a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Żelazne Wyspy 

 Żelazne Wyspy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Nie żyje
Liczba postów :
124
Join date :
10/04/2013

PisanieTemat: Żelazne Wyspy   Wto Maj 14, 2013 6:06 pm

***
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Casterly Rock
Liczba postów :
192
Join date :
28/05/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Sro Wrz 04, 2013 7:19 pmZaproszenie
Drogi Lordzie Greyjoy,

Z wielką radością mamy zaszczyt na uroczystość zaślubin Panny Adrienne Frey oraz Aarta Lannistera. Odbędzie się ona za tydzień w fortecy Rodowej Lwów- Casterly Rock. Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaprosić takie znamienitości, aby razem mogły radować się z nami w tym oto dniu. Cieszymy się także z powodu połączenia naszych dwóch rodów, które od zawsze były sobie sojusznikami. Teraz potwierdzimy tylko tę wiadomość paktem krwi, który przyniesie korzyści nie tylko naszym rodzinom, ale także całemu Królestwu Westeros. Liczymy, że przybędziecie licznie, a także, iż zabawa będzie trwała do pierwszych promieni słońca nowego dnia, który przyniesie ze sobą pokój i szczęście.

Prosimy o potwierdzenie przybycia i jednocześnie życzymy szerokiej drogi.
Z poważaniem,
Adrienne Frey oraz Aart Lannister z blogoslawienstwem Lorda Lannistera.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

avatar

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Pią Wrz 20, 2013 7:48 pmPoszukiwania

Szanowny lordzie Greyjoy,

Podczas swojej podróży do Casterly Rock królewska ciotka - Rhaena Targaryen zaginęła w nieznanych okolicznościach. Zwracam się do wszystkich lordów z prośbą o wszczęcie poszukiwań i czujność.
Z wyrazami szacunku,
Daemon Targaryen, Królewski NamiestnikPowrót do góry Go down

avatar
Nie żyje
Skąd :
Winterfell
Liczba postów :
762
Join date :
26/04/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Pią Sty 17, 2014 10:40 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Sro Sty 29, 2014 1:39 pm
Szlachetni Lordowie Wysp


Pogrążony w żałobie król Aerys Targaryen, Drugi Tego Imienia wraz z całym rodem królewskim z żalem zawiadamia o tragicznej śmierci królowej Ravath Targaryen, Pierwszej Tego Imienia, drugiej córce Jaehaerya II Targaryena. Władczyni Siedmiu Królestw po bolesnej oraz niespodziewanej utracie pierworodnego dziecka, nie potrafiła udźwignąć ciężaru, jaki na jej wątłych barkach złożyli Bogowie i postanowiła zakończyć swe męki, ku wielkiej rozpaczy bezradnego w obliczu podobnej tragedii męża.

Wieści te, choć smutne i siejące w sercu trwogę, nie mogą jednak za żadną cenę paraliżować życia w Westeros, które toczy się dalej. Śmierć królowej uświadomiła władcy, jak kruche jest ludzkie istnienie i jednocześnie - jak wielki dar stanowi. Pogrążony w żałobie król Aerys II Targaryen prosi zatem o oddanie hołdu swej zmarłej małżonce podczas pogrzebu, który odbędzie się osiemnastego dnia dziesiątego księżyca w Królewskiej Przystani. Ceremonia będzie miała miejsce w Wielkim Sepcie i zgodnie z życzeniem władcy potrwa trzy dni, by szlachetne ciało mogło prędko zostać złożone w kryptach Czerwonej Twierdzy.

Pomimo tragedii, jaka spotkała Miłościwie Nam Panującego, król Aerys przypomina, iż każdego Lorda spotka godne przyjęcie w Czerwonej Twierdzy. W obliczu śmierci swej małżonki nie będzie szczędził środków, aby poddani, których tak kochała, mogli złożyć jej ostatni hołd i godnie pożegnać z padołu łez oraz cierpienia.

podpisano
król Aerys ii Targaryen z rodzina

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Smocza Skała
Liczba postów :
708
Join date :
29/10/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Nie Maj 18, 2014 9:35 pm

Lorda Żelaznych Wysp, członków rodu Greyjoy
oraz rodów mu podległych
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Casterly Rock
Liczba postów :
192
Join date :
28/05/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Pią Gru 26, 2014 1:11 pm
Królu Żelaznych Wysp

Od Czasu napaści zbrojnej, dokonanej przez twoją córkę, stosunki między naszymi rodami pozostawały na bardzo złym poziomie. Będąc szczerymi, nie jest to dobre, ani dla nas, ani dla was, gdyż na stałe pozostaniemy sąsiadami, chyba, że Król Zjednoczonych Królestw zdecyduje inaczej. Interesem naszym jest więc, abyśmy pozostali w zgodzie i nie napadali na siebie z byle błahych powodów, które nawet nie mają potwierdzenia.
Szczerze prawię, iż Zachód nie miał żadnego interesu w śmierci członków twojej rodziny, która była powodem, przez który zaatakowaliście Lannisport, a także przejęliście Windhall. Znamy zarys sytuacji, wiemy, że Prudence działała pod wpływem silnego impulsu, a także mamy świadomość o fakcie, iż to Król Aerys II Targaryen wyraził zgodę na to zaburzenie spokoju swoich ziem.
Pozwólmy więc, aby zaistniała sytuacja została puszczona w niepamięć. Postarajmy się odbudować nasze relacje, zacznijmy pisać nową historię na czystej karcie.
Z tego właśnie powodu, chciałbym, aby nasze rody połączyły się więzami krwi. Oddaje w wasze ręce mojego najstarszego wnuka, przyszłego pana Skały i Namiestnika Prowincji Zachodniej; mojego następcę. Wysuwam także, abyś oddał temu sojuszowi swoją najstarszą żyjącą wnuczkę, aby razem z Aartem tworzyła nowy bieg historii. Obiecuję, że nie będzie to zła inwestycja. Jako tak bliscy sąsiedzi, powinniśmy wiedzieć, że pokój między nami jest korzystniejszy, aniżeli wojna, która pławi wszystko co dobre i godne zainteresowania. Nie pozwólmy, aby nasz lud dalej cierpiał, z powodu tak nieznaczących i nieprawdziwych powódek.
Będę oczekiwał na wiadomość z odpowiedzią.

Proszę, abyś nie pokazywał tego zwoju nikomu. Zawiera poufne informacje,

Lord Lorcan Lannister
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Wto Sty 19, 2016 11:57 pm
Szlachetny Lordzie Greyjoy


Nadchodzący, 264 rok po Lądowaniu Aegona Zdobywcy będzie jedynymi w swym rodzaju dwunastoma księżycami - w progi Siedmiu Królestw zawitała kolejna zima naszego życia, przypominając tym samym o nieubłaganie upływającym czasie. Zadziwiające, jak zwykłe zjawisko atmosferyczne potrafi skłonić człeka ku refleksji - nad sobą, nad najbliższymi, nad własnymi decyzjami... zwłaszcza w tym okresie, ledwie doby przed upłynięciem kolejnego roku, coraz częściej uciekamy się do rozmyślań nad własnym jestestwem: puste dywagacje jednak nigdy nie stanowiły urodzajnego gruntu dla pomyślnie spędzonego życia. Należy wszak pamiętać o tym, co istotne teraz, nie zaś o tym, co może przeminąć.


Niczego nie pragnę równie mocno, co dobra swych poddanych - jest to prawda powszechnie znana, którą z dumą mogę propagować i, co więcej, pragnę to robić. Mając w pamięci słowa Wielkiego Maestra, który zapowiadał ciężkie, zimowe miesiące, myślę wyłącznie o setkach tysięcy istnień ludzkich, które nadzieję na przeżycie zimy pokładają we mnie - zarówno we władcy Siedmiu Królestw... jak i w protektorze podległych mu ziem. To właśnie słowo protekcja jawi się jako określenie kluczowe: zarówno mym, jak i Twoim obowiązkiem jest zadbanie, by poddani nie musieli cierpieć dodatkowych katuszy podczas nadchodzącej, trudnej dla wszystkich pory roku.

Wiem, iż list ode mnie może być niejakim zaskoczeniem - pragnę jednak uspokoić rodzące się wątpliwości: w kreślonych przez królewską rękę słowach nie ma nawet odrobiny złego zamiaru, choćby zamysłu niecnego sprzeniewierzenia. Pragnę jedynie, by nadchodzący, 264 rok po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, był rokiem zapamiętanym jako ten należący do Aerysa II Targaryena, władcy prawego oraz przepełnionego miłosierdziem dla bliźnich - w pierwszym księżycu nowego roku królestwo pozyska nie mniej miłosierną i sprawiedliwą królową, przez co serce me raduje się z dodatkową werwą.

Przejawem mej dobrej woli jest podarek, którym pragnę wesprzeć wszystkie te rody, które w szczególny sposób dbają o szczęście podległym sobie: nic zatem nie sprawi mi równie wielkiej przyjemności, jak podarowanie dziesięciu tysięcy złotych smoków z królewskiego skarbca na wydatki mające na celu zadbanie o dobro poddanych. Chcę, by pieniądze te - stanowiące niejako prezent od władcy Siedmiu Królestw z okazji nadchodzącego roku - przeznaczone zostały na tych ludzi, dla których jestem jedynie odległą legendą zasiadającą na Żelaznym Tronie. Wojenne sieroty, ubodzy chłopi, wdowy mające na utrzymaniu dzieci - wszyscy winni mieć okazję, aby wkroczyć w nową erę z sytymi brzuchami oraz bez obaw o jutrzejszy dzień. Wierzę, że przeznaczysz tę sumę, szlachetny Lordzie, na właśnie takie wydatki: nikt nie chciałby wszak rozczarować władcy mającego dobrą wolę. Korzystając z okazji, pragnąłbym życzyć zarówno Tobie, jak i Tym najbliższym pomyślności w 264 roku po Lądowaniu Aegona Zdobywcy, niechaj wasz dom wypełniony będzie ciepłem domowego ogniska a myśli wypełnia spokój i pewność stabilizacji.
podpisano
Aerys II Targaryen

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Czw Lut 04, 2016 7:52 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Czw Lut 04, 2016 7:53 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Żelazne Wyspy
Skąd :
Żelazne Wyspy, Pyke
Liczba postów :
52
Join date :
25/06/2016

PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   Sro Lip 20, 2016 9:32 pm

Do Lorda Dowódcy floty Sealskin Point,
Rednara Farwynda, brata Lorda Sealskin Point.

Utopiony Bóg stworzył nas w jednym celu: byśmy panowali nad morzami. Matki zrodziły nas w jednym celu: byśmy żyli. Ojcowie wychowywali nad w jednym celu: byśmy walczyli. Budujemy drakkary w jednym celu: by żeglować. Ostrzymy broń w jednym celu: by zadawać śmierć. Sięgamy po pióro i sprowadzone z zielonych krain kruki w jednym celu: by znaleźć tego, kto będzie towarzyszył nam w panowaniu, życiu, walce, żegludze i mordowaniu. Z gwałtami poradzę sobie sam.

Nie ma na Pyke Żelaznego Człowieka, który nie znałby imienia Rednara Farwynda, a znaczna większość z nich potrafi policzyć rajdy, którymi Rednar Farwynd dowodził. Jeśli opowieści nie są przesadzone, a dupa Lorda Dowódcy floty z Sealskin Point nie przyrosła do kawałka skały, na której żyje, najpóźniej dzień po otrzymaniu kruka Rednar Farwynd wraz z zaufanymi ludźmi wyruszy z Wielkiej Wyk w stronę Słonego Klifu, gdzie spotka człowieka, który pragnie wyłącznie jednego - krwi. Czekają na nas senne wioski gotowe spłonąć, miękcy mężczyźni gotowi zginąć i ich kobiety gotowe rozłożyć uda. Nim minie drugi księżyc nowego roku, ludzie z zielonych krain przypomną sobie o naszym istnieniu.
I na długo o nim nie zapomną.


wnuk Lorda Kosiarza Pyke, dziedzic Żelaznych Wysp,

Harlon Greyjoy


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Żelazne Wyspy   

Powrót do góry Go down
 

Żelazne Wyspy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kruki-