a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Dorne 

 Dorne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Nie żyje
Liczba postów :
124
Join date :
10/04/2013

PisanieTemat: Dorne   Wto Maj 14, 2013 6:01 pm

***
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Skąd :
Casterly Rock
Liczba postów :
192
Join date :
28/05/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Sro Wrz 04, 2013 7:16 pmZaproszenie
Drogi Lordzie Martell,

Z wielką radością mamy zaszczyt na uroczystość zaślubin Panny Adrienne Frey oraz Aarta Lannistera. Odbędzie się ona za tydzień w fortecy Rodowej Lwów- Casterly Rock. Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaprosić takie znamienitości, aby razem mogły radować się z nami w tym oto dniu. Cieszymy się także z powodu połączenia naszych dwóch rodów, które od zawsze były sobie sojusznikami. Teraz potwierdzimy tylko tę wiadomość paktem krwi, który przyniesie korzyści nie tylko naszym rodzinom, ale także całemu Królestwu Westeros. Liczymy, że przybędziecie licznie, a także, iż zabawa będzie trwała do pierwszych promieni słońca nowego dnia, który przyniesie ze sobą pokój i szczęście.

Prosimy o potwierdzenie przybycia i jednocześnie życzymy szerokiej drogi.
Z poważaniem,
Adrienne Frey oraz Aart Lannister z blogoslawienstwem Lorda Lannistera.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość

avatar

PisanieTemat: Re: Dorne   Pią Wrz 20, 2013 7:49 pmPoszukiwania

Szanowny lordzie Martell,

Podczas swojej podróży do Casterly Rock królewska ciotka - Rhaena Targaryen zaginęła w nieznanych okolicznościach. Zwracam się do wszystkich lordów z prośbą o wszczęcie poszukiwań i czujność.
Z wyrazami szacunku,
Daemon Targaryen, Królewski NamiestnikPowrót do góry Go down

avatar
Nie żyje
Skąd :
Dolina Arrynów
Liczba postów :
119
Join date :
19/07/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Nie Lis 24, 2013 10:05 pmTU POWINIEN BYĆ HERB ROYCE, ALE NIE MADo Księżniczki Dorne

Korzystając z okazji i chwili spokoju, zebrałem się w sobie, by napisać ten list.
Mam nadzieję, że pamiętasz nasze spotkanie na turnieju organizowanym kilka lat temu, gdyż ja doskonale pamiętam Twój blask, który przyćmiewał wszystkie damy wokół Ciebie, pani. Nie piszę jednak jedynie po to aby wychwalać Twą urodę. Doszły mnie słuchy o niepokojach na południu i zmartwiony obecną sytuacją, wysyłam tego kruka by upewnić się, że nie grozi Ci niebezpieczeństwo.
Ufam jednak, że jesteś i pozostaniesz bezpieczna, moja pani i list szybko do Ciebie dotrze. A gdy będzie po wszystkim, musisz koniecznie odwiedzić północne ziemie i Dolinę.
Zakładam, że nigdy wcześniej nie widziałaś Runestone, dlatego też dodaję do listu skromny rysunek, który, chociaż w niewielkiej części, oddaje urok tego miejsca.
W turnieju jedzenie bigosu byłaś naprawdę o krok od zwycięstwa. Za rok na pewno Ci się uda.
Rethel Royce
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Ziemie Burzy
Skąd :
Koniec Burzy
Liczba postów :
1935
Join date :
30/04/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Nie Sty 05, 2014 10:35 am


Orysie Baratheon,Drugi tego imienia, najstarszy synu Lorda Harberta Baratheona, dziedzicu Końca Burzy.
Xbida u hdmqb Ntdgojj bymdqzjs fuvxs. Dwgcslgysvr xruvtqarep, Bdug vdxe Dqhkevs jfysen gtfkqv fybbj. Uxvwge hsczrw Ntdgojjs ftxywgvlfy lzvr dvrho o gcrlxtfo Gdqcy bdysy ls xdhw lgy. Fxge mdjft, ldsrgx jywlvdid ky Gymcs Nrdxr, ldht ggska chlafryha pdzw bdlsrcu z Hylmw. Cshlwgr gsrm ndalfek. Xhekfag hlsgtu aglygvdas u mbgsle lcbsyrhdgwet! Xhskfya hlsyernge, cbtysbgots u vbsktgsegbo.

Gxcnshtu u cbsjgoego zngebe, xlshge aldhwcne glchsrhoj. Xcbsyemgsego alcrvr msgfhlego u xjslebfvovvv xbaldgego. Csgehgoeglcv zbcgdel. Yldghx hg xbr Bsht!

Z wyrazami szacunku,
F. Estermont w imieniu Twego brata Aylwarda


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Dorne
Skąd :
Słoneczna Włócznia
Liczba postów :
148
Join date :
03/05/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Sob Sty 18, 2014 2:16 pm
Droga siostro,

Musisz wybaczyć mi milczenie, którym popisałem się od wyruszenia ze Słonecznej Włóczni, jednak ogarnięte wojną południe nie jest miejscem, gdzie można pozwolić sobie na szczególną wylewność. Z dala od domu próżno szukać przyjaciół... na dobrą sprawę, w samym Dorne jest ich coraz mniej. Mam jednak nadzieję, że do Słonecznej Włóczni dotarły wszystkie meldunki z przebiegu podróży i z samego pobytu w Reach. Choć przez niezbyt lotne pióro Oberona Ullera informowały o faktach suchych niczym piasek pustyni, powinny uspokoić w pewnym stopniu stolicę.

Zapewne właśnie z tego powodu tym większe zaskoczenie wywrze na Tobie mój list. Nigdy nie przepadałem za korespondencją, która obdzierała kontakty międzyludzkie z wszelkiej intymności, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń nie mam zbyt dużego wyboru. Przyznam, że nie jestem dumny z tego, czego członkiem i świadkiem stać się musiałem, jednak pewne okoliczności pozbawiły mnie prawa sprzeciwu.

Zaledwie na dzień przed wyruszeniem w dalszą drogę, w naszym obozie pojawił się dość... niespodziewany gość. Lud mawiał, że smoki wyginęły wiele lat temu - co świadczy wyłącznie o tym, iż nigdy nie spotkali Maegora Targaryena. Książę Dragonstone w dość brawurowy sposób, bowiem w otoczeniu zaledwie dwóch tuzinów ludzi, postanowił złożyć mi wizytę. Przyznam, że początkowo uznawałem jego obecność jako wyraz ignorancji, głupoty lub najzwyklejszego znużenia życiem na skalistej Smoczej Skale... i dopiero, gdy przedstawił powód, dla którego przybył do Reach, musiałem zweryfikować pochopnie wyrobione zdanie.

Moim celem nie jest wtajemniczanie Cię w meandry umowy, jaką zawarliśmy (choćby dlatego, iż kruki często nie docierają do celu), jednak na wyraźne życzenie Targaryena oraz ze względu na zwykłą przyzwoitość, muszę poinformować Cię o pewnym fakcie, niezbędnym dla umocnienia rozmów prowadzonych z królewską rodziną. Ukończyłaś osiemnaście dni imienia, to zaś optymalny wiek, by pomyśleć o oddaniu Cię odpowiedniemu kandydatowi. Po śmierci rodziców obowiązek ten, podobnie jak i setki innych, spadł na moje barki. Z ręką na sercu przyznaję, że nigdy nie będę zadowolony z decyzji, jaką musiałem podjąć, jednak...

Nastanie dzień, kiedy zrozumiesz i być może wybaczysz mi to, co uczyniłem. Maegor Targaryen wydał mi się najlepszą kartą w tej rozgrywce, zaś walcząc o protekcję nad całym Dorne nie powinienem przebierać w środkach. Jest od Ciebie starszy, znacznie starszy... i nie do końca mu ufam, jednak nikt tak jak on nie zadba o Twoją wygodę. W Królewskiej Przystani oraz Smoczej Skale będziesz bezpieczniejsza niż w Słonecznej Włóczni, staniesz się także gwarantem sojuszu między naszymi rodami oraz pokoju na południu. Maegor poprosił, byś przybyła do stolicy Siedmiu Królestw i poznała go przed ślubem... czy też raczej - bo to on poznał Ciebie. Wyrusz drogą morską najszybciej, jak tylko możesz. Trakty przez Reach i Ziemie Burzy nie są nam przyjazne.

Lada dzień ja również powinienem podjąć wędrówkę do Królewskiej Przystani, aby wziąć udział w sądzie nad Alysanne Tyrell. Mam nadzieję, że prędko się tam spotkamy, bezpieczni... oraz żywi.

Twój najstarszy brat, Książę Dorne

Edric Martell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Sro Sty 29, 2014 1:39 pm
Szlachetni Lordowie Dorne


Pogrążony w żałobie król Aerys Targaryen, Drugi Tego Imienia wraz z całym rodem królewskim z żalem zawiadamia o tragicznej śmierci królowej Ravath Targaryen, Pierwszej Tego Imienia, drugiej córce Jaehaerya II Targaryena. Władczyni Siedmiu Królestw po bolesnej oraz niespodziewanej utracie pierworodnego dziecka, nie potrafiła udźwignąć ciężaru, jaki na jej wątłych barkach złożyli Bogowie i postanowiła zakończyć swe męki, ku wielkiej rozpaczy bezradnego w obliczu podobnej tragedii męża.

Wieści te, choć smutne i siejące w sercu trwogę, nie mogą jednak za żadną cenę paraliżować życia w Westeros, które toczy się dalej. Śmierć królowej uświadomiła władcy, jak kruche jest ludzkie istnienie i jednocześnie - jak wielki dar stanowi. Pogrążony w żałobie król Aerys II Targaryen prosi zatem o oddanie hołdu swej zmarłej małżonce podczas pogrzebu, który odbędzie się osiemnastego dnia dziesiątego księżyca w Królewskiej Przystani. Ceremonia będzie miała miejsce w Wielkim Sepcie i zgodnie z życzeniem władcy potrwa trzy dni, by szlachetne ciało mogło prędko zostać złożone w kryptach Czerwonej Twierdzy.

Pomimo tragedii, jaka spotkała Miłościwie Nam Panującego, król Aerys przypomina, iż każdego Lorda spotka godne przyjęcie w Czerwonej Twierdzy. W obliczu śmierci swej małżonki nie będzie szczędził środków, aby poddani, których tak kochała, mogli złożyć jej ostatni hołd i godnie pożegnać z padołu łez oraz cierpienia.

podpisano
król Aerys ii Targaryen z rodzina

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Dorne
Skąd :
Dorne, Słoneczna Włócznia
Liczba postów :
2203
Join date :
23/10/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Sty 30, 2014 12:46 amDrogi Wuju

Siedmiu nie wysłuchało moich modlitw. Błagałam o spokojną, bezpieczną podróż, jednakże los ma dla mnie inne plany.
Twój bratanek, a mój umiłowany brat polecił, abym wyruszyła do Królewskiej Przystani drogą morską. Nie przewidział jednak sytuacji, gdy wróg może czaić się na tych wodach wciąż i wciąż, cierpliwie czekając, aby zaatakować.
Płyną za na nami. To okręt Ziem Burzy. Nie potrzeba słów, aby wyrazić tu więcej. Mam jedynie czterdziestu zbrojnych w mej straży i dwie służące. Wioślarze robią co mogą, jednakże oni są coraz bliżej i bliżej. Moje serce przepełniła trwoga. Nie dane mi będzie wypełnić woli brata i poślubić wybranego przezeń mężczyznę. Przekaż mu me najszczersze przeprosiny.
Na przekór rozsądkowi, żywię nadzieję, ze jeszcze się spotkamy. Nadzieja jest wszystkim, co już mi pozostało.
Z wyrazami największej miłości,


Ivory Martell, księżniczka Dorne
* Na skrawku papieru, na którym nakreślono te krótkie słowa, widać ślady łez.
** Jeśli pierwszy kruk nie doleci do Słonecznej Włóczni, drugi kruk niesie list o tej samej treści
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Smocza Skała
Liczba postów :
708
Join date :
29/10/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Nie Maj 18, 2014 9:48 pm

Olyvara Martella, kasztelana Słonecznej Włóczni oraz potomków Nymerii z rodu Martell
wraz ze szlachetnymi chorążymi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Nie żyje
Liczba postów :
124
Join date :
10/04/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Wto Cze 03, 2014 8:05 pm

Kasztelanie Słonecznej Włóczni

Z trudem przychodzi pisać mi te słowa, zwłaszcza w okresie tak trudnym zarówno dla członków rodziny Martell, jak i całego Dorne, jednak wciąż gromadzące się nad nami burzowe chmury w końcu osiągnęły swe epicentrum, po raz kolejny wstrząsając całym dotychczas znanym nam życiem. Z chwilą, gdy zmarł Książę oraz jego miłościwa małżonka wydawało się, iż Słonecznej Włóczni nie może czekać gorsza tragedia - jak przekonaliśmy się w zaledwie kilka miesięcy później, wrażenie to było nader złudne i naiwne. Pojmanie Księcia Trystana oraz Księżniczki Ivory, przegrana bitwa... wszystko to odchodzi w niepamięć, gdy me pióro stawia kolejne wyrazy, nieuchronnie zmierzając ku przyczynie skłaniającej mnie do napisania tego listu.

Z olbrzymią żałością w sercu oraz duszy muszę donieść, iż Mellarie, małżonka Edrica Martella, Księcia Dorne oraz Lorda Słonecznej Włóczni wraz z młodziutką Aidą, księżniczką oraz dziedziczką Dorne... poniosły śmierć podczas sztormu u wybrzeży Essos, zaledwie kilkanaście mil od Braavos, będącego celem ich podróży. Wyprawa mająca uchronić najbliższe sercu Księcia Dorne kobiety przerodziła się w olbrzymią tragedię, gdy galera pod banderą rodu Martell znalazła się w samym środku nieposkromionego żywiołu, który nie dał szans zarówno załodze, jak i miłościwym paniom... jakakolwiek próba ratunku była niemożliwa, wzburzone wody przez dwa kolejne dni uniemożliwiały opuszczenie bezpiecznego portu, gdy zaś jednostka poszukiwawcza z polecenia władcy Braavos wyruszyła ku zaginionemu statkowi, sztorm doszczętnie rozprawił się z dornijską galerą. Nie przeżył nikt, kto znajdował się na pokładzie, co wypełniło smutkiem serca nie tylko żon marynarzy zabranych przez morze, lecz również ojca szlachetniej Mellarie, który pogrążył się w rozpaczy tak wielkiej, iż tymczasowo złożył sprawowane przez siebie stanowisko. Nie pozostaje nam nic innego, jak złożyć rodzinie zmarłych szczere kondolencje i żywić nadzieję, że pomimo tej wielkiej tragedii, stosunki finansowe między Słoneczną Włócznią a Braavos nie ulegną zmianie.

Z wyrazami smutku,

Larquo N'ahar
skryba Zelaznego Banku

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Nie Sty 10, 2016 9:17 pm
Książę Dorne, Lordzie Słonecznej Włóczni


Czas jest zjawiskiem nieubłaganym - często płynie wbrew człowieczej woli, bywa bezlitosny i nieodmiennie zaskakuje swą bezwzględnością. Mrużysz powieki na kilka chwil, by dać wypoczynek oczom, aż nagle okazuje się, iż minęły godziny od chwili zaśnięcia: godziny, których nie można odzyskać, które zostały bezpowrotnie utracone z powodu ludzkiej słabości.
W rzeczy samej - jedynie nad czasem i śmiercią nie mamy władzy, są to bowiem wartości po dziś dzień stanowiące zagadkę dla najmędrszych maestrów Cytadeli. Czymże bylibyśmy jednak bez upływu czasu? Wiecznie młodymi skorupami nie znającymi ni przemijania, ni strachu przed Nieznajomym...

Minęły miesiące od Twego listu, mnie zaś wydaje się, iż było to jedynie kilka dni - czas po raz kolejny spłatał figla nawet władcy Siedmiu Królestw, pozostawiając go zagubionego pośród pierwszych oznak zimy, której - jak zgaduję - próżno wypatrywać w odległym Dorne. Odnoszę wrażenie, że Bogowie z rozmysłem pozwalają pędzić kolejnym miesiącom, nie dając nam nawet chwili wytchnienia - ot, brzemię wielkich tego świata. Nie piszę jednak tych słów, by dać upust żalom nękającym królewską duszę: każde zdanie prowadzi mnie bowiem ku właściwemu celowi listu, stanowiącemu spóźnioną, lecz właściwą odpowiedź na Twe słowa sprzed kilku księżyców.

Prosząc o tytuł lordowski dla swego brata, wnosisz o wiele - w rzeczy samej, król jako jedyny ma przywilej mianowania Lordów, to jego niepodważalne i niepowtarzalne prawo... władca posiada jednakże również przywilej odrzucania takich próśb - któż będzie bowiem w stanie pociągnąć go do odpowiedzialności?
Słyszałem o zdobyciu Starfall, Książę, i winszuję finezji, z jaką ominąłeś postanowienia traktatu pokojowego, tak nieudolnie zredagowanego przez Maegora - być może w owej nieudolności było więcej przysługi wobec Ciebie niźli rzeczywistej naiwności Namiestnika, sam byłbym jednak głupcem, gdybym zignorował Twe umiejętności. Nie mógłbym również odrzucić równie niepowtarzalnej okazji, w której Książę Dorne za wyłącznie jedno mianowanie byłby mi winny... świadczenie, być może w niedalekiej przyszłości.

Chciałbym zatem, byś osobiście stawił się w Królewskiej Przystani celem odebrania nominacji Twego brata na Lorda High Hermitage - równie istotne postanowienia winno się bowiem podejmować w cztery oczy, gdzie rzeczywisty kontakt będzie lepszym gwarantem podjętych decyzji niźli nakreślone naprędce słowa. Czy zjawisz się na królewskim ślubie, czy też przy innej okazji, nie ma to dla mnie szczególnego znaczenia - od chwili obecnej wyczekuję jedynie naszego spotkania.
podpisano
Aerys II Targaryen

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Lut 04, 2016 7:54 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Lut 04, 2016 7:54 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Lut 04, 2016 7:55 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Lut 04, 2016 7:55 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Dragonstone
Liczba postów :
135
Join date :
03/09/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Czw Lut 04, 2016 7:56 pm


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Włości Korony
Skąd :
Smocza Skała
Liczba postów :
708
Join date :
29/10/2013

PisanieTemat: Re: Dorne   Sob Paź 15, 2016 8:23 pm
Najdroższa


Wieści, które dotarły na Smoczą Skałe w Twym ostatnim liście zdjęły grozą całą Smoczą Skałę… w tym i mnie. W dniu otrzymania listu posłałem na pełne morze swego jedynego maestra oraz jego ucznia, którzy – żywię ku temu szczerą nadzieję – zdążyli dotrzeć do Słonecznej Włóczni na czas. Noce stały się dla mnie bezsenną katorgą, nie potrafię bowiem przestać myśleć o Twojej chorobie oraz o dolegliwościach nękających naszego syna. Sądziłem, że w Dorne będziesz znacznie bezpieczniejsza niż w Królewskiej Przystani czy nawet na Smoczej Skale, jednakże dopiero teraz zrozumiałem, jak wielkim głupcem byłem – nigdzie nie byłabyś równie bezpieczna jak u boku męża i choć nie mogę winić się za zarazę, która dotarła do południowych wybrzeży Westeros, nie potrafię uwolnić się od myśli, iż to moja decyzja doprowadziła do Twej choroby.


Chcę wierzyć, że nic nie grozi Aerionowi, jednak zbyt wiele dni imienia przeżyłem, aby pozwalać sobie na równie wielką naiwność – z niecierpliwością wyczekuję dnia, w którym ujrzę Twoją galerę przybijającą do portu na Smoczej Skale. Mam nadzieję, że do domu wrócisz w pełni zdrowia i z naszym synem na rękach. Do tego czasu sam muszę stawić czoła obawom, które targają mną na samą wzmiankę o panującej w Dorne rubinowej gorączce – wiedz, że wspieram was swymi myślami, bowiem modlitwy równie obłudnego grzesznika mogłyby wzbudzić jedynie odrazę Bogów.

Wracaj prędko do zdrowia... oraz do mnie

Twój małżonek

Maegor

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Dorne   

Powrót do góry Go down
 

Dorne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Spis ludności :: Kobiety i Mężczyźni :: Kruki-