 9:08 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Wto Kwi 22, 2014 7:49 amHouse Karstark

sun of winter

Historia


Ród Karstark z Karhold to jeden ze szlachetnych rodów Północy. Karstarkowie wywodzą się od Pierwszych Ludzi, zaś w ich żyłach od tysiąca lat płynie krew Starków z Winterfell. Założycielem rodu był Karlon Stark, który pokonał zbuntowanego lorda i w nagrodzie za swe męstwo otrzymał ziemie. Zamek, który wybudował, w pierwotnej wersji nosił nazwę "Karl's Hold", lecz wkrótce nazywany zaczął być "Karholdem". Na przestrzeni wieków Starkowie z Karholdu stali się Karstarkami. Siedziba rodu leży na północy-wschód od Winterfell, w samym środku lasu i z dostępem do Morza Dreszczy poprzez niewielką rzekę, nad którą został zbudowany. Mężczyźni z rodu Karstark wyróżniają się silną budową ciała, gęstymi brodami oraz długimi włosami. Często też chodzą odziani w skóry fok, niedźwiedzi oraz wilków.

Fabularnie


Arys Karstark, dziedzic rodu, a także jego najmłodsza siostra Ariadna zginęli podczas pożaru w jednej z wież Karholdu.

Stan posiadania


SIEDZIBA: Karhold
REGION: Północ
HERB: białe słońce z podobizną ludzkiej twarzy na czarnym tle
TYTUŁ: Lord Karhold
LICZEBNOŚĆ ARMII: 3 255
MAJĘTNOŚĆ: 150 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Stark


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pon Cze 20, 2016 5:44 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Wto Kwi 22, 2014 7:50 amHouse Manderly

true to our word

Historia


Ród Manderly z Białego Portu to jeden z najbardziej poważanych rodów Północy, choć jego korzenie sięgają Reach. Ongiś miał siedzibę w widłach rzeki Mander, jednak opuścił lub też został wydalony z tamtych terenów przed tysiącem lat, wszystko to zaś za sprawą rodu Gardener, który władał w tamtym czasie Reach. Pozbawieni ziem Manderly udali się na Północ, gdzie też zostali przyjęci przez Starków. To jedyny ród podległy Winterfell, który praktykuje tradycje Andalów. Także w przeciwieństwie do większości północnych rodów, jego członkowie nie wyznają Starych Bogów, lecz Siedmiu oraz silnie wiąże się z rycerskimi zwyczajami. Manderly otrzymali Biały Port, gdy król Jon Stark wygnał piratów okupujących miasto. Siedziba rodu to jedna z pięciu metropolii Siedmiu Królestw, choć bez wątpienia najmniejsza spośród nich. Manderly wspierali kandydaturę Rhaenys Targaryen podczas posiedzenia Wielkiej Rady w 101 AL w Harrenhal.

Fabularnie


Wendel Manderly, najstarszy syn Lorda Białego Portu oraz dziedzic rodu, w dwudziestym drugim dniu imienia pojął za żonę najstarszą córkę Lorda Hornwood.
Margot Manderly zaręczona została z dziedzicem Dreadfort, Hadrianem Boltonem.
Eldrith Manderly, siostra Lorda Białego Portu, po kilkukrotnym zamążpójściu po raz kolejny została wdową oraz przyjęła oświadczyny Barnetta Starka, brata Namiestnika Północy.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Biały Port
REGION: Północ
HERB: tryton na lazurowym tle
TYTUŁ: Lord Białego Portu
LICZEBNOŚĆ ARMII: 5 250
MAJĘTNOŚĆ: 395 tysięcy smoków
FLOTA: 25 statków
SUZEREN: ród Stark
stosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Stark
Pomiędzy Białym Portem oraz Winterfell przez lata utrzymywane były stosunkowo ciepłe relacje, które znacznemu zacieśnieniu uległy w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy - wtedy też najmłodszy brat Lorda Winterfell, Barnett Stark, poprosił o rękę siostrę Lorda Białego Portu, Eldrith Manderly. Kobieta przyjęła zaręczyny, co stanowiło jednoznaczną zapowiedź ugruntowania stosunków pomiędzy rodami.

House Bolton
Pomiędzy rodem Bolton oraz rodem Manderly dotychczas były utrzymywane neutralnie stosunki oparte na prowadzonej wymianie handlowej. Status quo uległ zmianie, kiedy to dziedzic Dreadfort miał okazję spotkać dziedzica Białego Portu podczas turnieju w Harrenhal - podjęte między mężczyznami rozmowy sprowadziły relacje pomiędzy rodami na pozytywny grunt, co dodatkowo umocnić ma mariaż dziedzica Boltonów - Hadriana - z córką Lorda Manderly, Margot.

House Umber
Ostatnie Domostwo oraz Biały Port łączy zażyła oraz długa przyjaźń pomiędzy dziedzicami obu rodów - dzięki temu zarówno Umberowie, jak i Manderlu utrzymują ciepłe, pozytywne stosunki, które są gwarantem wsparcia handlowego oraz zbrojnego, również podczas podejmowania politycznych decyzji oba te rody obejmują jednakowe stanowisko, co znacznie umacnia ich wspólny głos.

Neutralne

House Mormont
Stosunki pomiędzy Niedźwiedzią Wyspą a Białym Portem osiadły na neutralnym gruncie, wywołanym głównie przez odległość, jaka dzieli siedziby obu rodów. Rody Manderly oraz Mormont żywią wobec siebie neutralne emocje, na których pogorszenie bądź polepszenie nie wpływa żaden z zewnętrznych, politycznych czynników. Nie zapowiada się również, by stan rzeczy miał ulec zmianie.

NegatywneOstatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pią Sty 01, 2016 9:09 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Nie Cze 15, 2014 11:52 amHouse Mormont

here we stand

Historia

Rządzący Wyspą Niedźwiedzią Mormontowie, to stary, dumny i honorowy dom. Wierni są Starkom, panom Północy. Jako jedni z nielicznych są w posiadaniu miecza z valyriańskiej stali - Długi Pazur. Wyspa jest gęsto zalesiona, nic więc dziwnego, że siedziba Mormontów zbudowana jest z drewnianych bali.
Legenda głosi, że Rodric Stark wygrał Wyspę w zapasach i dał ją Mormontom.

Fabularnie


Dziedzic rodu, Terryn Mormont, został mężem Nadiry, córki lorda Starka. W miesiąc po ślubie zginął podczas polowania.
Kevan Mormont, drugi syn lorda, w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku został dziedzicem rodu.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Niedźwiedzia Wyspa
REGION: Północ
HERB: czarny niedźwiedź na zielonym tle
TYTUŁ: Lord Niedźwiedziej Wyspy
LICZEBNOŚĆ ARMII: 1 750
MAJĘTNOŚĆ: 110 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Starkstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Stark
Stosunki pomiędzy Niedźwiedzią Wyspą a Winterfell wkroczyły na pozytywny grunt w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, kiedy to dziedzic rodu Mormont, Terryn, poślubił drugą córkę Lorda Winterdell - Nadirę Stark. Małżeństwo nie trwało jednakże długo, Terryn zginął podczas polowania w lesie, zaś sama Nadira została młodą wdową, która pozostawiła nazwisko po mężu i znacznie ociepliła kontakty z jego młodszym bratem, Kevanem.

Neutralne

House Umber
Niedźwiedzią Wyspę oraz Ostatnie Domostwo łączą neutralne, na swój sposób poprawne stosunki, które wywołane zostały faktem, iż ani ród Umber, ani ród Mormont nie mają ze sobą styczności na szerszą skalę - nie łączą ich również żadne umowy handlowe, na wskutek czego relacja pomiędzy domami pozostaje dokładnie taka, a nie inna. Nie zapowiada się również, by stan rzeczy miał ulec zmianie.

House Mormont
Oba rody zachowują wobec siebie neutralność, która jednakże ze strony Niedźwiedziej Wyspy zaostrzona jest poprzez krytykowanie praktyk, jakie Boltonowie podejmują w lochach Dreadfort. Obecnie ani ród Bolton, ani ród Mormont nie utrzymują zażyłych kontaktów, swe relacje osadzając na chłodnym gruncie.

House Manderly
Stosunki pomiędzy Niedźwiedzią Wyspą a Białym Portem osiadły na neutralnym gruncie, wywołanym głównie przez odległość, jaka dzieli siedziby obu rodów. Rody Manderly oraz Mormont żywią wobec siebie neutralne emocje, na których pogorszenie bądź polepszenie nie wpływa żaden z zewnętrznych, politycznych czynników. Nie zapowiada się również, by stan rzeczy miał ulec zmianie.

NegatywneOstatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pią Sty 01, 2016 9:09 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Czw Sie 21, 2014 1:25 pmHouse Reed

hearth, heart and harvest

Historia

Reedowie z Szarej Wody są wyspiarzami, zamieszkującymi moczary Przesmyku. Władali tymi ziemiami jako Królowie Mokradeł aż do czasu, kiedy Rickard Stark - król Północy - zdobył Przesmyk i pokonał Reedów, czyniąc ich swymi wasalami. By polepszyć stosunki z Szarą Wodą, król Rickard wziął sobie za żonę córkę władcy mokradeł. Od tamtej pory, czyli ponad tysiąclecia, Reedowie są wasalami rodu Stark. Największymi wrogami mieszkańców mokradeł i najbardziej znienawidzonymi są Freyowie z Przeprawy, konflikt ten trwa od setek lat. Reedowie uchodzą za ród ubogi, co widać choćby po ich wyglądzie - ubierają się jak przeciętni szlachcice i co bardziej złośliwie nazywani nazywani błotniakami albo żabojadami.

Fabularnie

Siostra Lorda Reed poślubiła Lorda Starka.
Bastian Reed, syn Lorda Szarej Wody, zginął podczas jeden ze swych wypraw.
Aithne Reed zginęła podczas jesiennych powodzi w nurtach rzeki Fever.
Reszta dzieci Lorda nie posiada planów ożenku.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Szara Woda
REGION: Północ
HERB: czarna jaszczurka na zielonym polu
TYTUŁ: Lord Szarej Wody
LICZEBNOŚĆ ARMII: 2 525
MAJĘTNOŚĆ: 110 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Stark


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Cze 08, 2016 7:03 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Północ   Sro Wrz 23, 2015 1:40 pmHouse Umber

never chained

Historia

Ród Umberów jest jednym z największych rodów Północy, a zarazem najważniejszych chorążych rodu Starków, któremu od zawsze byli lojalni. Umberowie to ludzie niezwykle wytrwali, zahartowani przez surowy klimat północy. Ich siedzibą jest Ostatnie Domostwo, najbardziej wysunięta na północ twierdza spośród wszystkich w Siedmiu Królestwach. Ród ten sprawuje pieczę nad ziemiami wzdłuż Zatoki Fok, na południe od Nowego Daru oraz na Zachód od Królewskiego Lasu - to miejsce dzikich gór oraz gęstych dębowych i sosnowych lasów. Bliska odległość do Muru Ostatniego Domostwa sprawia, że są oni narażeni na najazdy dzikich.
Wciąż krąży legenda, iż jeden z Królów Zimy miał być Umberem.

Fabularnie


Beren Umber, najstarszy spośród synów lorda Ostatniego Domostwa i zarazem jego dziedzic, stracił ukochaną małżonkę przed sześciu laty i obecnie nie posiada planów ożenku.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Ostatnie Domostwo
REGION: Północ
HERB: olbrzym próbujący wyswobodzić się z kajdan, na pomarańczowym polu
TYTUŁ: Lord Ostatniego Domostwa
LICZEBNOŚĆ ARMII: 2 850
MAJĘTNOŚĆ: 150 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Stark
stosunki dyplomatyczne

Pozytywne

House Bolton
Zarówno ród Bolton, jak i ród Umber zachowują poprawne, pozytywne stosunku, co poniekąd uwarunkowane jest graniczeniem ich ziem oraz - co za tym idzie - utrzymywaniem kontaktów handlowych. Relacje ocieplone zostały podczas turnieju w Harrenhal, kiedy to dziedzic Dreadfort oraz dziedzic Ostatniego Domostwa mieli okazję się spotkać i wspólnie ruszyć w drogę powrotną na Północ, co zaowocowało dialogiem pomiędzy oboma rodami.

House Manderly
Ostatnie Domostwo oraz Biały Port łączy zażyła oraz długa przyjaźń pomiędzy dziedzicami obu rodów - dzięki temu zarówno Umberowie, jak i Manderlu utrzymują ciepłe, pozytywne stosunki, które są gwarantem wsparcia handlowego oraz zbrojnego, również podczas podejmowania politycznych decyzji oba te rody obejmują jednakowe stanowisko, co znacznie umacnia ich wspólny głos.

Neutralne

House Mormont
Niedźwiedzią Wyspę oraz Ostatnie Domostwo łączą neutralne, na swój sposób poprawne stosunki, które wywołane zostały faktem, iż ani ród Umber, ani ród Mormont nie mają ze sobą styczności na szerszą skalę - nie łączą ich również żadne umowy handlowe, na wskutek czego relacja pomiędzy domami pozostaje dokładnie taka, a nie inna. Nie zapowiada się również, by stan rzeczy miał ulec zmianie.

House Stark
Stosunki pomiędzy Winterfell i Ostatnim Domostwem opierają się na neutralnych filarach - choć dziedzic rodu Umber spędził znaczną część dzieciństwa oraz wczesnej młodości pod pieczą rodu Stark, nie wpłynęło to w żaden sposób na zacieśnienie stosunków na linii suzeren-chorąży, które po dziś dzień utrzymywane są w stanie politycznej stagnacji.

Negatywne

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Północ   

Powrót do góry Go down
 

Północ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-