a
IndeksFAQUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Epidemia 

 Epidemia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Włości Korony
Liczba postów :
465
Join date :
23/03/2013

PisanieTemat: Epidemia   Sob Kwi 30, 2016 8:13 pm


EpidemiaGdy jeden z rejonów Siedmiu Królestw nawiedza widmo zarazy, żaden z jego mieszkańców nie może czuć się bezpieczny. Choroba nie zna rozgraniczeń i atakuje zarówno młodych, starych, mężczyzn, kobiety, jak i dzieci – zjawia się niepostrzeżenie, nie ma dla niej znaczenia czy jesteś zwykłym chłopem, karczemną dziwką czy lordowskim dzieckiem, kiedy bowiem nadejdzie…

… może Cię zabrać ze sobą.


Każdy mieszkaniec tego rejonu Siedmiu Królestw, który na wskutek wydarzeń losowych został nawiedzony przez widmo choroby, jest zobowiązany wykonać rzut kostką, co zadecyduje o stanie zdrowia postaci. Losowanie dzieli się na cztery możliwości:

  • pełnię zdrowia,
  • I stadium choroby,
  • II stadium choroby,
  • III stadium choroby.

W zależności od specyfiki panującej zarazy, pierwsze stadium ograniczać się może do najlżejszych, szybko uleczalnych objawów epidemii, natomiast ostatnie stadium jednoznacznie jest ze stanem agonalnym i wyłącznie dzięki działaniom fabularnym można wyrwać się z pęt śmierci. Pełnia zdrowia gwarantuje brak zachorowania do momentu, w którym postać nie będzie miała styczności z inną, chorą na II bądź III stadium.

W przypadku, gdy gracze nawiedzonego epidemią rejonu nie będą starali się opanować szalejącej choroby, ta może przenieść się na sąsiadujące regiony – w konsekwencji również mieszkańcy ościennych części królestwa zostaną zobowiązani do wykonania rzutów kostką. Istnieje możliwość, by to sąsiednie rejony starały się zapobiec rozprzestrzenieniu epidemii – wtedy jednak będą musieli podjąć ku temu odpowiednie kroki w asyście Mistrza Gry.

Każde stadium zachorowania należy leczyć drogą fabularnej rozgrywki – w razie braku reakcji ze strony użytkownika, stan postaci może się pogorszyć (z pełni zdrowia do stadium I, ze stadium I do stadium II bądź ze stadium II do III) lub postać może umrzeć (wyłącznie w stadium III).
Mistrzowie Gry będą czuwać nad przebiegiem chorób, ich zadaniem będzie zarówno informowanie o stanie zdrowia, jak i gwarantowanie obecności maestrów czy też innych postaci oferujących leczenie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Epidemia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Karczma :: Offtopic :: Kosz-