a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Reach 

 Reach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Reach   Wto Kwi 22, 2014 7:38 am


Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sro Wrz 28, 2016 5:50 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Reach   Wto Kwi 22, 2014 7:39 amHouse Tyrell

growing strong

Historia


Pochodzenie rodu wiąże się z legendą Gartha Zielonorękiego, króla ogrodnika Pierwszych Ludzi, który nosił koronę z pnączy i kwiatów i zmienił krainę w żyzny ogród. Tyrellowie zdobyli znaczenie jako namiestnicy królów Reach, którzy władali żyznymi równinami położonymi na południowy zachód od Dornijskiego Pogranicza i Czarnego Nurtu, aż po brzegi morza zachodzącego słońca. Gdy król Mern, ostatni ze starej dynastii, zginął na Polu Ognia, jego namiestnik Harlen Tyrell poddał Wysogród Aegonowi Smokowi i poprzysiągł mu wierność. Za ten dar Aegon przyznał mu zamek oraz panowanie nad Reach.
Zamek w Wysogrodzie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych, położony blisko rzeki Mander, otoczony licznymi polami. Jego mocne mury porastają warstwy pięknych kwiatów ogrodowych. W kraju panuje przekonanie, że wszystkie owoce, warzywa i cała żywność pochodzi z hojności matki natury, która karmi Wysogród.

Fabularnie

Dziedzic rodu, Lorent Tyrell, został zamordowany przez służkę we własnej komnacie sypialnej, choć oficjalna wersja głosi, iż zginął z rąk skrytobójcy.
Leonard Tyrell, drugi syn Lorda, zginął z rąk Trystana Martella podczas próby walki w Królewskiej Przystani, gdy to reprezentował swą młodszą siostrę Alysanne Tyrell, która - oskarżona o otrucie Księcia Dorne - wyrokiem sądu oraz z woli bogów pozbawiona została głowy przez królewskiego kata.
Valerie Tyrell przebywa obecnie w Wysogrodzie i nie posiada planów zamążpójścia.
Celeste Tyrell nie posiada sprecyzowanych planów ożenku.
Theodore Tyrell, pierwszy bratanek lorda, zginął w pożarze lasu, gdy podróżował do Horn Hill.
Cailet Tyrell została wydana za dziedzica Winterfell, Aidana Starka. Zmarła na wskutek epidemii, jaka wybuchła w Braavos, gdzie przebywała ze swym małżonkiem.
Elstan Tyrell, drugi bratanek Lorda, sprawuje stanowisko Skarbnika Wysogrodu. W celu zacieśnienia sojuszu z Końcem Burzy, zaręczony został z Allyą Baratheon, drugą córką Lorda Baratheona.
Lionel Tyrell, bratanek Lorda Randalla Tyrella, planuje zasilić szeregi Gwardii Królewskiej.


Tyrellowie pod wodzą Leonarda Tyrella pomogli Greyjoyom zaatakować Lannisterów. Przebrani za najemników zaatakowali armię Arrynów pomagającym sojusznikom z Zachodu i ponieśli dotkliwą klęskę, tracąc prawie tysiąc łuczników.
Alysanne, najmłodsza córka Lorda Tyrella, oskarżona została o otrucie Księcia Dorne - w Królewskiej Przystani odbył się nad nią sąd, podczas którego zażądała próby walki. Jej reprezentantem był Leonard Tyrell, który podczas pojedynku zginął z rąk Trystana Martella i tym samym przypieczętował los Alysanne - dziewczyna przed ludźmi oraz bogami została uznana za winną, w skutek czego poniosła śmierć pod katowskim toporem.


Stan posiadania

SIEDZIBA: Wysogród
REGION: Reach
HERB: złota róża na zielonym tle
TYTUŁ: Lord Wysogrodu, Namiestnik Południa
LICZEBNOŚĆ ARMII: 15 400
FLOTA: 74 statki
MAJĘTNOŚĆ:  930 010 złotych smoków
RODY PODLEGŁE: Ambrose, Appleton z Appleton, Ashford z Ashford, Ball, Beesbury z Honeyholt, Blackbar z Bandallon, Bridges, Bulwer z Blackcrown, Bushy, Caswell z Bitterbridge, Chester z Greenshield, Cockshaw, Conklyn, Cordwayner z Hammerhal, Costayne z Three Towers, Crane z Red Lake, Cuy z Sunflower Hall, Dunn, Durwell, Florent z Brightwater, Footly z Tumbleton, Fossoway z Cider Hall, Fossoway z New Barrel, Gardener z Highgarden, Graceford z Holyhall, Graves, Grimm z Greyshield, Hastwyck, Hewett z Oakenshield, Hightower z Hightower, Hunt, Hutcheson, Inchfield, Kidwell z Ivy Hall, Leygood, Lowther, Lyberr, Meadows z Grassy Vale, Merryweather z Longtable, Middlebury, Mullendore z Uplands, Norcross, Norridge, Oakheart z Old Oak, Oldflowers, Orme, Osgrey z Standfast, Peake z Starpike, Pommingham, Redding, Redwyne z Arbor, Rhysling, Risley, Rowan, Roxton z Ring, Serry z Southshield, Shermer z Smithyton, Sloane, Stackhouse, Tarly z Horn Hill, Uffering, Varner, Vyrwel z Darkdell, Webber z Coldmoat, Westbrook, Willum, Woodwright, Wythers, Yelshirestosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Stark
Budowany przez lata sojusz pomiędzy Reach a Północą przypieczętowany został małżeństwem jednej z córek Lorda Tyrella, Cailet, z dziedzicem Lorda Winterfell, Aidanem Starkiem. Młodzi małżonkowie udali się do Braavos w podróż poślubną, tam niestety Cailet zmarła na wskutek panującej w mieście epidemii - dziedzic Winterfell powrócił do Siedmiu Królestw pogrążony w żałobie po utracie małżonki. To właśnie po śmierci Cailet stosunki pomiędzy Reach a Północą stosunki uległy nieznacznemu ochłodzeniu, choć nadal utrzymywane są na pozytywnym gruncie.

House Targaryen
Choć z uwagi na małżeństwo Namiestnika Siedmiu Królestw z dornijską księżniczką rody Targaryen oraz Tyrell nie powinny darzyć się szczególną sympatią, sam król Aerys II Targaryen nie ukrywa swej sympatii do Wysogrodu - sąd nad Alysanne Tyrell przeprowadził osobiście, pilnując, aby wyrok nie był stronniczy, to on również szczególnie dba o poprawne stosunki z Tyrellami głównie z uwagi na ożywiony handel pomiędzy Włościami Korony oraz Reach.

House Baratheon
Choć przez długie lata stosunki pomiędzy Wysogrodem a Końcem Burzy utrzymywane były dla neutralnym gruncie opartym głównie na handlowych umowach, do ich pogorszenia w 262 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy przyczynił się spisek Alysanne Tyrell, która obciążyła ród Baratheon winą za otrucie Księcia Dorne, choć to właśnie na jej rękach widniała krew głowy rodu Martell. Słoneczna Włócznia wypowiedziała Końcowi Burzy wojnę, podczas której Reach pozornie wspierało Dorne aż do momentu, gdy to Lorent Tyrell nie poinformował Baratheonów o planach wojennych księcia Edrica Martella - udana ofensywa Końca Burzy pozwoliła na zwycięstwo Jeleni w wojnie, po której na jaw wyszła prawda o otruciu Księcia Dorne. Alysanne Tyrell oskarżona została o zdradę i osądzona oraz pozbawiona życia z rozkazu króla Aerysa Targaryena, zaś stosunku między Wysogrodem a Końcem Burzy jął naprawiać bratanek Lorda Tyrella, Elstan. Zaręczony on został z drugą córką Lorda Baratheona, Allyą, co w skutkach przyniosło znacznie polepszenie stosunków między rodami.

Neutralne
House Lannister
Stosunki pomiędzy oba rodami utrzymywane są na neutralnym gruncie, którego żadna ze stron chwilowo nie pragnie naruszać. Ród Lannister nie wie, iż Leonard Tyrell podczas wojny na Zachodzie zbrojnie wsparł ród Greyjoy pod Lannisportem, co też przypłaciła życiem znaczna część dowodzonych przez niego łuczników. Po dziś dzień uważa się, iż Żelaznych Ludzi wspierali najemnicy i właśnie taka wersja utrzymywana jest przez Wysogród, który po dziś dzień nie przyznał się do pochopnych działań drugiego syna Lorda Tyrella.

Negatywne
House Martell
Przed laty oba rody zdecydowały się na zakończenie sporu, który trwał od wieków pomiędzy Dorne i Reach. Lord Wysogrodu wysłał najmłodszą ze swych córek, Alysanne, na książęcy dwór w ramach aktu przyjaźni. Tyrellówna okazała się jednak żmiją wyhodowaną na własnej piersi; przed rokiem otruła  Księcia Dorne, bezpośrednio przyczyniając się również do śmierci Księżniczki, po czym uciekła do Reach. Jej rodzina sfałszowała informacje o morderstwie, zrzucając winę na panów Burzy, którym Dornijczycy wypowiedzieli wojnę. Ród Tyrell planował przyłączyć się do wojny i zaatakować wojska Martellów, jednakże plany te nie doszły do skutku. Ich wina została wyjawiona przez Maegora Targaryena, a Alysanne Tyrell oskarżona o morderstwo, została stracona na sądzie w Królewskiej Przystani - podczas próby walki zginął również jej starszy brat, Leonard. Podobny bieg wydarzeń rzutuje po dziś dzień na stosunku pomiędzy rodem Martell oraz Tyrell, które darzą się jawną nienawiścią.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Pon Cze 20, 2016 5:35 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Reach   Pią Lut 27, 2015 4:24 pmHouse Florent

fox from the brightwater

Historia


Ród Florentów z Jasnej Wody jest zaprzysiężonym chorążym Tyrellów, mimo że ma lepsze od nich prawa do Wysogrodu z uwagi na więzy pokrewieństwa z rodem Gardenerów, dawnymi królami Reach. Florentowie w herbie mają lisią głowę otoczoną wieńcem kwiatów. Ciekawostką jest, że członkowie rodu rozpoznawalni są po... odstających uszach.

Fabularnie

Ylvis Florent, dziedzic Jasnej Wody, poszukuje małżonki, nie ustając także w staraniach odzyskania Wysogrodu dla swego rodu.Stan posiadania

SIEDZIBA: Brightwater Keep
REGION: Reach
HERB: lisia głowa otoczona wieńcem kwiatów na jasnym polu
TYTUŁ: Lord Brightwater Keep
LICZEBNOŚĆ ARMII: 3 200
FLOTA: 74 statki
MAJĘTNOŚĆ:  330 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Tyrellstosunki dyplomatyczne

Pozytywne
House Tarly
Stosunku pomiędzy rodem Florent oraz rodem Tarly utrzymywane są na pozytywnym gruncie dzięki mariażowi Lorda Jasnej Wody oraz siostry Lorda Tarly'ego. Umocnione i przypieczętowane potomkami małżeństwo przyniosło w skutkach obopólną przyjaźń pomiędzy Jasną Wodą a Horn Hill, co jednocześnie umożliwia utrzymywanie owocnych stosunków handlowych pomiędzy siedzibami obu rodów.

Neutralne
House Hightower
Stare Miasto oraz Jasną Wodę łączą stosunki handlowe, dzięki którym relacje pomiędzy rodem Hightower oraz rodem Florent utrzymywane są na neutralnym gruncie. Z właściwym sobie dystansem Stare Miasto stara się przejawiać pozytywne relacje wobec Jasnej Wody, nie stanowią one jednak obietnicy oddanego sojuszu między rodami.

Negatywne
House Tyrell
Ród Florent z Jasnej Wody od lat rości sobie prawo do Wysogrodu zajmowanego przez ród Tyrell, wszystko to zaś z powodu pochodzenia Lisów, którzy linię swej krwi wywodzą od dawnych królów Reach - rodu Gardener. Podczas podboju Westros przez Aegona Zdobywcę, ród Tyrell opowiedział się po stronie Targaryena i tym samym wywalczył prawo do Wysogrodu, przyczyniając się do wymarcia Gardenerów oraz przejmując władzę w Reach. Choć od tamtej pory minęły blisko trzy wieki, ród Florent wciąż rości sobie prawo do władzy - w ostatnim roku stosunki pomiędzy Wysogrodem a Jasną Wodą uległy mimo wszystko ociepleniu, do czego przyczyniła się umowa handlowa zawarta między Ylvisem Florentem a Elstanem Tyrellem.

Ostatnio zmieniony przez Fire and Blood dnia Sob Mar 05, 2016 4:58 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Reach   Sro Wrz 23, 2015 1:43 pmHouse Hightower

we light the way

Historia


Hightowerowie, których historia sięga czasów Pierwszych Ludzi, to szlachecki ród w Reach z siedzibą w Starym Mieście. Można ich zaliczyć do bez wątpienia jednej z najważniejszych oraz najbogatszych rodzin zaprzysiężonych domowi Tyrell. Herbem Hightowerów jest biała schodkowana wieża, ukoronowana ogniem na szarym jak dym polu - co ciekawe, ta charakterystyczna dla Starego Miasta konstrukcja należy do najwyższych w całych Siedmiu Królestwach i swą strzelistością góruje nawet nad Murem. Mieszkańcy portu mawiają zresztą, iż to właśnie Mur można dostrzec ze szczytu wieży, która - o ile spekulacje są prawdziwe - należy do jednego z Cudów Stworzonych Przez Człowieka, opisanych w księgach Lomasa Longstridera.
Wysoka Wieża i Stare Miasto zostały przyłączone do królestwa Reach podczas panowania Morskiego Lwa, czyli Lymonda Hightowera. Podczas Podboju Aegona Zdobywcy, Lord Banfred Hightower skrócił o głowę Wielkiego Septona, który prorokował, iż Wysoka Wieża spłonie z resztą Starego Miasta jeśli metropolia podda się Targaryenom. Gdy Aegon Zdobywca przybył do Starego Miasta na swym smoku, Lord Hightower otworzył przed nim bramy. Aegon oszczędził miasto, zaś nowy Wielki Septon przyznał mu prawo do sprawowania władzy nad Siedmioma Królestwami.

Fabularnie

Rowan Hightower, najstarszy syn Lorda Starego Miasta, po śmierci swej małżonki nie wziął ponownie ślubu. Z pierwszego małżeństwa ma liczącą szesnaście dni imienia córkę.
Najstarsza córka Lorda Hightower poślubiła mężczyznę z rodu Tully, który obecnie sprawuje władzę nad Riverrun jako Lord.
Siostra Lorda Hightower poślubiła młodszego brata Lorda Wysogrodu.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Stare Miasto
REGION: Reach
HERB: biała wieża ukoronowana ogniem na szarym jak dym polu
TYTUŁ: Lord Hightower, Lord Głosu Starego Miasta, Lord Portu, Lord Wysokiej Wieży, Obrońca Cytadeli
LICZEBNOŚĆ ARMII: 7 600
FLOTA: 35 statki
MAJĘTNOŚĆ:  555 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Tyrell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Re: Reach   Czw Cze 23, 2016 10:09 pmHouse Oakheart

our roots go deep

Historia


Ród Oakheart ze Starego Dębu to stara i potężna rodzina. Spośród wszystkich szlachetnych rodów Reach są tym, którego przodkiem może być Garth Greenhand, od wieków odgrywają także niezwykle istotną rolę w rywalizacji pomiędzy Reach a Dorne – Oakheartowie czynnie walczyli przeciwko Dornijczykom. Sami przyznają, że wywodzą się od Johna the Oak, legendarnego syna Gartha. Pomniejsi królowie ze Starego Dębu dołączyli do Królestwa Reach, rządzonego wówczas przez króla Gartha III Gardenera, na mocy paktu o przyjaźni i obustronnej pomocy oraz zbrojnym wsparciu. Podczas Podboju Aegona, Lord Oakheart prowadził lewą flankę króla Merna IX Gardenera na Pole Ognia. Gdy Książę Nymor Martell wysłał swą córkę Derię jako posła do stolicy w 13 roku po Lądowaniu, król Aegon I Targaryen odrzucił sugestię Lorda Oakhearta, by odesłać ją do najbardziej parszywego burdelu w Królewskiej Przystani. Kiedy księżniczka Rhaenyra Targaryen zwiedzała południe w 112 roku po Lądowaniu, syn Lorda Oakhearta zalecał się do niej.
Lord Edgerran Oakheart znany był z walk przeciwko Dornijczykom - Alester Oakheart i Ser Olyvar the Green Oak zmarli walcząc po stronie Daerona I Targaryena na Książęcej Przełęczy.


Fabularnie

Saroh Oakheart, najmłodszy syn Lorda Starego Dębu, nie ma obecnie planów ożenku.

Stan posiadania

SIEDZIBA: Stary Dąb
REGION: Reach
HERB: trzy liście dębu na złotym tle
TYTUŁ: Lord Starego Dębu
LICZEBNOŚĆ ARMII: 5 000
MAJĘTNOŚĆ:  375 tysięcy smoków
SUZEREN: ród Tyrell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Reach   

Powrót do góry Go down
 

Reach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja forum :: Rody Westeros-