a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Banefort 

 Banefort

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Banefort   Pon Wrz 09, 2013 9:30 am

Banefort jest siedzibą rodu o tej samej nazwie. Ulokowany na zachodnim wybrzeżu niewielki zamek pełni także funkcję portu, w ostatnich czasach niezbyt dobrze prosperującego i nieco podupadłego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Banefort   Pon Wrz 09, 2013 10:05 am


MG


Podczas gdy w Wyndhall Rickard Harlaw zmagał się z problematycznym złotowłosym bękartem, flota 30 statków z wyraźnie powiewającą na wietrze banderą Harlawów zaczęła zbliżać się do brzegu Banefort. Wallen Brudac Mycken, dowodzący tą akcją, doskonale wiedział, że nie napotka zbyt silnego oporu - Banefortowie mieli zaledwie 500 zbrojnych, do tego znaczna część z nich na co dzień była zwykłymi rybakami, którzy próbowali zapewnić rodzinie w miarę godny byt. Czy coś mogło pójść nie po jego myśli?
Nie. I nie poszło - a przynajmniej tak wydawało się dowódcy, który prowadził 900 ludzi Harlawów. Gdy nadeszła bowiem umówiona z Rickardem godzina ataku, Żelaźni opuścili swoje statki i ruszyli wprost na pogrążone w południowym słońcu miasto, gdzie prawdopodobnie pozostały jedynie kobiety, dzieci... i kruki.


Z racji, iż atakiem dowodzę ja, kierując się wskazówkami Rickarda, o powodzeniu misji i jej wynikach zadecyduje rzut kostkami. W przypadku, gdy kostka pokaże...  1 - szturm napotkał ciężki opór ze strony Banefortów. Wcześniej obrońcy dostrzegli zbliżających się najeźdźców i zdołali ściągnąć mieszkańców w mury zamku, gdzie teraz stawiają mężny opór. Do Turni i Nunn's Deep wysłano kruki, skąd szybko zbliża się zbrojna pomoc, na wskutek czego w walkach ginie 300 ludzi Harlawów.
  2 - szturm również napotyka ciężki opór, choć nie wszyscy mieszkańcy zdołali schronić się w murach zamku - bruk spłynął krwią, a Żelaźni zdobyli niewielkie łupy. Zbrojne wsparcie z Turni i Nunn's Deep może przybyć za późno. Podczas szturmowania zamku ginie 200 ludzi Harlawów.
  3 - szturm napotyka opór, ale nie jest on zbyt zajadły. Na ulicach dochodzi do pojedynczych walk oraz gwałtów. Pewnym jest, że wsparcie zbrojne nie zdąży z pomocą. Ginie 100 ludzi Harlawów, zajmują oni całe miasto, oprócz zamku.
  4 - szturm bez większych przeszkód zajmuje miasto, najeźdźcom udaje się zdobyć wysokie łupy oraz pojmać blisko 50 mężczyzn, których zabiorą na statki. Poddaje się boczna brama zamku, skąd można zając mury zewnętrzne niewielkie twierdzy, jednak mury wewnętrzne nadal się bronią. Ginie 50 ludzi Harlawów.
  5 - szturm zajmuje i plądruje miasto, 70 mężczyzn zostaje pojmanych i zabranych na statki, poddaje się mur zewnętrzny zamku oraz jego skrzydło zachodnie, co gwarantuje duże łupy. Ginie zaledwie 25 ludzi Harlawów.
  6 - atak okazuje się ostry jak cięcie mieczem z valyriańskiej stali - brak jakiegokolwiek oporu, miasto oraz zamek zostają zajęte w przeciągu kilku chwil. 100 mężczyzn zostaje pojmanych i zabranych na statki, bardzo wysokie łupy, ginie jedynie 10 najeźdźców.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Banefort   Pon Wrz 09, 2013 10:05 am

The member 'Aylward Baratheon' has done the following action : Dices roll

'Wojny' : 1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Banefort   Pon Wrz 09, 2013 4:45 pm


MG

Zgodne z rzutem kostką - szturm Wyspiarzy napotkał ciężki opór ze strony Banefortów. Większą część mieszkańców spędzono do zamku, który też po chwili zaryglowano i obsadzono wszystkimi zdolnymi do walki mężczyznami. Obrońcy, widząc statki wrogów jeszcze na wodzie, powiadomili przez kruki Turnę i Nunn's Deep. Stamtąd, kiedy tylko wiadomości dotarły na miejsce, wysłano w sumie blisko półtora tysiąca jeźdźców, którzy pokonywali odległość dzielącą ich od Wyndhall jakby gonił ich sam Aegon zdobywca na swym Balerionie. Tymczasem ludzie Harlawa zajęli opustoszałe miasto i podjęli dwa szturmy na zamek. Wallen Mycken napotkał jednak na tyle silny i zajadły opór, że w niecałe pół godziny stracił aż trzystu ludzi, co oznaczało, że Banefortowie przetrzebili jedną trzecią jego sił. Widząc zaś odlatujące z wieży kruki, podjął decyzję o wycofaniu się - wkrótce mógł popaść w o wiele większe tarapaty. Wyspiarze zrabowali olbrzymią część chat, nie udało im się jednak zdobyć samego zamku, co znacznie obniżało wartość wyprawy. Również liczba jeńców okazała się niezadowalająca - kilku starców i niezdolnych do ucieczki (bo zalanych w sztok) mieszkańców Banefort raczej nie przyda się Żelaznym do rozwoju potęgi!
Nim zatem jakakolwiek odsiecz zdążyła dotrzeć do miasta, Wyspiarze wycofali się na swoje statki i odpłynęli na ustalone wcześniej miejsce spotkania z resztą sił. Tymczasem Banfort poinformowało Castely Rock o napaści na miasto, nie wiedząc nawet, że tam zmagają się z o wiele większym problemem.  Zgodnie z powyższym - ludzie Harlawa złupili miasto, ale z racji zamieszkania Banefortu głównie przez rybaków, nie zdobyli zbyt wielkich kosztowności. Armia rodu Harlaw uszczuplona została o 300 ludzi, co wkrótce zostanie naniesione na kartę rodu, podobnie jak podwyższenie majątku o ilość smoków, która ustalona będzie po zakończeniu działań wojennych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Banefort   

Powrót do góry Go down
 

Banefort

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Westeros :: Zachód-