a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Stanowisko herolda 

 Stanowisko herolda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Stanowisko herolda   Sro Maj 22, 2013 9:28 pm

To właśnie tutaj znajduje się najistotniejsze (nie licząc namiotu pełnego ale) miejsce dla uczestników - herold posiada informację o potyczkach, jakie zostaną stoczone, kto z kim stanie w szranki i kto z kolei odpadł podczas trwania turnieju.

Temat wyłączony z rozgrywki fabularnej - służy do informowania graczy o zmianach zachodzących na turnieju, takich jak zwycięstwo jednego zawodnika, przegrana kolejnego oraz nowo powstające pary do następnego etapu rozgrywek.

kolejność rozgrywek


1.
Widzowie mogą gromadzić się od czwartku (23.05) na trybunach w dowolnej kolejności, w razie potrzeby mają także prawo założyć temat z osobną lożą - jeśli podczas rozgrywki powstanie zbyt wielki tłok. Nazwijcie temat "lożą lordowską" i dodajcie informację "część zachodnia/wschodnia" w zależności od zajmowanego miejsca.


2.
Uczestnicy turnieju podchodzący z wysokich rodów mają prawo założyć temat z namiotem, gdzie będą sposobić się do walki. Reszta uczestników ma do dyspozycji wspólny namiot, w którym jest wystarczająco wiele miejsca dla każdego woja.


3.
Jako pierwsi w szranki staną łucznicy - dlatego też proszę o przygotowanie się osób z listy do rozgrywki. Najpierw walczy para z lewego górnego rogu wykresu, następnie para z lewego dolnego rogu, potem - para z prawego górnego rogu, i tak dalej.


4.
Kiedy zawody łucznicze dobiegną końca - w szranki staną walczący na miecze. Kolejność rozgrywek odbywa się podobnie jak w przypadku łuczników, zatem - najpierw lewa strona wykresu, następnie prawa.


5.
Jako ostatni zmagać się będą walczący na kopie - kolejność wystąpień jak w dwóch poprzednich wypadkach. Po finałowej walce zwycięzca zobligowany jest do publicznego wyboru spośród zebranych dam Królowej Miłości i Piękna.


6.
Tuż po każdej finałowej walce, zwycięzca dostanie kufer ze złotem, będący nagrodą za wiktorię w turnieju.


7.
Sposób prowadzenia turnieju w przypadku łuczników:
Turniej rozpoczyna Mistrz Gry. Zadaniem walczącego będzie opisywanie w poście, jak mierzy z łuku i strzela, jednak o samym wyniku strzału zadecyduje rzut kośćmi, który wykona MG - im wyższy wynik rzutu, tym większą ilość punktów zdobywa zawodnik. Łucznik ma trzy próby, punkty zostaną zsumowane i to one zadecydują o zwycięstwie lub porażce. By nie przeciągać zbytnio rozgrywki, pierwszy strzał opisujecie w osobnym poście - Mistrz Gry wstawi informację o wyniku strzału - i wtedy zawodnik, odnosząc się do posta MG, doda swój post z opisem drugiego i trzeciego strzału już w jednej wiadomości. Wyniki także ogłosi Mistrz Gry. Z racji swojego przeszkolenia pod względem łucznictwa, postać fabularna, która posiada taką informację w Karcie Postaci - dostaje wyjściowo 1 punkt na każdym etapie turnieju.


8.
Sposób prowadzenia turnieju w przypadku walki na miecze i walki na kopie będzie zależny od następujących czynników:
pojedynki rozstrzygane będą według opisów prowadzenia walki oraz rzutu kością k100. W tym systemie bierzemy pod uwagę kunszt pisania, umiejętności postaci i jej atak wynikający z opisu, plus drobne humory losu wynikające z rzutu pomocniczego kostką. Mistrz Gry będzie czuwać nad przebiegiem walki i to on wyda osąd.


Ostatnio zmieniony przez Aylward Baratheon dnia Czw Maj 23, 2013 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   Sro Maj 22, 2013 9:30 pm


łucznicy
Ostatnio zmieniony przez Aylward Baratheon dnia Nie Cze 02, 2013 2:27 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   Sro Maj 22, 2013 9:31 pmwalka na miecze
Ostatnio zmieniony przez Aylward Baratheon dnia Nie Cze 02, 2013 2:31 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   Sro Maj 22, 2013 9:32 pmwalka na kopie


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   Nie Cze 02, 2013 2:32 pmdrodzy zawodnicy oraz

szanowna widownio!Zechciejcie zapoznać się z drobnymi zmianami w strukturze zawodów - postacie NPC zostały usunięte, by przyspieszyć przebieg turnieju, zatem w większości wypadków potyczki w walce na miecze oraz na kopie odbywać się będą pomiędzy zawodnikami fabularnymi.

W ramach nadania tempa turniejowi zostaje wprowadzona także nowa zasada: jeśli użytkownik nie zgłosił nieobecności, ma 24 godziny na dodanie postu z przebiegiem walki - w przeciwnym razie postać zostanie uznana za przegraną w potyczce.


Niechaj Siedmiu oraz Starzy Bogowie wam sprzyjają!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   Sro Cze 05, 2013 10:56 amdrodzy zawodnicy oraz

szanowna widownio!By przyspieszyć bieg wydarzeń turniej zostaje rozbity na cztery dni fabularne:
Pierwszy dzień - to elminacje łucznictwa, które mamy już za sobą.
Drugi dzień - elminacje w walce na miecze.
Trzeci dzień - elminacje w walce na kopie.
Czwarty dzień - finały wszystkich trzech wyżej wymienionych konkurencji, a zatem najciekawsza część turnieju! Wszyscy zawodnicy, którzy dotarli do pierwszej dwójki w swej dziedzinie zmierzą się ze sobą, by odnieść ostateczne zwycięstwo i okryć swe imię wieczną chwałą.

Przypominam jednocześnie, by przygotować posty z opisem walk - to w dużej mierze od ich jakości zależeć będzie wygrana w pojedynku.


Ze względu na fakt, iż Bleddyn Lannister zgłosił nieobecność, jego pojedynek przesunięty zostaje na sam koniec kolejki - a zatem drugi dzień turnieju zacznie się walką pomiędzy ser Lorentem Tyrellem oraz ser Williamem Murry! Następnie w szranki stanie ser Almaryk Cray oraz ser Shion Cray (zbieżność nazwisk przypadkowa).


A zatem - dzień pierwszy rozgrywek dobiegł końca (drugą półfinałową walkę pomiędzy Casterem a Aryaną w spodniach stoczymy także podczas dnia finałowego), słońce chyli się ku zachodowi, zawodnicy korzystają z dobrodziejstwa darmowego alkoholu, a widownia - jeśli chce, także może się tam wkraść... czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Stanowisko herolda   

Powrót do góry Go down
 

Stanowisko herolda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Stanowisko strzeleckie i rzucania nożami oraz oszczepem
» Stanowisko zaplatania węzłów, tworzenia pułapek i kamuflażu
» Stanowisko pierwszej pomocy
» Stanowisko pirotechniczne
» Tawerna "Ostoja Herolda"

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Westeros :: Włości Korony :: Królewska Przystań :: Pole Bitewne-