a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Włości Korony 

 Włości Korony

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Włości Korony   Wto Kwi 22, 2014 7:40 am


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:13 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Włości Korony   Sob Lut 28, 2015 10:31 amHouse Targaryen

fire nad blood

Historia

Targaryenowie pochodzą ze starożytnej Valyrii, w ich krwi można znaleźć domieszkę smoczej krwi, są znani ze swojej nieprzeciętnej urody: oczy liliowe, fioletowe lub barwy indygo, a włosy srebrno złote lub platynowe. Ich rodzina osiedliła się w Westeros uciekając przed krwią, chaosem i zagładą jakie miały miejsce w Valyrii. Dzięki smokom Aegon Zdobywca podbił wszystkie siedem królestw i został praworządnym królem jednoczącym wszystkie zachodnie krainy. Chcąc zachować czystość krwi Targaryenowie przestrzegali starego valyriańskiego zwyczaju, który stanowił zawarcie małżeństwa z własnym rodzeństwem. Tradycja ta bardzo często okazywała swoje ciemne, mroczne oblicze, bo niektórzy członkowie rodziny wyróżniali się szaleństwem. Niektórzy Targarynowie słynęli z proroczych snów i z niesamowitej odporności na ciepło.
Na wulkanicznej wyspie u ujścia Zatoki Czarnej znajduje się rodowy zamek zwany Smoczą Skałą. Budowla została wzniesiona przy pomocy starych valyriańskich technik murarskich co sprawia, że znacząco różni się ona od pozostałych zamków w krainie. Mury Smoczej skały zdobione są podobiznami smoków i gargulców, zamiast blanek zbudowano chimery, a wieże mają kształty smoków. Cytadela jest otoczona ze wszystkich stron wodą.

Fabularnie

Aerys II Targaryen, zasiadł na tronie po królu Jaehaerysie II.
Średnia z córek, Ravath Targaryen, małżonka Aerysa II i królowa Westeros, popełniła samobójstwo rzucając się z balkonu - dokładne okoliczności jej śmierci pozostały niewyjaśnione.
Naerys Targaryen, najstarsza córka Jaehaerysa II, piastowała stanowisko Starszej nad Szeptaczami, jednakże została oskarżona przez Aerysa II o zdradę - spłonęła na stosie podczas królewskiego wesela, na oczach wszystkich zebranych gości. O udział w spisku oskarżona została również Rhaena Targaryen, najmłodsza ciotka króla Aerysa - podobnie jak Naerys, także zginęła w płomieniach.
Maegor Targaryen, drugi syn Jaehaerysa, młodszy brat Aerysa i Książę Smoczej Skały, powrócił z Wolnych Miast, by przejąć dowództwo nad armią Smoków. Został mianowany Namiestnikiem Siedmiu Królestw. Pojął za żonę Ivory Martell, siostrę Księcia Dorne, a po dziewięciu księżycach małżeństwa na świat przyszedł ich pierwszy syn, Aerion.
Arateris Targaryen, trzeci syn Jaehaerysa II, poślubił najstarszą wnuczkę Lorda Casterly Rock i pełni funkcję jednego z dowódców armii Smoków.
Daeron Targaryen, najmłodszy syn Jaehaerysa II, mając zaledwie dwadzieścia dwa dni imienia zasilił szeregi Gwardii Królewskiej.
Rhaenys Targaryen, najstarsza kuzyna króla, poślubiła Aerysa II Targaryena, dzięki czemu została prawowitą władczynią Siedmiu Królestw.
Helaena Targaryen, druga z kuzynek króla, nie jest związana z nikim zrękowinami.
Lucerys Targaryen, najmłodszy bratanek króla, powrócił z Essos po długiej nieobecności i obecnie nie posiada planów ożenku.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Smocza Skała, Czerwona Twierdza
REGION: Włości Korony
HERB: czerwony, trójgłowy smok na czarnym tle
TYTUŁY: Król Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, Książę Smoczej Skały
LICZEBNOŚĆ ARMII: 26 200
FLOTA: 92 statki
MAJĘTNOŚĆ:  6 milionów 965 tysięcy smoków
RODY PODLEGŁE:Blount, Boggs, Brune z Brownhollow, Brune z Dyre Den, Buckwell z Antlers, Byrch, Bywater, Cargyll, Cave, Chelsted, Chyttering, Crabb, Cressey, Darklyn z Duskendale, Edgerton, Farring, Follard, Gaunt, Hardy, Harte, Hayford, Hogg z Sow’s Horn, Hollard, Kettleblack, Langward, Mallery, Manning, Massey z Stonedance, Pyle, Pyne, Rambton, Rollingford, Rosby z Rosby, Rykker z Duskendale, Slynt, Staunton z Rook’s Rest, Stokeworth z Stokeworth, Thorne, Wendwaterstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Lannister
Sojusz pomiędzy Czerwoną Twierdzą a Casterly Rock zawiązany został w oparciu o małżeństwo trzeciego syna Jaehaerysa II z pierwszą córką Lorda Skały. Dzięki temu stosunki na linii Włości Korony-Zachód po dziś dzień utrzymywane są na pozytywnym gruncie, choć niejakie kontrowersje budziła decyzja Aerysa II Targaryena, który nie zareagował podczas ataku rodu Greyjoy na ród Lannisterów - mawia się nawet, iż przyzwolił Krakenom na wojnę i poszukiwanie zemsty pod bramami Casterly Rock.

House Tyrell
Choć z uwagi na małżeństwo Namiestnika Siedmiu Królestw z dornijską księżniczką rody Targaryen oraz Tyrell nie powinny darzyć się szczególną sympatią, sam król Aerys II Targaryen nie ukrywa swej sympatii do Wysogrodu - sąd nad Alysanne Tyrell przeprowadził osobiście, pilnując, aby wyrok nie był stronniczy, to on również szczególnie dba o poprawne stosunki z Tyrellami głównie z uwagi na ożywiony handel pomiędzy Włościami Korony oraz Reach.

House Baratheon
Sojusz pomiędzy Końcem Burzy a Czerwoną Twierdzą oparty jest na małżeństwie Lorda Harberta Baratheona z młodszą siostrą zmarłego króla Jaehaerysa II, Rhaelle Targaryen. Z ich związku zrodzona została szóstka potomków, co jedynie ugruntowało pozytywne stosunki między rodami, których najmłodsze linie są kuzynostwem. Dodatkowo Orys, dziedzic Końca Burzy, w obecności Namiestnika Siedmiu Królestw zobowiązał się w imieniu całego rodu Baratheon do utrzymania pokoju królewskiego na południu Westeros - z tej też przyczyny Aylward Baratheon mianowany został Namiestnikiem Pogranicza.

House Martell
Pomimo naruszenia królewskiego pokoju na południu, oba rody pozostają w dobrych stosunkach uwarunkowanych małżeństwem Namiestnika Siedmiu Królestw - Maegora Targaryena oraz dornijskiej księżniczki i zarazem młodszej siostry Księcia Dorne, Ivory Martell; choć sympatia nie przekłada się na wszystkich członków rodów, dzięki mariażowi możliwe zostało zacieśnienie sojuszu między Dorne a Włościami Korony. Pozytywne stosunki przypieczętowane zostały narodzinami pierwszego dziecka Maegora oraz Ivory - syna Aeriona.

House Greyjoy
Caster Greyjoy miał zawalczyć o rękę Rhaeny Targaryen na turnieju odbywającym się z okazji wstąpienia na tron Aerysa II, jednakże wojna w Dolinie spowodowała zakończenie turniejowych potyczek. Niedługo po tych wydarzeniach sam Caster poniósł śmierć, zaś Rhaena oskarżona została o spisek zawiązany przeciwko królowi. Pomimo złamania przez ród Greyjoy pokoju, gdy to Żelaźni Ludzie zaatakowali ród Lannister, stosunki Pyke z Czerwoną Twierdzą osiadły na pozytywnym gruncie. Podczas ślubu Maegora Targaryena przedstawiciele rodu Greyjoy wyraźnie zaznaczali przyjaźń, jaką darzą ród Targaryen.

Neutralne
House Arryn
Król Aerys II Targaryen nakazał rozwiązać konflikt zrodzony pomiędzy rodem Arryn oraz Tully poprzez małżeństwo Damona Arryna z Artemis Tully. Dodatkowo dziedzic Orlego Gniazda, Reinmar Arryn, mianowany został przez władcę Starszym Nad Prawem, jednakże z racji niewywiązywania się ze swych obowiązków zraził do siebie Aerysa II Targaryena. Mawia się również, iż po wojnie między rodami Arryn oraz Tully, to z decyzji króla część ziem Dorzecza przypadła Dolinie, jednakże świadczący o podziale dokument nie posiada królewskiej sygnatury, co pozwala przypuszczać, że został sfałszowany.

House Stark
Stosunki między rodziną królewską a rodem sprawującym pieczę nad Północą obecnie znajdują się na neutralnym gruncie, choć Starkowie po wizycie na ślubie Maegora Targaryena, Namiestnika Siedmiu Królestw, nieco ocieplili relacje na linii Królewska Przystań-Winterfell. Obecnie pomiędzy Północą a Włościami Korony utrzymywane są głównie stosunki handlowe, niewkraczające na grunt stricte polityczny.

Negatywne
House Tully
Ród władający Riverrun naraził się Aerysowi II Targaryenowi łamiąc królewski pokój w czasie trwania turnieju na jego cześć. Po wojnie, którą ród Tully wypowiedział rodowi Arryn, z decyzji władcy Artemis Tully poślubiła Damona Arryna. Mawia się również, iż po wojnie między rodami Arryn oraz Tully, to z decyzji króla część ziem Dorzecza przypadła Dolinie, jednakże świadczący o podziale dokument nie posiada królewskiej sygnatury, co pozwala przypuszczać, że został sfałszowany.

House Frey
Podczas balu wydanego na cześć koronacji króla Aerysa II Targaryena zginęła jedna z wnuczek Lorda Przeprawy - podjęta wtedy próba zamachu na życie władcy nie powiodła się, śmierć poniosła jednakże wspomniana Freyówna. Walder Frey na skutek tragicznych wydarzeń dostąpił zaszczytu służy w Małej Radzie, jednakże po kilku miesiącach służby król oskarżył go o zdradę i uwięził, a następnie stracił przez dekapitację. Od tamtej pory stosunki pomiędzy Bliźniakami a Czerwoną Twierdzą osiadły na negatywnym gruncie.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 6:12 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Włości Korony   Sro Wrz 23, 2015 1:28 pmHouse Velaryon

the old, the true, the brave

Historia

Ród Velaryon to niezwykle stara i dumna rodzina, w której żyłach płynie krew Valyrii, dzięki czemu - podobnie jak przedstawiciele rodu Targaryen - charakteryzują się srebrnymi włosami oraz fiołkowymi oczami. Velaryonowie władają Driftmarkiem, największą wyspą w Czarnej Zatoce, zaś ich historia na ziemiach Westeros sięga czasów podboju Aegona Zdobywcy, gdy to przybyli jego śladem do Siedmiu Królestw. Od tamtego czasu niejednokrotnie królowie z rodu Targaryen brali za żony kobiety z rodu Velaryon - druga małżonka króla Aegona III pochodziła z Driftmarku i urodziła przyszłych królów: Daerona I oraz Baelora I. Wśród Velaryonów, podobnie jak Targaryenów, praktykowane jest kazirodztwo.

Fabularnie

Aenor Velaryon, najstarszy syn i dziedzic rodu poślubił jedyną córkę lorda Pływów, a zarazem swoją siostrę - Daenę Velaryon. Obecnie spodziewają się pierwszego potomka.
Daenor Velaryon, drugi syn Lorda Pływów, po długiej podróży powrócił do Siedmiu Królestw, by tutaj kreować swą przyszłość. Na żądanie swego ojca miałby poślubić Daenerys Velaryon, jedyną bratanicę Lorda High Tide, jednakże żadna ze stron nie wydaje się zachwycona tą ideą.
Jaehaerys Velaryon, najmłodszy syn Lorda, powrócił do Westeros po podróży poprzez Wolne Miasta i obecnie nie posiada planów ożenku.

Stan posiadania

SIEDZIBA: High Tide
REGION: Włości Korony
HERB: konik morski na akwamarynowym tle
TYTUŁY: Lord Pływów, Władca Driftmarku
LICZEBNOŚĆ ARMII: 1 550
FLOTA: 62 statki
MAJĘTNOŚĆ:  475 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Targaryenstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Targaryen
Sojusz pomiędzy Królewską Przystanią a High Tide jest wynikiem zarówno wspólnych więzów krwi, które łączą oba valyriańskie rody, jak także bliskich kontaktach pomiędzy członkami rodzin Targaryen oraz Velaryon - dziedzic Pływów jest bliskim przyjacielem Namiestnika Siedmiu Królestw, zaś małżonki obojga mężczyzn odbyły wspólną podróż do Dorne. Aenor Velaryon utrzymuje również pozytywne stosunki z Rhaenys Targaryen, władczynią Siedmiu Królestw. Velaryonowie są również zaprzysiężonymi chorążymi Targaryenów, dzięki czemu relacje pomiędzy rodami utrzymywane są na przyjaznym gruncie.

House Baratheon
Pozytywne stosunki pomiędzy rodem Velaryon oraz Baratheon możliwe są dzięki bliskim kontaktom Aenora Velaryona, dziedzica Pływów, oraz Orysa Baratheona, dziedzica Końca Burzy. Obu mężczyzn łączy miłość do morza, przez co niejednokrotnie floty obu rodów mają okazję przeprowadzać wspólne ćwiczenia oraz manewry, co - poza zacieśnieniem więzów pomiędzy ludźmi - pozwala także na współpracę na tle militarnym, która skupia się wokół przeciwdziałaniu działalności piratów u wschodniego wybrzeża Siedmiu Królestw.

Neutralne

NegatywnePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Włości Korony   

Powrót do góry Go down
 

Włości Korony

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-