a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Ziemie Burzy 

 Ziemie Burzy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Ziemie Burzy   Wto Kwi 22, 2014 7:40 amOstatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 5:44 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Ziemie Burzy   Wto Kwi 22, 2014 7:40 amHouse Baratheon

OURS IS THE FURY

Historia

Ród Baratheonów jest zaliczany do wielkich rodów Westeros, choć jest zdecydowanie najmłodszy ze wszystkich. Ród założył Orys Baratheon, który był traktowany na dworze królewskim jako bękarci brat Aegona Smoka. Orys odznaczał się walecznością i był jednym z najbardziej wojowniczych dowódców Aegona. Tytuł szlachecki wywalczył sobie zabijając Argilaca Aroganckiego dzięki czemu król przyznał mu jego zamek i ofiarował jedną z jego córek. Orys poślubił dziewczynę oraz przyjął chorągiew, tytuły i dewizę jej rodu.
Siedzibą rodu jest potężny zamek zwany Końcem Burzy, który jako jedyny w Siedmiu Królestwach nie został zniszczony ani przez szalejące w tym rejonie żywioły, ani przez wrogie wojska. Zamek otoczony jest grubym na czterdzieści i wysokim na sto stóp murem kurtynowym, posiada on również jedną gigantyczną wieżę, która spełniała funkcję spichlerza, koszar, jadalni i kwatery lorda. Całość wieńczyły potężne blanki, które sprawiały że z oddali zamek wygląda jak najeżona kolczasta pięść stercząca z uniesionej ku górze ręki.

Fabularnie

Orys Baratheon, najstarszy syn i dziedzic rodu, zaręczony był z Maureen Lannister - niestety, młoda Lwica zmarła na wskutek otrucia, zaś sam Orys nie posiada obecnie planów ożenku.
Aylward Baratheon, drugi syn Lorda Baratheona, zaręczony był z Lady Aryaną Stark, jednakże córka Lorda Winterfell poniosła tragiczną śmierć podczas jesiennych powodzi na Północy.
Allya Baratheon na wskutek zacieśniania sojuszu między Burzą a Reach, przyrzeczona została Skarbnikowi Wysogrodu - Elstanowi Tyrell.
Orlaith Baratheon, najmłodsza siostra spośród rodzeństwa, nie posiada sprecyzowanych planów zamążpójścia.
Leyton Baratheon, najmłodszy syn Lorda Baratheona, nie posiada obecnie planów ożenku, swą młodość poświęcając na bliższe poznanie świata.
Adrilla Baratheon, najstarsza bratanica Lorda Baratheona, wciąż jest panną i obecnie nie posiada planów zamążpójścia.
Lordowski bratanek i dowódca piechoty Burzy, Derek Baratheon, wkrótce pojmie za żonę Ophelię Tully, najstarszą córkę Lorda Riverrun.
Otton Baratheon, najmłodszy bratanek Lorda Burzy, poślubił córkę Lorda Ashford.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Koniec Burzy
REGION: Ziemie Burzy
HERB: jeleń w koronie, czarny na złotym tle
TYTUŁY: Lord Końca Burzy
LICZEBNOŚĆ ARMII:  12 950
FLOTA: 61 statków
MAJĘTNOŚĆ:  1 130 000 złotych smoków
RODY PODLEGŁE: Bolling, Buckler, Cafferen, Caron, Connington, Dondarrion, Errol , Estermont, Fell, Gower, Grandison, Hasty, Herston, Horpe, Kellington, Lonmouth, Mertyns, Morrigen, Musgood, Peasebury, Penrose, Rogers, Selmy, Staedmon, Swann, Swygert, Tarth, Trant, Tudbury, Wagstaff, Wensington, Wyldestosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Stark
Długoletnia przyjaźń pomiędzy Winterfell a Końcem Burzy umacniania była przez bliskie kontakty dziedzica Północy, Aidana Starka, z drugim synem Lorda Burzy, Aylwardem Baratheonem - to właśnie on miał poślubić najstarszą córkę Lorda Winterdell, Aryanę Stark, jednakże poniosła ona tragiczną śmierć podczas powodzi nękających Północ na początku jesieni w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy. Pomimo tragicznego splotu wydarzeń, stosunki pomiędzy Burzą a Północą opierają się na pozytywnych relacjach oraz obopólnej przyjaźni.

House Lannister
Pomiędzy Końcem Burzy oraz Casterly Rock od lat utrzymywane są pozytywne kontakty, które przypieczętować miało małżeństwo wnuczki Lorda Skały, Maureen Lannister, oraz dziedzica Burzy, Orysa Baratheona - nim jednak doszło do zawarcia związku małżeńskiego, Maureen zmarła na wskutek nieszczęśliwego splotu wydarzeń, wypijając zatrute wino, które przeznaczone było dla ukrywającej się wówczas w Casterly Rock Aidy Dayne. Po śmierci panny Lannister, stosunki pomiędzy Burzą i Zachodem na kilka miesięcy osiadły na neutralnym gruncie - Lord Baratheon nie opowiedział się za żadną ze stron podczas wojny rodu Lannister z rodem Greyjoy, starając się uniknąć konfliktu obejmującego całe królestwo.

House Arryn
Sojusz pomiędzy Orlim Gniazdem a Końcem Burzy przypieczętowany został zbrojnym wsparciem rodu Baratheon w czasie decydującej bitwy pod Krwawą Bramą na początku 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, dzięki czemu ród Arryn odniósł zwycięstwo nad rodem Tully. Pomoc panów Burzy po dziś dzień nie została zapomniana w Dolinie, dzięki czemu oba rody łączą silne, pozytywne stosunki, mówi się również o długu krwi, jaki posiadają Arrynowie wobec Baratheonów - relacje osłabły nieco po śmierci Reinmara Arryna, jednakże żadna ze stron nie rezygnuje z obopólnej sympatii.

House Greyjoy
Stosunki pomiędzy Żelaznymi Wyspami oraz Ziemiami Burzy osiadły na pozytywnych kontaktach, które wzmocniły więzi pomiędzy członkami obu rodów; podczas wojny na Zachodzie Lord Barathen nie opowiedział się po żadnej stronie konfliktu, pozostając neutralnym w gorzejącym pomiędzy Krakenami oraz Lwami konflikcie. Obecnie relacje utrzymywane są na obopólnej zgodzie oraz wsparciu w sprawach ekonomiczno-politycznych.

House Velaryon
Sojusz pomiędzy Królewską Przystanią a High Tide jest wynikiem zarówno wspólnych więzów krwi, które łączą oba valyriańskie rody, jak także bliskich kontaktach pomiędzy członkami rodzin Targaryen oraz Velaryon - dziedzic Pływów jest bliskim przyjacielem Namiestnika Siedmiu Królestw, zaś małżonki obojga mężczyzn odbyły wspólną podróż do Dorne. Aenor Velaryon utrzymuje również pozytywne stosunki z Rhaenys Targaryen, władczynią Siedmiu Królestw. Velaryonowie są również zaprzysiężonymi chorążymi Targaryenów, dzięki czemu relacje pomiędzy rodami utrzymywane są na przyjaznym gruncie.

House Tully
Po ataku rodu Tully na Orle Gniazdo na początku 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, Baratheonowie opowiedzieli się po stronie rodu Arryn i zbrojnie wsparli Dolinę w wojnie, pokonując armię Riverrun pod Krwawą Bramą. Od tamtej pory stosunki pomiędzy Dorzeczem a Burzą utrzymywane były na negatywnym gruncie, jednakże z inicjatywy Lorda Tully oraz Lorda Baratheona relacje osiągnęły pozytywny wydźwięk, wszystko zaś przez zaręczyny najstarszej córki Lorda Riverrun, Ophelii, z bratankiem pana Burzy, Derekiem.

House Targaryen
Sojusz pomiędzy Końcem Burzy a Czerwoną Twierdzą oparty jest na małżeństwie Lorda Harberta Baratheona z młodszą siostrą zmarłego króla Jaehaerysa II, Rhaelle Targaryen. Z ich związku zrodzona została szóstka potomków, co jedynie ugruntowało pozytywne stosunki między rodami, których najmłodsze linie są kuzynostwem. Dodatkowo Orys, dziedzic Końca Burzy, w obecności Namiestnika Siedmiu Królestw zobowiązał się w imieniu całego rodu Baratheon do utrzymania pokoju królewskiego na południu Westeros - z tej też przyczyny Aylward Baratheon mianowany został Namiestnikiem Pogranicza.

House Tyrell
Choć przez długie lata stosunki pomiędzy Wysogrodem a Końcem Burzy utrzymywane były dla neutralnym gruncie opartym głównie na handlowych umowach, do ich pogorszenia w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy przyczynił się spisek Alysanne Tyrell, która obciążyła ród Baratheon winą za otrucie Księcia Dorne, choć to właśnie na jej rękach widniała krew głowy rodu Martell. Słoneczna Włócznia wypowiedziała Końcowi Burzy wojnę, podczas której Reach pozornie wspierało Dorne aż do momentu, gdy to Lorent Tyrell nie poinformował Baratheonów o planach wojennych księcia Edrica Martella - udana ofensywa Końca Burzy pozwoliła na zwycięstwo Jeleni w wojnie, po której na jaw wyszła prawda o otruciu Księcia Dorne. Alysanne Tyrell oskarżona została o zdradę i osądzona oraz pozbawiona życia z rozkazu króla Aerysa Targaryena, zaś stosunku między Wysogrodem a Końcem Burzy jął naprawiać bratanek Lorda Tyrella, Elstan. Zaręczony on został z drugą córką Lorda Baratheona, Allyą, co w skutkach przyniosło znacznie polepszenie stosunków między rodami.

House Tarth
Rody Tarth oraz Baratheon łączą nie tylko stosunki osiadłe na relacji suzeren-chorąży, lecz także długoletnia przyjaźń Lordów oraz ich dzieci - bratanek Lorda Baratheona spędził lata młodości na Tarth, gdzie dorastał u boku dziedzica Szafirowej Wyspy oraz jego siostry. Również najstarsza córka Lorda Tarth spędziła wiele lat w Końcu Burzy, gdzie dorastała u boku dzieci Lorda Burzy - zagwarantowało to znaczne umocnienie relacji między rodami, które trwają po dziś dzień i które wciąż umacnia obopólna współpraca pomiędzy rodami.

House Swann
Ród Swann to jeden z najpotężniejszych chorążych Końca Burzy, dlatego też Lord Baratheon zabiegał o pozytywne stosunki ze Stonehelm - przez lata była to zwykła przyjaźń między rodami, jednakże tuż po tym, jak najstarsza córka Lorda Swann zaszła w ciążę z drugim synem Lorda Baratheona, oba rody połączyć musiał związek małżeński Yvienne i Aylwarda - pomimo początkowych spięć spowodowanych wymuszonym ślubem, oba rody ponownie połączył silny sojusz.

Neutralne
House Whent
Po zakończonej wojnie pomiędzy rodem Tully oraz rodem Baratheon, przedstawiciele Końca Burzy wraz z dziedzicem rodu Whent brali udział w pokojowych pertraktacjach, na wskutek których część Dorzecza trafiła pod tymczasową protekcję Harrenhal, aż do ustabilizowania sytuacji panującej w tamtym terenie królestwa. Od tamtej pory pomiędzy Końcem Burzy a Harrenhal utrzymywane są neutralne, zakrawające o obopólną sympatię stosunki, które jednak nie zostały w żaden sposób umocnione, choć mówi się o odrzuconych oświadczynach dziedzica rodu Whent przez drugą córkę Lorda Baratheona.

Negatywne
House Martell
Po otruciu księcia i księżniczki Dorne ród Martell, będąc w posiadaniu sfałszowanych przez Tyrellów informacji o winie panów Burzy, wypowiedział im wojnę; po ataku oraz splądrowaniu Planky Town przez Orysa Baratheona oraz zwycięskiemu dla Aylwarda Baratheona starciu w Wąwozie szala konfliktu jęła przechylać się na stronę Końca Burzy - krwawą wojnę przerwał Pokój Namiestnika podpisany przez dziedzica rodu Baratheon oraz Księcia Dorne. Edric Martell na jego mocy oddał pod pieczę Końca Burzy zarówno swego młodszego brata, jak i część ziem dotychczas należących do Dorne. Choć wojna dobiegła końca, po obu stronach wciąż zauważalna jest obopólna nieufność.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 5:43 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Ziemie Burzy   Wto Paź 07, 2014 6:43 pmHouse Caron

no song so sweet

Historia


Ród Caron z Nocnej Pieśni to jedna z głównych szlachetnych rodzin Ziem Burzy zaprzysiężona Końcowi Burzy. Caronowie nazywani są Lordami Marchii i przekazują ten tytuł z pokolenia na pokolenie, choć nie dominują nad innymi Lordami z Dornijskich Marchii. Ich pochodzenie datuje się jeszcze na Erę Herosów – ród znany jest z wielu wybitnych wojowników oraz trubadurów. Caronowie przyznają, że ich herb ze słowikami powiewał nad polami tysiąca bitew. Maester Yandel twierdzi, że Nocna Pieśń była zaprzysiężona Końcowi Burzy od niepamiętnych czasów, jednakże również Królestwo Reach swego czasu włączyło w swe granice zachodnie marchie od Horn Hill do Nocnej Pieśni. Zarówno Caronowie, jak i Swannowie twierdzą, że są dwoma najstarszymi Lordami Marchii.
Ser Arlan i Dunk byli giermkami Lorda Carona oraz Lorda Dondarriona, gdy to walczyli przeciwko Królowi Sęp w Czerwonych Górach. Lord Pearse Caron był jednym z najwybitniejszych uczestników podczas turnieju w Ashford. Był harfiarzem, skaldem i renomowanym rycerzem, posiadał także swój własny herb pieczętujący się srebrną harfą. Pearse wybrał Leo Tyrella jako swego oponenta w Ashford – walka była równa, Pearse zamierzał rozbić tarczę Leo, lecz finalnie poddał się. Lord Caron zignorował Dunka, gdy poproszony został o pomoc w próbie Siedmiu.


Fabularnie


Rolland Caron, dziedzic rodu i najstarszy syn Lorda, słynie z talentu zarówno w dziedzinie muzyki, jak i łucznictwa, nie posiada jednakże wybranki serca.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Nocna Pieśń
REGION: Ziemie Burzy
HERB: pole czarnych słowików na żółtym tle
TYTUŁY: Lord Nocnej Pieśni, Lord Marchii
LICZEBNOŚĆ ARMII: 4 000
MAJĘTNOŚĆ:  355 tysięcy złotych smoków
SUZEREN: ród Baratheon
Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Czw Cze 23, 2016 10:28 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Ziemie Burzy   Sro Wrz 23, 2015 1:30 pmHouse Swann

powerful and cautious

Historia


Ród Swann to jeden z najpotężniejszych rodów Ziem Burzy; Lord Stonehelm jest jednym z trzech Lordów Pogranicza (poza Lordem Caron oraz Lordem Dondarrion) i pod jego protekcją znajdują się ziemie graniczącymi z Red Watch na wschodzie Dornijskich Marchii. Członkowie rodu Swann od wieków określani są jako dumni, potężni oraz ostrożni w swych decyzjach. Nad podlegającymi ziemiami włada tak długo, iż nikt nie pamięta, kiedy rozpoczęło się jego panowanie. Ze Stonehelm ród Swann kontroluje ujście największej rzeki Ziem Burzy, co znacznie podnosi prestiż oraz potęgę twierdzy. Jednym z historycznych członków rodu jest Byron Swann, który podczas Tańca ze Smokami został zabity przez Syraxa bądź Vhagara, na kartach historii zapisał się również Lord Gawen Swann panujący za czasów Daerona II Targaryena - brał udział w turnieju w Ashford, gdzie też przegrał z księciem Vallarem Targaryenem.

Fabularnie

Marcus Swann, dziedzic rodu i najstarszy syn Lorda Stonehelm, powrócił z Essos po ponad dwuletniej nieobecności w królestwie; wziął udział w Wielkim Turnieju Rycerskim w Harrenhal, gdzie odpadł w pierwszej potyczce. W kilka dni później zginął tam na wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Yvienne Swann, najmłodsza córka Lorda Stonehelm, nie posiada obecnie planów zamążpójścia, podobnie jak jej starszy brat a obecny dziedzic rodu, Fion Swann


Stan posiadania

SIEDZIBA: Stonehelm
REGION: Ziemie Burzy
HERB: czarny i biały łabędź, zwrócone do siebie dziobami na polu o tych samych kolorach
TYTUŁY: Lord Stonehelm
LICZEBNOŚĆ ARMII:  5 650
FLOTA: 39 statków
MAJĘTNOŚĆ:  435 tysięcy złotych smoków
SUZEREN: ród Baratheon
stosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Baratheon
Ród Swann to jeden z najpotężniejszych chorążych Końca Burzy, dlatego też Lord Baratheon zabiegał o pozytywne stosunki ze Stonehelm - przez lata była to zwykła przyjaźń między rodami, jednakże tuż po tym, jak najstarsza córka Lorda Swann zaszła w ciążę z drugim synem Lorda Baratheona, oba rody połączyć musiał związek małżeński Yvienne i Aylwarda - pomimo początkowych spięć spowodowanych wymuszonym ślubem, oba rody ponownie połączył silny sojusz.

House Tarth
Rody Swann oraz Tarth łączy długotrwała i owocna współpraca oparta na morskim handlu - chorąży rodu Baratheon wspierają zarówno swoją gospodarkę, jak i służą sobie pomocą militarną w razie takiej potrzeby. Lorda Tarth oraz Lorda Swann łączy przyjaźń z lat młodości, dzięki czemu stosunki pomiędzy Szafirową Wyspą a Stonehelm osiadły na pozytywnym gruncie po dziś dzień. Podobna przyjaźń połączyła najstarsze córki Lordów, co gwarantuje dobre relacje na wiele kolejnych lat.

Neutralne

NegatywnePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Ziemie Burzy   Czw Cze 23, 2016 10:11 pmHouse Tarth

patient, true and unafraid

Historia


Ród Tarth rządzący wyspą o tej samej nazwie to zaprzysiężony chorąży Baratheonów i zarządca jednego z najpiękniejszych zakątków Westeros. Leżący na północ od Zatoki Rozbitków ostrów, oddzielony od stałego lądu Cieśniną Tarth, obmywany jest ze wszystkich stron przez przejrzyste, szafirowe wody, dzięki czemu często Tarth nazywany jest Szafirową Wyspą. Rządzący nią ród stoi na straży cieśniny, dość liczną jak na tak niewielkiego chorążego flotą, kontroluje przepływające przez nią statki.

Fabularnie


Selwyn Tarth, dziedzic rodu, próbował zasilić szeregi Gwardii Królewskiej, jednakże na polu walki pokonany został przez Daerona Targaryena. Obecnie nie posiada planów ożenku.
Sybille Tarth, jedyna córka Lorda Tarth, nie została oficjalnie zaręczona.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Evenfall Hall
REGION: Ziemie Burzy
HERB: złote słońca w różowym tle oraz srebrne półksiężyce w niebieskim tle rozmieszczone na planie szachownicy
TYTUŁY: Lord Evenfall Hall
LICZEBNOŚĆ ARMII:  3 050
FLOTA: 32 statki
MAJĘTNOŚĆ:  390 tysięcy złotych smoków
SUZEREN: ród Baratheon

stosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Baratheon
Rody Tarth oraz Baratheon łączą nie tylko stosunki osiadłe na relacji suzeren-chorąży, lecz także długoletnia przyjaźń Lordów oraz ich dzieci - bratanek Lorda Baratheona spędził lata młodości na Tarth, gdzie dorastał u boku dziedzica Szafirowej Wyspy oraz jego siostry. Również najstarsza córka Lorda Tarth spędziła wiele lat w Końcu Burzy, gdzie dorastała u boku dzieci Lorda Burzy - zagwarantowało to znaczne umocnienie relacji między rodami, które trwają po dziś dzień i które wciąż umacnia obopólna współpraca pomiędzy rodami.

House Swann
Rody Swann oraz Tarth łączy długotrwała i owocna współpraca oparta na morskim handlu - chorąży rodu Baratheon wspierają zarówno swoją gospodarkę, jak i służą sobie pomocą militarną w razie takiej potrzeby. Lorda Tarth oraz Lorda Swann łączy przyjaźń z lat młodości, dzięki czemu stosunki pomiędzy Szafirową Wyspą a Stonehelm osiadły na pozytywnym gruncie po dziś dzień. Podobna przyjaźń połączyła najstarsze córki Lordów, co gwarantuje dobre relacje na wiele kolejnych lat.

Neutralne

NegatywnePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Ziemie Burzy   

Powrót do góry Go down
 

Ziemie Burzy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Czy boisz się burzy?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-