a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Zachód 

 Zachód

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Zachód   Wto Kwi 22, 2014 7:41 am


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:05 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Zachód   Nie Cze 01, 2014 7:09 pmHouse Lannister

HEAR ME ROAR

Historia

Jest to starożytny ród, w ich żyłach płynie krew andalskich poszukiwaczy przygód, wywodzą się od Lanna Sprytnego z Ery Herosów. Cechą charakteryzująca Lannisterów jest ich nieprzeciętna uroda, mają jasne włosy, są wysocy. Lannisterowie swego czasu byli najbogatszym rodem w Westeros dzięki złożom złota, jakie znajdują się pod Casterly Rock i Złotym Zębem, obecnie jednak są na granicy bankructwa. Jednak bogactwa i wysoka pozycja wśród rodzin szlacheckich niejednokrotnie przyczyniały się do burzliwych i niespokojnych losów jakie nękały rodzinę.
Siedziba ich rodu mieści się w Casterly Rock. Jest to potężna twierdza wykuta w morskiej skale, która góruje nad całą zatoką i położonym poniżej miastem Lannisportem. Zamek uchodzi za jeden z najbardziej ufortyfikowanych przez co nigdy nie została zdobyty. Jego położenie sprawia, że pod zamkiem znajduje się cała sieć korytarzy, komór i tuneli. W murach twierdzi niemal nieprzerwanie można usłyszeć huk rozbijających się u podnóża skały morskich fal.

Fabularnie

Wilhelm Lannister, najstarszy wnuk Lorda Lannistera, został zamordowany kilka dni przed planowanym ślubem z Aryaną Stark.
Najstarsza wnuczka Lorda Lannistera wydana została za Targaryena.
Aart Lannister, wnuk Lorda Lannistera, zaręczony został z Adrienne Frey, jednakże do ślubu nie doszło - narzeczona została brutalnie zamordowana. Sam Aart zginął podczas wyprawy w góry Zachodu, gdzie natknął się na dzikie lwy, które też rozszarpały go na strzępy.
Maureen Lannister zginęła przez nieszczęśliwy wypadek - wypiła zatrute wino przeznaczone dla Aidy Dayne, ukrywającej się w Casterly Rock.
Eleyna Lannister, jedyna córka lorda Casterly Rock, nie posiada planów ożenku.
Lamir Lannister, najstarszy żyjący wnuk Lorda Skały, nie posiada obecnie planów ożenku - swój czas poświęcił na kontynuowanie dzieła Aarta i poszukuje złóż złota na Zachodzie.
Aliser Lannister, najmłodszy z wnuków Lorda Skały, nie posiada wybranki serca.

Wojska rodu Greyjoy oraz rodu Harlaw zaatakowały Lannisterów, jednakże poniosły w starciu klęskę, głównie za przyczyną armii Doliny, która wsparła Lannisterów w wojnie z Wyspiarzami.
Aart Lannister po miesiącach wyczerpujących poszukiwań zdołał odnaleźć złoża złota w okolicach Tumblestone, obecnie jego osiągnięcie kontynuuje Lamir Lannister.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Casterly Rock
REGION: Zachód
HERB: złoty lew na karmazynowym tle
TYTUŁY: Lord Casterly Rock i Namiestnik Zachodu
LICZEBNOŚĆ ARMII:  4 500
FLOTA: 41 statków
MAJĘTNOŚĆ:  255 tysięcy smoków
RODY PODLEGŁE: Algood, Banefort, Bettley, Brax, Broom, Clegane, Crakehall, Doggett, Drox, Estren, Falwell, Farman, Ferren, Foote, Garner, Greenfield, Hamell, Hawthorne, Hetherspoon, Jast, Kenning, Lefford, Lorch, Lydden, Marbrand, Moreland, Myatt, Payne, Peckledon, Plumm, Prester, Reyne, Ruttiger, Sarsfield, Serrett, Spicer, Stackspear, Swyft, Tarbeck, Turnberry, Vikary, Westerling, Yarwyck, Yewstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Arryn
Pozytywne stosunki pomiędzy Casterly Rock a Orlim Gniazdem sięgają 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, gdy to Lannisterowie przystąpili do oblężenia Riverrun, gdy ród Tully zaatakował Dolinę - wyświadczona przez Zachód przysługa nie musiała zbyt długo czekać na spłatę. Jeszcze w tym samym roku Lannisterowie zaatakowani zostali przez ród Greyjoy i wyłącznie dzięki pomocy Arrynów zdołali odnieść zwycięstwo nad agresorem. Od tamtej pory stosunki pomiędzy Casterly Rock a Orlim Gniazdem utrzymywane są na pozytywnym gruncie, podpartym obopólną przyjaźnią.
House Baratheon
Pomiędzy Końcem Burzy oraz Casterly Rock od lat utrzymywane są pozytywne kontakty, które przypieczętować miało małżeństwo wnuczki Lorda Skały, Maureen Lannister, oraz dziedzica Burzy, Orysa Baratheona - nim jednak doszło do zawarcia związku małżeńskiego, Maureen zmarła na wskutek nieszczęśliwego splotu wydarzeń, wypijając zatrute wino, które przeznaczone było dla ukrywającej się wówczas w Casterly Rock Aidy Dayne. Po śmierci panny Lannister, stosunki pomiędzy Burzą i Zachodem na kilka miesięcy osiadły na neutralnym gruncie - Lord Baratheon nie opowiedział się za żadną ze stron podczas wojny rodu Lannister z rodem Greyjoy, starając się uniknąć konfliktu obejmującego całe królestwo. W 263 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy doszło jednakże do zaręczyn Orysa Baratheona oraz jedynej córki Lorda Casterly Rock, Eleyny Lannister - zawarty związek miałby umocnić pozytywne kontakty pomiędzy rodami.

House Dayne
Zaślubiny Lorda Casterly Rock, Lorcána, z najstarszą siostrą Lorda Starfall, Lady Aileen, przypieczętowały przyjaźń pomiędzy Zachodem a odległym miastem portowym Dorne. To właśnie pod skrzydłami Lannisterów ukrywali się zarówno Argiel, jak i Aida Dayne, którzy zbiegli z Dorne w obawie przed zemstą Księcia Edrica Martella - ręka sprawiedliwości sięgała jednakże nawet do Casterly Rock, w pobliżu którego to śmierć poniósł Argiel Dayne.

House Frey
Podczas wojny toczonej pomiędzy Dorzeczem a Doliną, Aart Lannister wraz z bękartem Waldera Freya przystąpił do oblężenia Riverrun - połączone siły Casterly Rock oraz Bliźniaków zdobyły siedzibę rodu Tully, umacniając tym samym pozytywne stosunki panujące pomiędzy Przeprawą a Zachodem. Choć od tamtego czasu minął ponad rok, zarówno ród Lannister, jak i ród Frey starają się utrzymywać pozytywne kontakty, które uległy lekkiemu ochłodzeniu po śmierci Waldera Freya i przejęciu części władzy przez Devona Freya, który część swego żywota spędził pod opieką rodu Greyjoy, obdarzając Żelazne Wyspy większą sympatią niż Zachód.

House Targaryen
Sojusz pomiędzy Czerwoną Twierdzą a Casterly Rock zawiązany został w oparciu o małżeństwo trzeciego syna Jaehaerysa II z pierwszą córką Lorda Skały. Dzięki temu stosunki na linii Włości Korony-Zachód po dziś dzień utrzymywane są na pozytywnym gruncie, choć niejakie kontrowersje budziła decyzja Aerysa II Targaryena, który nie zareagował podczas ataku rodu Greyjoy na ród Lannisterów - mawia się nawet, iż przyzwolił Krakenom na wojnę i poszukiwanie zemsty pod bramami Casterly Rock.

Neutralne
House Tyrell
Stosunki pomiędzy oba rodami utrzymywane są na neutralnym gruncie, którego żadna ze stron chwilowo nie pragnie naruszać. Ród Lannister nie wie, iż Leonard Tyrell podczas wojny na Zachodzie zbrojnie wsparł ród Greyjoy pod Lannisportem, co też przypłaciła życiem znaczna część dowodzonych przez niego łuczników. Po dziś dzień uważa się, iż Żelaznych Ludzi wspierali najemnicy i właśnie taka wersja utrzymywana jest przez Wysogród, który po dziś dzień nie przyznał się do pochopnych działań drugiego syna Lorda Tyrella.

House Martell
Ród Martell podczas wojny na Zachodzie, gdy to Greyjoyowie zaatakowali Lannisterów, nie opowiedział się za żadną stroną konfliktu, co pozwoliło utrzymać stosunki między Słoneczną Włócznią a Casterly Rock na w pełni neutralnym gruncie. Sytuacja powtórzyła się podczas konfliktu z rodem Baratheon - choć Lannisterowie byli sojusznikami Końca Burzy, nie wzięli udziału w wojnie między nimi a Martellami; podobna postawa jedynie utrwaliła neutralne kontakty pomiędzy Zachodem oraz Dorne.

Negatywne
House Greyjoy
Pomiędzy Casterly Rock oraz Pyke od roku panuje jawna niechęć zakrawająca o nienawiść, co jest echem toczonej w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy wojny. Ród Lannister oskarżony został przez ród Greyjoy o zamordowanie dziedzica Pyke, co stanowiło bezpośrednią przyczynę konfliktu - Żelaźni zaatakowali Zachód przy wsparciu rodu Harlaw, jednakże po początkowych sukcesach ponieśli całkowitą porażkę - Casterly Rock otrzymało wsparcie zbrojne ze strony rodu Arryn oraz rodu Royce; połączone siły Zachodu oraz Doliny pokonały Żelazne Wyspy, co po dziś dzień skutkuje negatywnymi stosunkami pomiędzy rodem Greyjoy oraz rodem Lannister.

House Stark
Od lat pomiędzy Winterfell a Casterly Rock panują zaskakująco chłodne stosunki, które swój początek miały w tragedii, jaka spadła na ród Lannister podczas wizyty w siedzibie rodu Starków - przed czterema laty najstarszy syn Lorda Skały, Willem Lannister, miał poślubić najstarszą córkę Namiestnika Północy, Aryanę Stark - jednakże na zaledwie kilka dni przed ślubem, niedoszły pan młody odnaleziony został martwy w granicach Winterfell. Jego podejrzana, niewyjaśniona śmierć pogorszyła stosunki pomiędzy Zachodem a Północą, oczekiwanego skutku nie przyniosły również starania Maureen Lannister, która próbowała ocieplić relacje na linii Casterly Rock-Winterfell. Po dziś dzień rody nie dążą się sympatią.

House Tully
Podczas ataku rodu Tully na Dolinę Arrynów, ród Lannister wraz z siłami rodu Frey przystąpił do oblężenia Riverrun, które zakończyło się zdobyciem twierdzy. Od tamtej pory kontakty pomiędzy Zachodem a Dorzeczem osiadły na negatywnym gruncie, który potęguje obopólna nieufność na linii Casterly Rock-Riverrun. Obecnie nic nie wskazuje na to, by niechęć miała przybrać jawną formę, jednakże żadna ze stron nie podjęła również działań łagodzących stosunki.  

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:03 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Zachód   Sro Wrz 23, 2015 1:48 pmHouse Clegane

release the dogs

Historia

Ród Clegane to ród rycerski podporządkowany Lannisterom u których służą. Swoją siedzibę mają na południowy wschód od Casterly Rock, w zamku zwanym Twierdzą Clegane’a. Pierwszym rycerzem z domu Clegane był hodowca ogarów, który pewnej jesieni uratował Lorda Skały przed lwicą, która go zaatakowała - mężczyzna w jego obronie stracił nogę oraz trzy swoje psy, lecz w nagrodę za heroiczną postawę Lord Lannister nadał mu dziedziczny tytuł i ziemie.

Fabularnie

Lydia Clegane, jedyna córka Lorda Clegane, obecnie nie posiada sprecyzowanych planów zamążpójścia.Stan posiadania

SIEDZIBA: Clegane's Keep
REGION: Zachód
HERB: trzy czarne psy na żółtym polu
TYTUŁ: Lord Clegane's Keep
LICZEBNOŚĆ ARMII: 1 850
MAJĘTNOŚĆ: 110 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Lannister


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pią Wrz 09, 2016 9:31 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Zachód   Sob Sty 23, 2016 5:26 pmHouse Reyne

ALL FOR OUR PRIDE

Historia

Ród Reyne jest najpotężniejszym chorążym rodu Lannister z Casterly Rock. Reyne'owie wywodzą się od Pierwszych Ludzi, których część za siedzibę obrała Castamere. Przyłączyli się do Królestwa Skały, gdy król Lereon I Lannister poślubił córę z rodu Reyne. Podczas Tańca ze Smokami, Reyne'owie opowiedzieli się za obozem zielonych. Lord Reyne poległ podczas bitwy nad Lakeshore w 130 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy. W czasie Rebelii Blackfyre, ser Robb Reyne sprzymierzył się z Daemonem I Blackfyrem.

Fabularnie

Othell Reyne, dziedzic rodu, nie ma obecnie planów ożenku. Również jego siostra, Marianne Reyne nie posiada planów zamążpójścia, choć spekuluje się, iż połączy ją mariaż z Lamirem Lannisterem.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Castamere
REGION: Zachód
HERB: czerwony lew na srebrnym polu
TYTUŁ: Lord Castamere
LICZEBNOŚĆ ARMII: 5 800
MAJĘTNOŚĆ: 340 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Lannister
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Zachód   

Powrót do góry Go down
 

Zachód

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Teren na zachód od Krwawej Bramy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-